Sari la conținut

Marea Hoinareala


cristi 57
 Share

Postări Recomandate

...................................mas baga si eu cu iju meu, ce zici?

IJ n'aveam, chiar lipsea unul! ;) :lol: :box: . Si nu mai sta pe ginduri prea mult, sa nu-ti para rau mai tarziu :cheers: Nu gasesti oricind 5 nipre :D cu care sa faci traseul asta. Si inca, ce traseu!! Asa ceva faci o data in viata ;) ....si :kiss: ...si :lol: seara la un foc de tabara! Las' ca vezi tu...

..................dar sper ca in toamna,sa va pot oferi cate o bere la intrunirea (lui Aleko) de comuniste......................................................

:D :P ..abia astept sa-ti bem berea! ...ca sa dam si noi una :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator DARK-RIDER-82
revino tu inapoi la comuniste ca daca continui cu bautul si mai te bagi si pe un vfr, cred ca om minca colac! :cheers:

:lol: nu nimica MAS_OYAMA, nu va dau colaci :box: de fapt, conduc mai bine cand sunt beat, cu o singura conditie: SA FIU PE MOTORUL MEU , ALA CU CARE M-AM OBISNUIT... Ca de-i alta mobra... nu garantez nimic... :P

 

deci cand e marea hoinareala? sa ma prindeti p-acasa... ca maine plec la Braila, si mai trebe sa merg si pe la bunicu... ca bunica a murit... DUMNEZEU S-O IERTE!(Si locatia e undeva intre Suceava si Botosani! :kiss: ADOR ZONA AIA! SI MAINE M-AS MUTA ACOLO... DAR... TREBE SA STAU P-AICI PE LA RAMNIC... ):lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De unde ai "scos" 5 Nipre Cristi? Ca pe topic nu am vazut nimic. Plecarea se va face de la Bucuresti. Daca timpul permite trecerea Transfagarasanului, plecam dupa amiaza de la Bucuresti, "tragem" pina dincolo de Curtea-de -Arges, seara campare, a doua zi ora 8-8 jumatate cel tirziu plecare pe Transfagarasan ptr. ca sint multe de vazut, plus ca nici drumul nu este chiar usor si nici nu plecam sa omorim motoarele. Intre Fagaras- Brasov iarasi campare, asta functie de ce se intimpla pe Transfagarasan. Daca nu, campare intre Arpasu de Jos si Fagaras. Distanta intre Curtea-de-Arges si Fagaras este de aprox. 160 km. Ideal ar fi sa putem ajunge cit mai aproape de Brasov, ptr.ca ziua urmatoare vom pleca spre Miercurea-Ciuc si ar fi pacat sa nu trecem pe la lacul Sfinta-Ana. Daca timpul nu permite trecerea Transfagarasanului, atunci mergem pe partea inversa, adica Buzau si pe unde se hotaraste- Brasov- Trans. Vad ca eu tot fac trasee, planuri, popasuri dar nimeni nu scrie nimic. Daca merge, pe unde, cum sa planificam popasurile, ce sa vedem in haiduceala asta. Hoinareala, haiduceala, spontaneitate, intr-adevar are farmec sa lasi lucrurile sa decurga de la sine, dar un pic de organizare si planificare tot trebuie sa avem. Nu mi-ar suride ideea ca la mijlocul traseului sa ne trezim cu "mi-e dor de mama, vreau la mama", atunci chiar s-a dus tot farmecul. Sint oameni care au facut trasee din astea cu atit de batjocorita Mobra 50, iar noi ditamai motociclistii cu motoare de peste N-cmc, stam "blat". Sint mai putin de 2 saptamini pina la plecare si noi nu stim cine? pe unde? cum? cind? ce? cu ce? de unde? Nu a-s vrea sa se intimple ca in zicala aia, " Cei 4 evanghelisti erau 3, Luca si Matei". Eu incepind din data de 28 iulie mi-am luat 10 zile de concediu. Daca e liber pe Trans pe 29 iulie vin la Bucuresti si START. Daca nu permite si se merge pe varianta Buzau, ma alatur celor care merg fie la Buzau, fie la Rimnicu-Sarat, stabilim telefonic. Nr. meu= 0745109970, deschis 24 din 24 ore. Mai mult de atit, ce sa spun?

Astept. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
Salut. De unde ai "scos" 5 Nipre Cristi? Ca pe topic nu am vazut nimic. Plecarea se va face de la Bucuresti. Daca timpul permite trecerea Transfagarasanului, plecam dupa amiaza de la Bucuresti, "tragem" pina dincolo de Curtea-de -Arges, seara campare, a doua zi ora 8-8 jumatate cel tirziu plecare pe Transfagarasan ptr. ca sint multe de vazut, plus ca nici drumul nu este chiar usor si nici nu plecam sa omorim motoarele. Intre Fagaras- Brasov iarasi campare, asta functie de ce se intimpla pe Transfagarasan. Daca nu, campare intre Arpasu de Jos si Fagaras. Distanta intre Curtea-de-Arges si Fagaras este de aprox. 160 km. Ideal ar fi sa putem ajunge cit mai aproape de Brasov, ptr.ca ziua urmatoare vom pleca spre Miercurea-Ciuc si ar fi pacat sa nu trecem pe la lacul Sfinta-Ana. Daca timpul nu permite trecerea Transfagarasanului, atunci mergem pe partea inversa, adica Buzau si pe unde se hotaraste- Brasov- Trans. Vad ca eu tot fac trasee, planuri, popasuri dar nimeni nu scrie nimic. Daca merge, pe unde, cum sa planificam popasurile, ce sa vedem in haiduceala asta. Hoinareala, haiduceala, spontaneitate, intr-adevar are farmec sa lasi lucrurile sa decurga de la sine, dar un pic de organizare si planificare tot trebuie sa avem. Nu mi-ar suride ideea ca la mijlocul traseului sa ne trezim cu "mi-e dor de mama, vreau la mama", atunci chiar s-a dus tot farmecul. Sint oameni care au facut trasee din astea cu atit de batjocorita Mobra 50, iar noi ditamai motociclistii cu motoare de peste N-cmc, stam "blat". Sint mai putin de 2 saptamini pina la plecare si noi nu stim cine? pe unde? cum? cind? ce? cu ce? de unde? Nu a-s vrea sa se intimple ca in zicala aia, " Cei 4 evanghelisti erau 3, Luca si Matei". Eu incepind din data de 28 iulie mi-am luat 10 zile de concediu. Daca e liber pe Trans pe 29 iulie vin la Bucuresti si START. Daca nu permite si se merge pe varianta Buzau, ma alatur celor care merg fie la Buzau, fie la Rimnicu-Sarat, stabilim telefonic. Nr. meu= 0745109970, deschis 24 din 24 ore. Mai mult de atit, ce sa spun?

Astept. Asfalt uscat numai sub roti.

de vazut , AI CE VEDEA... pe oricare dintre trasee... mai ramane sa se hotarasca MOTOCICLISTII :laugh: !CUM SA FIE BATJOCORITA MOBRA?! ESTE EA MICA DAR DE FAPT ESTE MOTOR JAPONEZ(SAU PATENT...SI FACUT P-AICI PE LA NOI...) Racire mai buna ca la mobra , gasesti doar la alea racite cu apa... are racire "turbo" totusi... spre deosebire de nipru...care-i foarte naturala...cred ca traseul asta se poate face si cu un scuter de 125 cmc, DAR cu racire pe apa...ca pe transfagarashan o sa se "traga" un pic de el... si doar nu treceti de 80-90 km/h, nu? :laugh:

chiar sunt curios cum o sa iasa! (vb in calitate de observator :crack: )

 

CIAO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. DARK-ule daca ai de unde sa imprumuti un scuter din ala, imprumuta si hai la drum, nu la povesti. Povestile, la lumina focului, si dupa ce ne intoarcem. Cum va fi? Mai rau decit sa ne rupem gitul s-au sa facem un motor zob, nu poate fi. Degeaba circotim,daca aia, daca aia. Pina nu incercam sa o facem nu stim.

Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. DARK-ule daca ai de unde sa imprumuti un scuter din ala, imprumuta si hai la drum, nu la povesti. Povestile, la lumina focului, si dupa ce ne intoarcem. Cum va fi? Mai rau decit sa ne rupem gitul s-au sa facem un motor zob, nu poate fi. Degeaba circotim,daca aia, daca aia. Pina nu incercam sa o facem nu stim.

Asfalt uscat numai sub roti.

Exista posibilitatea de a face zob un motor dar asta este . astazi am remorcat un baiat lapana la mine la garaj cu un cros frumos Yamaha ca s-a rupt lantul asa ca si astea mai noi se strica . Drum bun sa aveti asteptam poze si povesti.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De unde............................. Asfalt uscat numai sub roti.

Cei 5 sunt: eu, tu, sangre, costi bmw38 si se pare c-ar merge si bubaq :crack: (toti nepra). In urma unor discutii telefonice cu potentialii “hoinari”, ne-am hotarat ca cei din Bucuresti dupa sosirea lui rocknroll de la C-ta, care va fii pe 29 ora 15.00 – 15.30, sa plecam imediat spre Pitesti, unde ne intalnim cu Costi, urmand sa campam dincolo de Curtea de Arges, cat mai aproape de Lacul Vidraru. Mai departe vom vedea cum procedam. Eu pot spune ca sunt pregatit pt “traseul mare” (vreau sa fac si o baie in mare). Toti au cele necesare pt campare mai putin sangre care nu are cort, dar nu-i bai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1Aug. intru in concediu . Unde veti fi in acea zi , ca sa vin dupa voi ? In alta ordine de idei Transfagsarasanul nu este de speriat ; l-am parcurs de 3 ori cu MOBRA si o data cu LASTUNUL , lejer cu popasuri in o zi de la Targoviste la Sibiu . DRUM BUN si ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am probleme cu aprinderea (ori aprinderea ori alternatorul o sa verific) si nu stiu sigur daca vin...am specificat! Daca reusesc sa rezolv si normal daca am bani vin :crack:

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
Salut. DARK-ule daca ai de unde sa imprumuti un scuter din ala, imprumuta si hai la drum, nu la povesti. Povestile, la lumina focului, si dupa ce ne intoarcem. Cum va fi? Mai rau decit sa ne rupem gitul s-au sa facem un motor zob, nu poate fi. Degeaba circotim,daca aia, daca aia. Pina nu incercam sa o facem nu stim.

Asfalt uscat numai sub roti.

:laugh: GLUMEAM! :laugh: mi-au mai imprumutat unii si altii VFR-uri , jawe TS ,DNEPR-uri si alte "kacaturi" de viteza , dar pe distantze de-astea ...minore... 100-160 km... daca pomenesc de 1000 km , ma iau la fugareala... :crack: ASTA E CAND N-AI CE-TI TREBUIE... Poate alta data! :lol: ORICUM , SA STITI CA MA BUCUR PENTRU VOI CEI CARE VETI MERGE IN HOINAREALA, SI SPER SA VA DISTRATI DE MINUNE! GRIJA MARE LA CRETINY CU PERMIS DE CONDUCERE! :lol: (si masini nesimtit de puternice...)

Editat de DARK-RIDER-82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

In cele din urma m-am hotarat sa vin si eu, daca ma primiti in "Marea hoinareala". Pot sa merg insa doar pana la Brasov, in situatia in care se merge pe traseul Pitesti - Curtea de Arges - Trans - Fagaras - Brasov. Vin tot cu o Nipra solo. Am echipament de campare, imi lipseste insa cortul. Fac apel la Cristi57, daca este posibil sa ma ia in cortul lui pentru doua nopti.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1Aug. intru in concediu . Unde veti fi in acea zi , ca sa vin dupa voi ? In alta ordine de idei Transfagsarasanul nu este de speriat ; l-am parcurs de 3 ori cu MOBRA si o data cu LASTUNUL , lejer cu popasuri in o zi de la Targoviste la Sibiu . DRUM BUN si ASFALT USCAT !

Salut. Daca totul decurge normal in 1 August ar trebui sa fim in zona Brasov- Miercurea-Ciuc- Gheorgheni. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1Aug. intru in concediu ......................................

Salut Liviu, mai tu chiar nu poti sa pleci cu trei zile mai devreme in concediu? :laugh: Ce D-zeu, chiar ma oftic! Pt tine, eu a-s amana plecarea dar sunt doua persoane in grup care nu pot intarzia :lol: Apoi si daca ai pleca pe 1 aug, tot nu ne-ai ajunge, pt. ca nici noi nu stam pe loc iar pt tine ar fi o cursa contra-cronometru. Avansul de 3 zile este totusi foarte mare. Vezi cum faci :crack: si anuntane. :laugh: La fel si pt. tine: DRUM BUN si ASFALT USCAT !

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi , vedeti-va de programul vostru , daca pot , am sa vin , daca nu - "asta este" ! Poate alta data . Asti-s sefii , isi pazesc scaunul cu indarjire prin orice mijloc . Asa au dispozitii - luna august , liber toata lumea , pana atunci nu . Nu va incurcati cu nehotarati ! Astia mai mult va strica socotelile si placerea excursiei . Plecati , si drum bun ! ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat, marti 29 iulie la ora 4 ies de la munca, dupa aia sint liber pana luni 04 august 8 dimineata, motocicleta e gata de drum. ne vedem la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat, asfalt uscat numai sub roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator georgebushyo
:D BA puteai ! si dupa aia iti schimbai iar locul de munca ;) ia "exemplul" meu... nu ma mai angajeaza nimeni de la o vreme.... :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D BA puteai ! si dupa aia iti schimbai iar locul de munca ;) ia "exemplul" meu... nu ma mai angajeaza nimeni de la o vreme.... :)

 

Esti tare.... :)

 

 

Cine mai stie de baieti, unde sunt?Cum s-au descurcat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...