Sari la conținut

Honda Nsr 125 Sau 250?


gabry
 Share

Postări Recomandate

Precum am mai scris pe forum, de la anu o sa va intalniti si cu mine pe strazi, pe motor (eu) :P

 

Acuma, vand in vedere ca imi place NSR 125 la nebunie si nu ma vad tinand una mai mare, vin cu intrebarea: nsr 125 sau de 250? Din cate am vazut de 250 sunt destul de rare.

 

Fetele... ce ziceti? Ceva preturi pt ani diferiti stie sa imi spuna careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nsr-ul e o motocicleta buna.

la 125 puterea e cam mica (majoritatea sun de 15 kw) personal il consider un motor pentru copii. :P

250-ul e un motor puternic pentru aceasta clasa dar e destul de brutal. fiind foarte usor rupe des aderenta daca fortezi. parerea mea e ca poti sa te inveti cu el destul de usor cu o singura conditie: sa il stapanesti tu si sa nu il lasi sa te "fure".

pe de alta parte NSR-ul de 250 mi se pare ca nu se mai produce de prin '97. daca te impaci cu ideea ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primu lucru: MIE FRICA!

 

Pana nu prind eu care e ideea, sunt o IUDA NECREDINCIOSUL!

NSR de 250 e frumos si ca design, de tehnice nu stiu nimic, las pe altii sa judece.

 

NSR de 250 sare mult la bani fata de 125, si ma gandesc ca daca fac efortul sa imi iau un 250 si cum sigur se va intampla il trantesc, cam stau dupa aia un an fara.

 

Vreau sa iti zic ca NSR de 250 nici nu prea am gasit. 125 in schimb diverse hohohoho.

 

cred ca m-ar multumi si un 96-97. Nu tin neaparat la un an super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea motocicleta a fost un NSR 125R. Nici decum nu e o jucarie pentru copii. Daca pana la 8000 de ture se comporta bland si docil, ca o bicicleta mai grasa, intre 8 si 11000 de ture efectiv e bomba. Avand un motor in doi timpi e mai rea decat una de 250 in 4 timpi. Si fuge cu 160 km/h (croaziera 120 km/h linistit). Iar la viteza asta nici vorba sa fie jucarie. Cred ca pentru un/o incepator/oare este o alegere inteleapta. Este o motocicleta care te iarta, ideala pentru gafele inerente ale incepatorului.

 

zahei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...