Sari la conținut

Aproape accident


Radeon
 Share

Postări Recomandate

Ieri pe la 10-11 ma deplasam frumos dinspre Brasov spre Tg. Secuiesc in carca cu varul meu .... Pacasac :crack:

 

Iesim din Brasov pe 4 benzi catre Harman, depasim un Vento alb care se deplasa pe banda 1 si undeva pe dreapa, in afara carosabilului vad o conserva albastra tip dacia 1986 toamna. Statea cuminte si cand ma apropiam eu cu 110 km/h ce sa vezi.... 180 fara semnal fara nimic :crack:

 

Eu am stors frana si am mai apucat sa fac o vaga eschiva dreapta iar var-miu era rucsac pe mine gata sa paraseasca barcuta :nono:

 

Am trecut la 30-40 cm prin spatele conservei si nu am apucat sa-i vad nici macar numarul ca era perpendiculara pe sosea pe banda a doua :bounce:

 

Asa.... ce vroiam sa zic e ca eu am crezut ca sunt povesti fazele cu conserve care iti taie calea ...... iar la faza cu violenta va rog sa ma credeti ca i-as fi mancat inima pe loc chiar daca sunt pasnic de felul meu.

 

Asa ca si daca esti regulamentar, circumspect tot iese aia cu coasa in calea ta iar daca dai cu dosu' de pamant si nu ai nici protectii pe tine..... e jale!

 

Multa bafta si asfalt uscat, fie ca blestemul conservelor sa va ocoleasca!

 

 

Dau cuvantul tovarasului Pacasac....

Editat de Radeon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic... asa a fost, am termurat dup-aia inca vreo 10-15 Km pana ne-am oprit la benzinarie, dar mi-am revenit repede.

 

Oricum... am tot citit pe-aici despre "cu violenta nu rezolvi nimic" si eram de acord cu ea... pana acum. Daca idiotu ala a fost in stare sa intoarca pe 4 benzi, linie dubla, sosea dreapta (masinile merg pe-acolo cu 100-150Kmh in medie) fara sa se asigure, sunt sigur ca o sa o mai faca odata si poate atunci nu o sa mai fim asa norocosi. Daca ii rupeam un picior... de tot :D nu mai avea cum sa recidiveze :bounce: Pacat ca nu i-am luat numarul...

 

Ah! si inca o chestie.. la intoarcere acelasi (cuvan nu foarte urat :funny:):

 

Podul de la iesirea spre Harman este inchis si se circula pe o straduta cu o singura banda pe sens, foarte incet. Eh... ce sa vezi, un conservar.. iese de pe o straduta laterala, sau o curte, nu stiu exact ce era... fara sa se asigure... chiar in fata unei motociclete cu numar de Buc :crack: . In spatele motorului respectiv eram noi... Ii depasim pe cei din fata, si Radeonu il claxoneaza pe idiot... la care asta incepe cu niste semne de... "asta-i viata, "se mai intampla", etc :crack: Ce dracu' sa mai zic... si eu credeam ca sunt povesti astea cu (,) conservele care intorc fara sa se asigure... :crack:

 

P.S. Aveai un pic mai mult de 110 Km/h

 

P.P.S. I-am aratat un deget oarecare tipului din masina cand l-am depasit... defapt, cred ca un sut in portiera era mai bine, da' mi-era frica sa nu cad :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic... asa a fost, am termurat dup-aia inca vreo 10-15 Km pana ne-am oprit la benzinarie, dar mi-am revenit repede.

 

Bah, pacasacule!!!!!!!

Esti zigur ca n-am mancat zerourile?

Poate voiai sa zici "am termurat dup-aia inca vreo 100-150 Km"!!!!

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Radeon

Nasol ca unii trebuie sa simta pe propria-i piele care e treaba cu conservele!

Omul cat traieste invata!

Din greseli invatza omul!

Dar asta nu va impiedica sa invatzatzi din greselile altora!!!

Bine ca ati scapat fara.... evenimente ....!!!

Maxima sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as dori o motocicleta transformer :crack: cand vad cate un dobitoc din asta sa apas butonu si sa se transforme in tanc atunci sa-l vad :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erau discutii despre mine pe forum ca sunt violent .. etc .. in astfel de situatii.

 

Am mai zis asa atunci: pana nu treci printr-o astfel de experienta sa nu comentati.

 

Nu vreau sa spun: v-am zis eu!

 

Imi pare bine ca nu a avut final tragic si ca ati scapat amandoi cu bine.

 

Eu personal ma intorceam dupa ala si ...

 

Recomand bujii in cisme si magneti pe rezervor!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate voiai sa zici "am termurat dup-aia inca vreo 100-150 Km"!!!!

 

Daca erau 100-150Km inca mai tremuram :crack:

 

Eu personal ma intorceam dupa ala si ...
Shi eu ma intorceam dupa el.

 

:bounce:

 

Din pacate (sau din fericire pt. idiot) nu ne-am mai intors. Cand ne-am oprit la benzinarie dupa-aia l-am intrebat pe Radeon de ce nu s-a luat dupa el, asta a zis ca nu-l mai prindeam, eu zic ca il prindeam. In fine... bine ca a trecut si ca inca mai puem sa tastam amandoi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator BadBoyy1988

Eu sunt calm de felul meu...dar la o faza ca asta....

Sincer.... opream mai in fata lui... luam o "ditamai" piatra si o aruncam in parbriz....

Ma suiam frumos pe motor si plecam.... ce sa imi faca... "asta e viata" :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...