Sari la conținut

Primii 5km Cu V-stromu'


marcone
 Share

Postări Recomandate

S-o stapanesti sanatos!

 

Cumpatare maxima si acum si cand mai prinzi experienta, ai vazut si tu cum e in Bucuresti, zici ca a dat dracii-n ei, in fiecare zi evit un accident doua.

 

Mersi de urari; nu mi-am luat motor ca sa fac liniute sau sa umezesc fauna feminina a Bucurestiului, imi place sa cred ca sunt un tip cu capul pe umeri care a lasat puseele adolescentine de mult in urma. Opinie personala: transportul pe 2 roti si cel in comun sunt viitorul, si sper ca aceasta idee sa fie impartasita de cati mai multi romani. Mor cand vad kilometri intregi de masini care nu au decat soferul la bord. Deasemenea sper ca si pretul in crestere al carburantului sa-i orienteze pe romani pe acest drum.

 

in plus fata de singura de pana acum!

cum e, te-ai obisnuit cu motoru?

trage bine?

 

Mototul e ceva deosebit, deocamdata fiind in rodaj in tin sub 5000 de ture si pot sa spun ca sunt foarte multumit de comportament. Nu stiu ce se ascunde peste aceasta turatie dar sincer nici nu sunt prea curios sa aflu. Incerc sa variez cat mai mult incarcarea cu "forje" in diferite trepte de viteza pana la 5000 de rpm si pana acum nu se simte ca in treptele superioare de viteza si-ar pierde din suflu.

 

Te'ai gandit la o instalatie xenon?ai putea sa intrebi la service daca afecteaza garantia si sa achizitionezi cel putin pentru faza scurta.

 

Nu ma incanta xenoanele deocamdata si n-am de gand sa bag bani in ceva daca nu-si dovedeste utilitatea practica. Nu stiu cum e afara din Bucuresti noaptea dar in localitate sunt multumit cu becurile normale.

 

Pe lista de prioritati ar fi:

securitate

*caut un lant cat mai sanatos cu putinta, am ochit deja un stalp permanent luminat vis-a-vis de fereastra mea si vreau s-o ancorez de el. Daca imi poate spune cineva un magazin prin Bucuresti sau cineva care aduce lanturi de calitate dau o bere :kiss:

* alarma, dar trebuie sa ma consult cu cei de la Scorpio AZ daca montarea ei nu anuleaza garantia pe partea electrica.

protectie de soare, ploaie, ochi curiosi

Vreau o husa cat de cat, care sa ofere protectie la vant, la ultraviolete si sa fie impermeabila in acelasi timp. Daca ma putieti indruma spre cineva care are asa ceva la vanzarea ma simt dator cu inca o bere :D

spatii de depozitare

Aici am nevoie de un top case, oferte ar fi dar preturile sunt datatoare de lacrimi, mi-a venit greu de crezut ca un top case poate depasi 200 de euro si nu vorbesc de "excentricitati" din aluminiu sau mai stiu eu ce materiale nobile.

Ma rog pana la urma o facem si p-asta, insa sunt surios la cat m-ar duce un top cese daca as veni cu plasticul meu :lol:

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deh, a devenit rutina evitatul accidentelor, cel putin in buc.

 

pt topic starter: sa o stapanesti sanatos, cat te-a costat combinezonul?

 

Din cate imi aduc aminte a fost ceva de genul 490$ geaca si inca 370$ nadragii cu tot cu transport de pe eBay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am obisnuit sa stau mereu cu ochii pe oglinda din stanga.

 

De ce? :kiss:

 

Uita-te in fata.

 

Sa te uiti in oglinda doar daca schimb banda sau faci alte manevre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o husa de vanzare. e suficient de mare pt moto tau, impermeabila si ignifuga. si nu e o panarama de pe louis.

pret 70ron.

0723521718

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o husa de vanzare. e suficient de mare pt moto tau, impermeabila si ignifuga. si nu e o panarama de pe louis.

pret 70ron.

0723521718

 

Salut, am retinut oferta, deocamdata motorul e la cei de la Scorpio pentru RAR, il recuperez maine si iti dau un telefon pentru husa.

 

Dupa inca cateva ture prin Bucuresti si putin afara (Domnesti si retur) am ajuns la 82Km.

Am avut parte si de niste nisip, am simtit cum imi fuge spatele, noroc ca eram intr-a intaia si am putut pune piciorul jos in siguranta.

Apropos soseaua Bucuresti-Domnesti e execrabila, numai gropi si valuri. Ti-e frica si cu 30 pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spatii de depozitare

Aici am nevoie de un top case, oferte ar fi dar preturile sunt datatoare de lacrimi, mi-a venit greu de crezut ca un top case poate depasi 200 de euro si nu vorbesc de "excentricitati" din aluminiu sau mai stiu eu ce materiale nobile.

Ma rog pana la urma o facem si p-asta, insa sunt surios la cat m-ar duce un top cese daca as veni cu plasticul meu :burnout:

 

s-o folosesti sanatos.

 

nu stiu ce topcase vrei tu, insa eu mi-am luat unul de 33 de litri, marca SHAD (daca are vreo importanta) si a fost 270 Lei. Eu zic ca e rezonabil, mai ales ca la mine a venit perfect in prelungirea spatarului pentru pasager. Am facut o deosebita prostie sa iau si un spatar cu ~70 Lei (practic e o chestie dreptunghiulara de 10x20 cm cu putin burete si putina piele plus un sistem de prindere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...