Sari la conținut

In Alpi Din 29 Iunie


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

M-am hotarat sa plec in Alpi inainte de Garmisch nu dupa, astfel incat sa merg Duminica prin RO si sa scap mai repede. Daca vine cineva incolo, plec Duminica 29 la 5 din Buc, noaptea raman in zona Budapesta sau Viena dupa cum putem merge. A doua zi direct Bolzano prin Salzburg - Innsbruck sageata pe autostrada sa castigam timp. A treia zi direct Stelvio si de acolo la Cortina d'Ampezzo unde dormim. Pana pe 3 vagabondaj prin pass-uri, pe 3 la Garmisch? Cineva cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa fiu la Kaprun de miercuri pana duminica pt ca vor fi acolo toata saptamana 3 bmw-isti din Arad si cred ca o sa merg la ei. Ideea e ca sambata dimineata sa plecam devreme spre Garmisch, sa petrecem ziua acolo (200km). Inainte, joi si vineri, vom da niste ture in zona...

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa fiu la Kaprun de miercuri pana duminica pt ca vor fi acolo toata saptamana 3 bmw-isti din Arad si cred ca o sa merg la ei. Ideea e ca sambata dimineata sa plecam devreme spre Garmisch, sa petrecem ziua acolo (200km). Inainte, joi si vineri, vom da niste ture in zona...

 

Vlad

 

 

Vlad, 202 km sunt de la Kaprun la Garmisch.De la Cortina D'Amprezzo sunt ceva mai mult.

 

Doru, noi plecam in 29 iunie din Arad ( eu si inca 2 prieteni), avem cazare la Kaprun 1 saptamina, unde o sa facem jonctiunea cu Vlad.

Sambata, in 05.07 ne deplasam catre Garmisch, cu intoarcere la Kaprun in aceeasi seara, de unde Vlad se "repatriaza" la Viena , iar noi, ceilailti plecam catre Elvetia, Franta( Mont Blanc-Chamonix ), finalmente ajungem pe Coasta de Azur, iar drumul catre casa il facem prin Venetia.

In saptamina aia cat stam la Kaprun cel putin 2 zile "bagam si noi o parte din traseele enumerate de tine: Passso di Stelvio, Cortina D'Amprezzo, etc, practic toata saptamina de dinainte de Garmisch bobinam prin Karyntia ( Grossglocknerstrasse) si traseele montane din nordul Italiei (Dolomitii) Hai sa ne auzim la un telefon , poate ne intalnim si facem impreuna o parte din toate astea. Iti dau PM cu nr. meu de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
M-am hotarat sa plec in Alpi inainte de Garmisch nu dupa, astfel incat sa merg Duminica prin RO si sa scap mai repede. Daca vine cineva incolo, plec Duminica 29 la 5 din Buc, noaptea raman in zona Budapesta sau Viena dupa cum putem merge. A doua zi direct Bolzano prin Salzburg - Innsbruck sageata pe autostrada sa castigam timp. A treia zi direct Stelvio si de acolo la Cortina d'Ampezzo unde dormim. Pana pe 3 vagabondaj prin pass-uri, pe 3 la Garmisch? Cineva cumva?

 

Frumos traseu!

 

Si eu ma gandesc serios sa plec intr-o plimbare de 2 saptamani(ultimele din august) pe un traseu asemanator.

Buc. - Split(Croatia) - Italia (feribot) - zona Salzburg - Viena - Budapesta - Buc.

Daca aveti idee de trasee,cazari,etc... prin aceste zone,tineti-ma si pe mine la curent.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa plec in Alpi inainte de Garmisch nu dupa, astfel incat sa merg Duminica prin RO si sa scap mai repede. Daca vine cineva incolo, plec Duminica 29 la 5 din Buc, noaptea raman in zona Budapesta sau Viena dupa cum putem merge. A doua zi direct Bolzano prin Salzburg - Innsbruck sageata pe autostrada sa castigam timp. A treia zi direct Stelvio si de acolo la Cortina d'Ampezzo unde dormim. Pana pe 3 vagabondaj prin pass-uri, pe 3 la Garmisch? Cineva cumva?

Ai mai fost in Stelvio? Daca nu ai grija e un drum prin pas ff frumos si la fel de periculos!{poti prinde si zapada]

]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai fost in Stelvio? Daca nu ai grija e un drum prin pas ff frumos si la fel de periculos!{poti prinde si zapada]

]

ce drum, ala spre davos? e zapada acum. nu o iau incolo, ma intorc la merano- bolzano si ma duc in dolomiti spre cortina d'ampezzo. plec sambata, se circula greu dincolo de innsbruck prin brenner e f aglomerat.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...