Sari la conținut

Enduro For Girls


Postări Recomandate

apropo de fete si campionat, conteaza unde au ajuns. daca au concurat cu 5 fete sau 20, nu mi se pare relevant. conteaza unde au ajuns. parerea mea :ok: .

 

p.s. acesta parca era topic cu poze de la iesirile enduro... :P

intrebarea era ptr cultura mea generala..eram pur si simplu curios cate fete se dau in campionat,si da,este relevant daca iesi pe locul 1 din 3 sau pe 1 din 200..oricum asta momentan nu conteaza,bine ca fac enduro..ce imi pare rau este ca nu pot sa o conving pe adelina deloc sa alerge si ea la curse.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

intrebarea era ptr cultura mea generala..eram pur si simplu curios cate fete se dau in campionat,si da,este relevant daca iesi pe locul 1 din 3 sau pe 1 din 200..oricum asta momentan nu conteaza,bine ca fac enduro..ce imi pare rau este ca nu pot sa o conving pe adelina deloc sa alerge si ea la curse.. :lol:

 

 

am inteles ce te interesa sa afli, eu mi-am exprimat doar opinia mea din punctul meu de vedere ca fata, admirativ referitor la respectivele fete, care duc acest sport pana la participarea la competitii :ok:. cat priveste a o convinge pe adelina, daca este la acelasi nivel cu cele care participa la competitii, ai putea sa ii exemplifici cu rezultatele respectivelor. eu una n-as sta mult pe ganduri, dar mai am mult pana departe :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu una as fi curioasa prin ce etape trebuie sa treaca o fata ca sa ajunga la curse, ca eu degeaba ma simt in stare daca nu-mi permit financiar. Am asa un "feeling" ca trebuie sa ai ceva finante, uitandu-ma la ce motoare au fetele si cele participante si mare parte din cele care nu participa. Momentam eu nu-mi permit decat o yamaha dt80, sper la mai mult dupa facultate. :P.

Toata admiratia pentru fetele cu rezultate, sper sa ajung si eu candva acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu una as fi curioasa prin ce etape trebuie sa treaca o fata ca sa ajunga la curse, ca eu degeaba ma simt in stare daca nu-mi permit financiar. Am asa un "feeling" ca trebuie sa ai ceva finante, uitandu-ma la ce motoare au fetele si cele participante si mare parte din cele care nu participa. Momentam eu nu-mi permit decat o yamaha dt80, sper la mai mult dupa facultate. :P.

Toata admiratia pentru fetele cu rezultate, sper sa ajung si eu candva acolo.

banuiesc ca iti trebuie un motor ceva mai mare ptr curse,gen 125 sau 200 in 2T si 250,400 in 4T,in afara de asta trebuie masina cu remorca sau dubita sa te duci la curse,ceva echipament,bani ptr taxe,cazari ,deplasare,masa..nu e tocmai un sport ieftin(asa ca sah-ul)..nu uita ca asta e un sport pe care multi il fac de fun,iar partea profi implica antrenamente dese,stadii de pregatire,materiale de concurs profesionale,antrenori etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Mai dar extrema mai esti... Nu te mai intreb daca stii sa gatesti, ca nu mai conteaza... Da-o naibii de mancare... Unde esti fabricata, ca vreau si eu un model din asta? Sa reziste la noroi, sa ii placa pe dealuri, si sa se spele in spuma marii... Si sa mai zica cineva ca femeia e "sexul slab"...

 

 

haha :-)) ca bine le zici :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Intalnire de gradul ZERO,

3CAMPIONI:

 

hai ca inebunesc daca nu vin la voi...nu de altceva...dar vreau sa iau lectii de la ea....aaaaa....tot trepidez deja....am iesit si noi duminica in grup mai restrans(liviu, oliv, emi), dar savurand cu cea mai mare placerea noroiul dupa topirea zapezii...si a mai si plouat....superb....sa ne vedem la cat mai multe iesiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ciolpani

 

vreme frumoasa, soare, cald, circuit perfect...o placere sa fii intr-un loc unde te bucuri de mersul cu moto...iti vine sa-ti iei . . . zborul :rolleyes:

post-23322-1239229021_thumb.jpg

post-23322-1239229042_thumb.jpg

post-23322-1239229072_thumb.jpg

post-23322-1239229135_thumb.jpg

post-23322-1239229149_thumb.jpg

post-23322-1239229221_thumb.jpg

post-23322-1239229230_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie una mi-a placut cu toate ca in prima zi nu a mers gps'ul si m-am plimbat singurica prin padure ceva vreme iar la sfarsit a inceput sa-mi patineze si ambreaju, iar a II-a zi la endurocross am plecat a IV-a la start si cand am ajuns la sosire dupa primul tur eram a 11-a iar pe treaseu nu ma depasise nimeni :D s-a furat mult din traseu la open dar si la extrem,am terminat pe loc9 din 21. Cu toate astea m-am simtit foarte bine si traseul a fost frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...