Sari la conținut

Scuterist Fara Casca-parc Bazilescu


maryus
 Share

Postări Recomandate

eu cred ca trebuie invinuita blonda de pe trotuar la care el se holba :crack: mai mult ca sigur...am patit si eu in tinerete, cu pejosu, si am dat in stalp :crack: e imposibil sa te infigi cu scuteru fara urme de franare, intr-o masina care sta degeaba, parcata, astfel incat sa ajungi in interiorul ei...

 

aici ar mai fi doua chestii de spus:

-scuteristului poate i-a scapat ciunga si s-a aplecat sa o ia...

-scuteristul a incercat o noua metoda de a ciordi, daca era tigan, evident...

-scuteristul era orb :agree:

 

macar sper sa fi invatat ceva din asta...chiar nu vr sa ma gandesc ce se intampla daca era pe trecerea aia un copil, o batrana, sau poate eu, si masina n-ar fi fost acolo...deci, pana la urma, gandind logic, masina ar fi putut salva viata unui om nevinovat in aceasta situatie...

 

dc tot i se gasesc atatea "bube" scuteristului, hai sa ne intrebam de ce era masina parcata pe trecerea de pietoni...ar fi un motiv sa se dea culpa comuna si sa scape omul de plata masinii, care oricum era asigurata casco

eu sunt curios ce se intampla daca facea drumu la dreapta(cum a mai zis cineva mai devreme) si in curba, pe trotuar era "parcat" neregulamentar un tomberon de gunoi :crack:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa ii faci, ca de fiecare data cand le zici sa nu mai mearga cu freza in vant, mai au putin si-ti dau si un scuipat. Cum de ai indraznit tu sa le zici asa ceva!!!! Nu o sa faca diferenta decat dupa ce le-a crapat bostanul si asta in cazul in care mai au a 2-a sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Am vazut un caz asemanator in Buftea, vineri. Masina pune frana, scuteristu nu nimereste frana... si poc...

din fericire avea casca, si n-a patit nimic...

 

Avea casca? asta e o noutate in Buftea...acolo n-am vazut decat motociclisti cu casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...