Sari la conținut

Important Topics


"Fanes"
 Share

Postări Recomandate

Fratilor !!! cum putem sa mutam topicul pentru cerseli, donatii si altele mai importante in categoria IMPORTANT TOPICS ??????? asa cum este si la enduristi??????

Stie cineva cum putem face asta????

Vi se pare o idee buna????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de optiunea pin topic, care suie topicul in susul paginii...

 

@Aleko vad ca nu mai e moderator, ca l-ar fi putut urca el...

 

ideea e sa se faca o lista cu topicuri utile, si sa-i dea careva unui admin...

 

ati putea propune aici topicurile care sa fie sus, topicuri utile, cum sunt la alte categorii, topicuri despre chestii utile ale unor diferite motoare(in genul "despre jawa","coltul impatimitilor de boxere", cum sunt la vitezane, topicurile "detinatori de...") unde lumea sa gaseasca atat un manual, cat si o rezolvare a unei probleme, sau cum se comporta motoru...sau topicuri cu manuale de reparatie de comuniste, cu ateliere pt diferite probleme, etc...care sunt chiar utile...

 

uite cateva topicuri bune de "suit":

 

IMZ-u:

/index.php?showtopic=52253

 

Boxere clasice:

/index.php?showtopic=100347

 

Topicul atasistilor:

/index.php?...mp;hl=aprindere

 

Cum desfac motorul(pt ca se pot pune acolo despre mai multe tipuri de motoare):

/index.php?showtopic=210354

 

Hai sa gasim moto abandonate:

/index.php?showtopic=155336

 

Carbu K68:

/index.php?showtopic=191785

 

Coltul reconditionistilor:

/index.php?showtopic=82469

sau

/index.php?showtopic=160515

ramane sa vedeti care e mai util dintre cele doua...parerea mea

 

Tabel de echivalenta pt bujii:

/index.php?showtopic=20827

 

MZ-uri:

/index.php?showtopic=3759

 

Aprindere electronica:

/index.php?...mp;hl=aprindere

 

PS: am sapat dupa niste topicuri utile de pe acest subforum...sa nu mai zic ca sunt multe altele, dar, acestea cred ca sunt cele mai bune, din care ai ceva de invatat, si destul de lipsite de offtopic si chatuiala(cazul mobra, jawa, unde cauti dupa o schema electrica o saptamana, printre chat de doi lei)

 

PPS: am rugamintea ca in topicurile de mai sus, de altfel topicuri foarte bune, sa fiti ontopic si daca postati, sa fie ceva util :jump: nu de alta, dar ce am gasit aici, pana la un moment dat mi-a fost foarte cu folos...de la o vreme, din pacate, am inceput sa evit rubrica pe care imi petreceam ore intregi studiind si invatand despre motoarele comuniste :P

 

uite un exemplu de subforum in care am pin-uit si aranjat topicurile utile, dintre putinele topicuri deschise acolo...dar, sunt utile, si la obiect...adica daca intra cineva acolo pt o informatie si exista deschis topic, o gaseste repede, fara a naviga in 30 de pagini de blablabla

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showforum=40

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,mie mi se pare o idee destul de buna :jump:

Ia legatura cu un admin

 

 

Ma bucur ca suntetzi de acord cu mine !!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ar mai merge ca topic pin-uit:

 

O mica excursie:

/index.php?showtopic=233228

 

pt ca acolo s-ar putea planifica iesirile de weekend si nu numai, adunate toate intr-un singur topic...in genul "pt cine are chef de plimbari si n-are cu cine" de la comunitati-bucuresti, initiat de @noro :P

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ar mai merge ca topic pin-uit:

 

O mica excursie:

/index.php?showtopic=233228

 

pt ca acolo s-ar putea planifica iesirile de weekend si nu numai, adunate toate intr-un singur topic...in genul "pt cine are chef de plimbari si n-are cu cine" de la comunitati-bucuresti, initiat de @noro :P

 

 

Foarte bine frate!!! super ideea cu topicul de plimbari!!!!!dar cine il contacteaza pe admin????? eu nu am idee cum ...

oricum mai intai trebuie sa stabilim topicurile cele mai importante !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine frate!!! super ideea cu topicul de plimbari!!!!!dar cine il contacteaza pe admin????? eu nu am idee cum ...

oricum mai intai trebuie sa stabilim topicurile cele mai importante !!!!

pai eu am pus destule...nu poti face un pin cu duzina de topicuri, iti dai seama...le-am pus pe cele care mi s-au parut importante, si daca va uitati prin ele, chiar sunt...

 

dati-i un pm unui moderator sau admin, cu acest topic, si spuneti-i ca sunt aici topicurile ce trebuiesc pin-uite...e usor de ridicat un topic daca ai acces de mod...un amarat de click :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am pus destule...nu poti face un pin cu duzina de topicuri, iti dai seama...le-am pus pe cele care mi s-au parut importante, si daca va uitati prin ele, chiar sunt...

 

dati-i un pm unui moderator sau admin, cu acest topic, si spuneti-i ca sunt aici topicurile ce trebuiesc pin-uite...e usor de ridicat un topic daca ai acces de mod...un amarat de click :P

 

Eu sunt de acord cu topicurile pe care le-ai propus tu dar le vreau si pe alea de Donatii si Cerseli!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donatii:

/index.php?showtopic=77986

 

Cerseli:

/index.php?showtopic=93453

desi asta mi se pare degeaba, ca cine are de dat, da la donatii...si oricum la donatii mai mult se cerseste :P

 

gata, am cam facut eu treaba...ramane sa le urce cineva...

 

PS: io nu pot da pm, ca sunt cu userul de baza in carantina, de fooarte mult timp...degeaba...asa ca, bagati-va...am usurat io munca :jump:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor eu zic sa nu ne intindem!!!! trebuie sa fie 6-8 dintre cele mai importante!!!! haidetzi sa nu exageram ... stiu ca fiecare ar vrea un anumit topic dar........eu zic sa fie unele "generale" adik sa ii ajute pe toti ....nu strict mobre, voshod, jawa etc.... asta este parerea mea!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff...asta cu Mobra e un topic facut de demult :jump: si exista de toate in el manual tehnic

Denis, eu initial am iubit mult acel topic, pt ca avea povesti vechi si frumoase in el, manuale, diferite modificari bune...asta pana ati intrat in el si l-ati facut praf...facusei tu unu cu mobra, in care nu era mai nici o informatie utila(si nu vb de ala cu modificarile la mbr-u tau) ci numai vorbarie, si apoi l-ati gasit pe asta, si de pe la pagina 40 si ceva, ati inceput cu cerseli de piese, discutii tembele, si alte chestii care au facut ca toti "batranii" de acolo sa plece...macar trebuie sa recunosti...

asta e si motivul pt care eu nu mai activez asa des la coltul asta mult drag mie...prefer sa stau la timpul liber sa fac caterinca si diverse discutii, nu sa intru aiurea intr-un topic frumos, in care se gaseste informatie utila referitor la un motor :jump:

 

fara suparare, dar trebuie sa recunoasteti, ca sunteti cativa care cum va gasiti pe un topic util, va luati precum gaitele la offtopic, sau la ontopic de genul 3 cuvinte spuse aiurea, din care nimeni n-are nimic de inteles sau invatat... :P

 

@Sir Fanes: mane, exact...cam asta am incercat sa aleg si eu, iar cele cateva topicuri ref la un model de motocicleta sunt mai altfel decat restul...de aceea le-am pus aici...cele cu IMZ, boxere, moto cu atas,MZ, sunt foarte bune, si daca ne uitam la diferenta dintre ultima jumatate a topicului cu mobra, specificat de Denis si cele specificate de mine acum, o sa o vedem cu siguranta...

 

eu zic sa mai stea acest topic o saptamana, sa fie vazut, si sa se exprime mai multa lume, ca apoi sa dea cineva pm pt pin-uire...e aiurea sa urce un topic dorit doar de mine, sau doar de tine...asa ca, vedem cele mai ok si utile din aceasta rubrica, si trimitem pm...

 

cu ocazia asta n-o sa mai stau sa caut ca nebunu in 20 de pagini de porcarii, un lucru ce ma intereseaza :jump:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate trebuie sa recunosc ca ai dreptate cu off topicurile!!!! dar asta este ...... se mai intampla !!!! mai ales ca este si goana asta nebuna dupa numarul de posturi :jump:

 

Denis, eu initial am iubit mult acel topic, pt ca avea povesti vechi si frumoase in el, manuale, diferite modificari bune...asta pana ati intrat in el si l-ati facut praf...facusei tu unu cu mobra, in care nu era mai nici o informatie utila(si nu vb de ala cu modificarile la mbr-u tau) ci numai vorbarie, si apoi l-ati gasit pe asta, si de pe la pagina 40 si ceva, ati inceput cu cerseli de piese, discutii tembele, si alte chestii care au facut ca toti "batranii" de acolo sa plece...macar trebuie sa recunosti...

asta e si motivul pt care eu nu mai activez asa des la coltul asta mult drag mie...prefer sa stau la timpul liber sa fac caterinca si diverse discutii, nu sa intru aiurea intr-un topic frumos, in care se gaseste informatie utila referitor la un motor :jump:

 

fara suparare, dar trebuie sa recunoasteti, ca sunteti cativa care cum va gasiti pe un topic util, va luati precum gaitele la offtopic, sau la ontopic de genul 3 cuvinte spuse aiurea, din care nimeni n-are nimic de inteles sau invatat... :P

 

@Sir Fanes: mane, exact...cam asta am incercat sa aleg si eu, iar cele cateva topicuri ref la un model de motocicleta sunt mai altfel decat restul...de aceea le-am pus aici...cele cu IMZ, boxere, moto cu atas,MZ, sunt foarte bune, si daca ne uitam la diferenta dintre ultima jumatate a topicului cu mobra, specificat de Denis si cele specificate de mine acum, o sa o vedem cu siguranta...

 

eu zic sa mai stea acest topic o saptamana, sa fie vazut, si sa se exprime mai multa lume, ca apoi sa dea cineva pm pt pin-uire...e aiurea sa urce un topic dorit doar de mine, sau doar de tine...asa ca, vedem cele mai ok si utile din aceasta rubrica, si trimitem pm...

 

cu ocazia asta n-o sa mai stau sa caut ca nebunu in 20 de pagini de porcarii, un lucru ce ma intereseaza :jump:

 

 

 

Sunt de acord sa asteptam si parerea altora!!!! mai ales ca eu nu stiu chiar toate topicurile care sunt si folositoare !!!!

Poate facem si campanie!!!:jump:

Glumeam frate dar oricum eu sustin Topicurile : Donatii, Cerseli si moto cu atas(care imi plac la nebunie!!!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mr_ORL:Imi pare nespus de rau,dar nu sunt 100% vinovat pentru ca s-a stricat o bunatate de topic "MOBRA" by Ragnarok.

Stiu sunt idio.t si regret fazele pe care le-am facut aici si nu numai,inca o data sorry,man.

@Sir_Fanes2007:Nu,nu e nici o goana dupa posturi,cel putin nu ma intereseaza asa de mult,faza e ca am gresit ca multe si regret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mr_ORL:Imi pare nespus de rau,dar nu sunt 100% vinovat pentru ca s-a stricat o bunatate de topic "MOBRA" by Ragnarok.

Stiu sunt idio.t si regret fazele pe care le-am facut aici si nu numai,inca o data sorry,man.

@Sir_Fanes2007:Nu,nu e nici o goana dupa posturi,cel putin nu ma intereseaza asa de mult,faza e ca am gresit ca multe si regret.

 

:P :jump:

 

Frate nu vreau sa stricam topicul cu regrete!!!! stai linistit ca nu ma refeream strict la o persoana cand vorbeam de goana dupa posturi!!!!!

BFT si asfalt uscat !!! :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...