Sari la conținut

Incercare de eliminare a accidentelor


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

Vazand cate accidente moto au avut loc in ultimul timp, m-am hotarat sa realizez un site in care sa fie prezentate accidentele, sfaturi pt motociclisti pt a evita aceste accidente, poate si ceva ce sa le deschida ochii conducatorilor auto, ceea ce ar insemna ca acest site va trebui promovat prin fluturasii "No moto crashes" ce se impart la diferite actiuni.

Inca nu sunt hotarat ce vreau sa contina acest site, am postat acest topic imediat ce am citit despre accidentul lui Radu(Repsol Honda)-desi nu-l cunosteam pe baiat.

Cu aceasta cale transmit familiei si prietenilor lui Radu: "Condoleante", din partea clubului moto Brasov "Bull-Bikers".

Sunt dispus colaborarii cu oricine pentru ca acest site sa fie cat mai complet si "sa mearga direct la tinta".

Am mai avut o data aceasta tentativa, de a realiza un site despre accidentele moto, dar a esuat ca nu a fost privita ca atare.

Va multumesc anticipat...si sper ca va avea efect acest site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O opinie:

 

Incercati pe acest site sa prezentati lucrurile cit mai impersonal posibil, cu cit mai putine epitete si interpretari personale ale tragicelor evenimente; daca vreti ca acest site sa aiba impact in lumea auto, lasati soferii sa traga singuri invatamintele, nu incercati sa influentati sensul gindirii decit in termeni pozitivi, pentru sporirea sigurantei traficului.

 

Daca se realizeaza ceva, voi populariza site-ul pe forumurile auto unde sint inregistrat, comunitatea internautilor automobilisti e destul de vasta pentru a avea un impact destul de mare.

 

Bafta si sa auzim de mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este buna, vad ca multi de pe aici au timp de net, asa ca ar avea succes.

 

Dar o paranteza la adresa @bullbikers:

Sunt convins ca sunteti un club cu intentii bune...etc...dar am fost crunt dezamagit cand am vizionat filmuletele de pe site-ul vostru.

 

Sa va parafrazez ce am gasit: Filmulete cu voi, membrii clubului, printre altele coborand din Poiana Brasov pana in oras pe vitezane, in picioare in scarite, Conducand fara maini si mai ales fara casca, avand doar cagule...

Cagulele alea chiar va protejau in asa masura incat sa faceti asa acrobatii?Totusi drumul Brasov-Poiana nu e linie dreapta si mai sunt si multi cretini cu auto care depasesc neregulamentar.Nu v-a pasat de ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Wizzie pt propunere, dar deja m-am gandit la chestia asta, as vrea sa fie un site anexa la bullbikers.ro. Dar daca ai posibilitate de un domeniu .ro probabil ca ar fi si mai bine....Asa ca discutia ramane deschisa.

Eu sper ca voi primi suport din partea motociclistilor, deoarece pt a realiza un astfel de site e nevoie de mai multe persoane...e imposibil sa-l fac singur.

Asa ca cine crede ca are o idee interesanta ce ar putea sa apara pe un astfel de site este liber sa posteze in acest topic si vom vedea ce va iesi.

In legatura cu filmele postate pe site, banuiesc ca va referiti la cele 2 cu GSXR 1000, probabil ca le voi sterge in viitorul apropiat. Este adevarat ca nu sunt educative, asa ca acesta este motivul pentru care nu incerc sa va conving anumite chestii despre ele...

 

Astept propunerile voastre in legatura cu continutul site-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a merge totul mai repede, cei care au Yahoo Messenger imi pot lasa mesaje pe ID: 'gabrieleugen'. Eu sunt online in fiecare seara dupa 00:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost dupa accident .... si m-am simtit aiurea.. yo care am scuter.... ma gandesc la cei care au motoare...poate il stie cineva d aici p unchimiu marian bradescu.... in fine...... ma gandesc la ceva gen protest...... sa ne facem vazuti in trafic..... poate asa nu se mai iau toate daciile la intrecere.. si toti handicapatii .... care si yo cu scuteru le dau mucu... SA LASAM FORUMU>>> SI SA IESIM IN STRADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cel mai bn.. ceva frumos si inistit.. urmat d cateva gazuri cei cu motoare mari,...... si poate se da la stiri... si sunt mai atenti cei cu masinile.. DOAMNE AJUTA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI SA IESIM IN STRADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  cel mai bn.. ceva frumos si inistit.. urmat d cateva gazuri cei cu motoare mari,......

ce prostii vorbesti......

crezi tu ca te va respecta lumea daca la o manifestatie de genul care vorbesti tu te apuci sa turezi motoare de peste 1000 cmc sa urle cat le tin "plamanii" ?

Crezi ca vor fi impresionati de zgomot?Zgomotul este o placere pt cei pasionati moto, care vor proteja colegii lor, si in total dezacord cu mosulica pe care il gasesti jucand sah in parc cu cei de varsta a III-a. Va spune " Ia uite,dom'le, nici nu ma mir ca mor pe capete si ca in fiecare zi vezi accidente moto la stiri "

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper ca voi primi suport din partea motociclistilor, deoarece pt a realiza un astfel de site e nevoie de mai multe persoane...e imposibil sa-l fac singur.

Daca ajungi la concluzia ca need help la site, poti apela cu incredere, si asa vroiam sa sustin cat mai puternic si ideea cu fluturasii pozitiv/negativ in moto...Poate in comun ar iesi ceva.....Eventual putem face fiecare (presupunand cat mai multi, evident) cate o varianta de site si apoi sa retinem ce e potrivit de la fiecare......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...