Sari la conținut

Hoinareala La Sfarsit De Saptamana


cristi 57
 Share

Postări Recomandate

D-lor, a venit caldura si odata cu ea a sosit si momentul sa vedem pt ce am lucrat toata iarna la motoarele noastre. Asa ca ne-am hotarat cativa nipristi sa-i dam drumul la o hoinareala de 2-3 zile cu destinatie necunoscuta ca as-ai mai palpitant. Pt cine mai intra'n hora: plecarea vineri catre Drajna unde ne intilnim cu @rocknroll si cine mai vine din c-ta, de acolo mai departe la Amara unde ramanem peste noapte. A doua zi hotaram traseul urmator. Luativa cortul si haine de schimb. Cine n-are cort sa nu-si faca probleme ca sunt destule, deasemeni este gratar si ce mai este nevoie pt campare.

Hotarati voi ora plecarii, veniti si cu propuneri... si mai stabilim pe parcus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....in general in zilele de azi , lumea se tracteaza pe kur la greu...au de mers la coafor, sau trebuie sa-si cumpere sfesnice de lumanari de la julius mol...sau e prea cald, prea de ploaie...etc...asa ca am ramas sa vagabondam tot aia de acum 20-30 de ani...

Creasta era neumblata...nici macar dracu' nu a fost anul asta acolo sus...adica nici un PET, nici un produs de higiena feminina...si se pare ca asa va ramane...

E de prisos sa mai spun ca oricat ne-am uitat oricat am intrebat bastinasii , nimeni nu a vazut niciodata vreo japoneza, coreana, italiana, prin locurile alea :) ....padurariu isi mai amintea de ceva ciudati care au urcat cu motocicleta cu atas si au sarit cu parasuta(M72 lui Trombones si aripa lui Dutzu...dar asta a fost inainte de 1821... :D )

Vagabondare placuta !

post-3884-1212268118_thumb.jpg

post-3884-1212269547_thumb.jpg

post-3884-1212269594_thumb.jpg

post-3884-1212269609_thumb.jpg

post-3884-1212269620_thumb.jpg

post-3884-1212269635_thumb.jpg

post-3884-1212269660_thumb.jpg

post-3884-1212269666_thumb.jpg

post-3884-1212269678_thumb.jpg

post-3884-1212269693_thumb.jpg

post-3884-1212269710_thumb.jpg

post-3884-1212269725_thumb.jpg

post-3884-1212269739_thumb.jpg

post-3884-1212269750_thumb.jpg

post-3884-1212269760_thumb.jpg

post-3884-1212269774_thumb.jpg

post-3884-1212269787_thumb.jpg

post-3884-1212269803_thumb.jpg

post-3884-1212269819_thumb.jpg

post-3884-1212269839_thumb.jpg

post-3884-1212269850_thumb.jpg

post-3884-1212269875_thumb.jpg

post-3884-1212269885_thumb.jpg

post-3884-1212269894_thumb.jpg

post-3884-1212269906_thumb.jpg

post-3884-1212269920_thumb.jpg

post-3884-1212269935_thumb.jpg

post-3884-1212269966_thumb.jpg

post-3884-1212269980_thumb.jpg

post-3884-1212269995_thumb.jpg

post-3884-1212270009_thumb.jpg

post-3884-1212270035_thumb.jpg

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfffff.....asta da distractie...eu stau si ma acresc intre betoanele astea comuniste..din pacate la tm au cam disparut adevaratii pasionati de fiare vechi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sint in stand-by la propuneri, cereri, nevoi si oferte. Probabil eventualii participanti sint la Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfffff.....asta da distractie...eu stau si ma acresc intre betoanele astea comuniste..din pacate la tm au cam disparut adevaratii pasionati de fiare vechi.....

mai stii? poate ajungem si in caras-severin anul asta...ar fi frumos, o luam pe langa Dunare, acolo nu o sa-ti fie prea departe.

 

eu as vrea sa o luam prin Dobrogea, multe locuri salbatice, foarte frumos, niprul da bine in poze acolo, e munte, mare, ruine, facem o pastrama de oaie, nu ne supara nimeni. ce ziceti? ne intoarcem pe autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...frumos drobule, m-au incantat pozele tale! da... se pare ca ai din belsug, in apropiere, zone de hoinareala!

Pe mine doar benzina ma tine in loc, altfel te provocam... Poate totusi ne-om vedea odata pe sosea.

In partea a doua, ai dreptate: n-ai sa vezi japoneze acolo unde ajunge o comunista... nu le vezi decat in orase si pe autostrazi. unde se termina asfaltul este o alta lume, lumea noastra...

Multumesc pt urare si poate mergi mai in vara cu noi pe Transfagarasan :unsure:

=============================

@thvlad, nu spui nimic? ...o opinie ceva?

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...frumos drobule, m-au incantat pozele tale! da... se pare ca ai din belsug, in apropiere, zone de hoinareala!

Pe mine doar benzina ma tine in loc, altfel te provocam... Poate totusi ne-om vedea odata pe sosea.

In partea a doua, ai dreptate: n-ai sa vezi japoneze acolo unde ajunge o comunista... nu le vezi decat in orase si pe autostrazi. unde se termina asfaltul este o alta lume, lumea noastra...

Multumesc pt urare si poate mergi mai in vara cu noi pe Transfagarasan :unsure:

=============================

@thvlad, nu spui nimic? ...o opinie ceva?

...pai poate ne vedem la 7 Scari...de-om trai si om fi sanatosi...si binenteles daca nu se impune ceva RK la motor pana atunci :rose:

...si , da , chestia care imi place la coltul asta de lume unde ma agit este ca ai destul de aproape tot felul de locuri faine(si relativ neumblate, pentru ca nu mai sunt accesibile pentru burtosii cu automobil...) Parcul national Muntii Rodnei, Tiblesul, Tara Lapusului, Padisul...oricum pe unde am umblat ieri mergea numai Tafu' si ceva scule de enduro(proiectantii de la Schul nu si-au imaginat ei pe unde se poate catzara un Simson.. :) )

Sunt foarte curios sa vad cum merge si alt ciors ca si al meu , asa comparativ, ca eu nu m-am dat pe alt nipru niciodata(cu exceptia unei ruine cu atas resuscitate in vara asta...) :)

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai poate ne vedem la 7 Scari...de-om trai si om fi sanatosi...si binenteles daca nu se impune ceva RK la motor pana atunci :D

...si , da , chestia care imi place la coltul asta de lume unde ma agit este ca ai destul de aproape tot felul de locuri faine(si relativ neumblate, pentru ca nu mai sunt accesibile pentru burtosii cu automobil...) Parcul national Muntii Rodnei, Tiblesul, Tara Lapusului, Padisul...oricum pe unde am umblat ieri mergea numai Tafu' si ceva scule de enduro(proiectantii de la Schul nu si-au imaginat ei pe unde se poate catzara un Simson.. :) )

Sunt foarte curios sa vad cum merge si alt ciors ca si al meu , asa comparativ, ca eu nu m-am dat pe alt nipru niciodata(cu exceptia unei ruine cu atas resuscitate in vara asta...) :)

:rose: ..asa sa fie!! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vad ca sunt chemat sa pun si eu o opinie pe aici. Eu am avut ceva aventuri in ziua de ieri... Planuisem sa fac o cursa pana la Targoviste, la un amic care si-a luat un INTRUDER si mi-am luat inima in dinti de dimineata si hai la drum, desi se adunasera nori. Pe la Tartasesti a inceput o ploaie marunta, apoi la Racari a fost un prim potop scurt, 4-5 minute. Am mers mai departe, peste inca 10 km. alt potop de ploaie, asta mai tare, m-a facut fleasca. Si colac peste pupaza m-a lasat si o bujie. Am oprit intr-o parcare, sub un pom, am schimbat ambele bujii, ploaia se mai oprise, i-am dat pedala si am tuns-o spre Targoviste. Acolo nu daduse nici un strop de ploaie, totul era uscat, amicul meu se uita la mine ca la nus'ce, eram ud si plin de noroi si eu si motoru'. Am halit o friptura si am mai stat putin la taclale, asa ud cum eram, si am intins-o inapoi la Bucuresti. La intoarcere, soare si cald de nu se putea, m-am uscat complet, ce mai, a fost fain... Am bagat o bere acasa si am tras pe dreapta un ceas ca sa-mi vin in fire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , zi mai departe, de ce te-ai oprit?

... si vineri???

 

Pai pentru vineri ce sa zic... Eu unul nu cred ca pot veni de vineri, mai sigur de sambata. Nu am cu cine sa-l las pe ala mic. De', asa e cand te apuci sa faci copii la batranete... Ader la ideea lui Bubaq, visez de mult la un drum prin Dobrogea, dar nu conteaza acum, oriunde e frumos cu niste tovarasi adevarati alaturi. Oricum, tinem legatura si mai vedem pana atunci. De vreo prognoza meteo s-a interesat careva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze, si adevaru-i ca la ce locuri are tzara asta asa cu drumuri desfundate, si gropi ce solicita suspensia, comunistele fac fatza! As merge sa bantui si yo prin Padis,dar am devenit tatic si cu junioara inca nu pot sa ma aventurez prea mult de acas! Mai incolo, nevasta si fetitza cu masina ,bagaje si tot oraselul copiilor(leagan , hinta, rotobil, scaunel...)si YO cu motoru' ..nene!!! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prognoza de azi (www.weather.com) pentru slobozia (ca e in centrul ariei pe unde vrem sa ne plimbam noi) pentru urmatoarele zile spune ca nu ploua, ieri zicea ca o sa ploua de rupe :), deci intram din nou in carti si, daca e asa, plecam, rog doritorii sa-si dea cu parerea aici despre: traseu, cand plecam, ruta, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai stii? poate ajungem si in caras-severin anul asta...ar fi frumos, o luam pe langa Dunare, acolo nu o sa-ti fie prea departe.

 

eu as vrea sa o luam prin Dobrogea, multe locuri salbatice, foarte frumos, niprul da bine in poze acolo, e munte, mare, ruine, facem o pastrama de oaie, nu ne supara nimeni. ce ziceti? ne intoarcem pe autostrada.

 

 

..ar fi o chestie tare sa ne mai strangem si pe aici....poate pana atunci iau si eu Dnepr :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Fratilor, de astazi pina luni dimineata FREEEEEEEEEEEEEEEEE. Haideti pe cai, daca nu pe iepe, daca nu pe vineri la Drajna ca ard tare de tot kilometrii aia de asfalt care trebuie bagati sub roti. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baieti nu stiu cum sa va zic dar....chiar daca ploua cu galeata...am costum de ploaie luat cu 50 ron. pantalon si jacheta....asa ca ploaia nu ma sperie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Asa va vreau mai baieti. A-ti vazut cum cinta copii aia : Nu mi-e frica, nu mi-e frica de bau bau-. In cazul nostru ploaia. Brava mai Sangre. Am si eu o combinatie din asta, pelerina+pantalon. Si chiar daca ma uda ploaia, dincolo de piele nu trece, oricit s-ar stradui ea. Poarte n-o fi dracul chiar asa de negru, poate o fi si asa cum spun eu, Asfalt uscar numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate intereseaza... Am cumparat mai demult din brico niste salopete, ereau foarte ieftine si aveau diverse destinatii. Se numeste salopeta ixell si era la raionul de vopsele. Defapt sunt combinezoane de diferite marimi si se folosesc ca protectii la vopsitorii si alte locuri grele de munca, executate dintr-un material asemanator cu servetelul lavabil si sunt albe. Sunt rezistente la apa si alte solutii, vint.praf etc. Sunt ieftine si nu ocupa loc mult, il pui in rucsac, intr-un buzunar.

Am pus una in masina in portbagaj si mi-a prins bine, o data la peste cand m-a prins o ploiaie mare. Intri in el imbracat, cu totul, tragi fermoarul pe burta, poti pune si gluga in cap si n-ai treaba, are si elastice la maneci, la craci si la gluga. Dupa utilizare poti sa-l pastrezi sau sa il arunci. Cand il imbraci zici ca esti cosmonaut, sau dela trupele speciale antichimic...

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica problema la mine....mi-a expirat ITP-ul si ...nici rca n-am....sa ma rist????

Maine daca am timp dau o fuca sa fac rca-ul si vineri dimineata sa fac itp-ul...

Unde fac si eu itp-ul mai ieftin?

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA-pe 6 luni, oriunde :blink: ITP-politehnica 80 roni pe loc :)

...daca nu esti "teribilist" nu-ti face griji, nu te opreste nimeni. Daca vi odata cu noi in grup, iar nu-i problema...

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...