Sari la conținut

Accident Mortal


akaionut
 Share

Postări Recomandate

Vizitator FOXXkid

a decedat din cauza impactului prea violent cu asfaltul, asta de unde dracu au mai scos-o? am picat in voblaj la 100+ si aveam doar genunchere adidasi pantaloni 3 sferturi si un hanorac, si m-am ales doar cu o julitura de 3x3 cm la shold si 2 julituri mici in coate, si nu am culcat-o sa zici ca m-am dus tarash, m-am rostogolit de cateva ori, si nici n-am atins casca de asfalt .. DELOC.. da da .. o fi chestie de noroc , dar din cate am vazut sarmanul nu a intrat in nimic, era pe shosea, eu zic ca a intrat in vreo mashina ce a fugit de la locul accidentului, nu ai cum sa iti rupi oasele in halul ala de la cazatura pe asfalt !! sa fim seriosi!! e la mintea cocoshului ce dreaq... sa-si faca tembelii aia de politzisti treaba si sa cerceteze de urme de vopsea de conserva , etc.

 

RIP si condoleantze :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un 340 pe linia dreapta, la Mugello, cu Alex Barros, nu te coafeaza?!? La aia la GP antrenamentul consta in a face efortul sa nu atingi aproape deloc cu mainile si picioarele asfaltul (de aia sunt costumele alea alunecoase pe asfalt) sa te duci taras, pe spate, iar pe pietris sa eviti sa dai cu capaul.

 

Adevarat, dar cu motorul de 1.000. Acum vitezele medii sunt mai mari, nu vitezele de top. Si da, ai dreptate, "scoala caderilor" (cum se numea pe vremuri la judo si ju-jitsu, acu' nu stiu daca-i mai zice asa) face parte din antrenamentul "fortat", ca nimeni nu se duce la teste sau antrenamente de GP ca sa verifice coeficientul de frecare intre asfalt si pielea de cangur.

 

Respect!

 

PS: Stiu ca a fost foarte off-topic, promit sa nu mai fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!Pacat ca era tanar ..!Dar eu totusi nu pricep...merga astia de la GP cu peste 300 km la ora si mai pica cate unul...se scoala repede fuge la motor si intra din nou in circuit.Accidentul asta e cam similar....bine ,nu stiu ce echipament avea...dar...Poate ma lamureste cineva.!Deci ,cineva spunea ...daca pici la peste 150 km la ora ...nu te mai trezesti viu,in GP aia merg cu 300 km...si se joaca bine merci de-a rostogoala..

 

 

la GP nu sunt copaci pe marginea asfaltului, nu sunt camioane, nici pete de ulei sau praf, exista si echipament adecvat, etc.

 

nu e nici un secret. stiu sa cada. sunt antrenati sa cada si isi inving instinctul de conservare care in mod normal te determina sa te ghemuiesti. cu cat stai mai relaxat cu atat urmarile cazaturii sunt mai lejere.

 

apai daca imi areti si mie cum sa fac cand cat la 150 km/h iti sunt recunoscator. sa vad cum stie nenea sa cada. imi areti pe pielea ta. poate data viitoare imi iau motor ptr. simpla placere de a cadea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ce nu inteleg e cum si-a rupt toate oasele mari, s-a izbit de camion sau ce naiba, ca daca ai cazut pe asfalt te julesti, te faci ca naiba dar chiar toate oasele rupte????...motocicleta aia parea cam intreaga...oricum deja am vazut destule si la ce am patit week asta nu mai am chef de motor...sa-i fie tarana usoara, viteza ucide intotdeauna, mai bine te duci pe circuit si te dai cu cat vrei decat sa fii adunat de pe asfalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se face pielea gaina...Dumnezeul sa-l odihneasca!

 

fratilor, aveti grija...e pacat de tineretea noastra...pentru un motor, parerea mea e ca nu se merita...circulati cu mare bagare de seama...si viteza duceti o pe circuit, pana si rossi a recunoscut ca el nu circula cu moto in oras pentru ca e prea periculos...biata familie, el s a dus, dar mama baiatului, tatal? doamne fereste...aveti grija!

 

asfalt uscat:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se face pielea gaina...Dumnezeul sa-l odihneasca!

 

fratilor, aveti grija...e pacat de tineretea noastra...pentru un motor, parerea mea e ca nu se merita...circulati cu mare bagare de seama...si viteza duceti o pe circuit, pana si rossi a recunoscut ca el nu circula cu moto in oras pentru ca e prea periculos...biata familie, el s a dus, dar mama baiatului, tatal? doamne fereste...aveti grija!

 

asfalt uscat:)

daca si rossi care are moto in sange recunoaste asta atunci ce mai vreti??? ieri cand circulam cu 40 la ora, ca tgv are nite strazi mici si pline de masini, un dement cu naiba stie ce tanc de masina ne vede ca venim si tot inceraca sa se bage in fata noastra...cand ii zicem ce face tot el sare cu gura, tarani prosti, l-a facut masa in masina firmei, naiba sa ii ia ca m-am saturat, nu mai circul in oras, mai ales astea mici si intortocheate...romanii nu stiu sa conduca si sa respecte PUNCT..conduceti cu cap ca se aduna prea multe pagini de accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca si rossi care are moto in sange recunoaste asta atunci ce mai vreti??? ieri cand circulam cu 40 la ora, ca tgv are nite strazi mici si pline de masini, un dement cu naiba stie ce tanc de masina ne vede ca venim si tot inceraca sa se bage in fata noastra...cand ii zicem ce face tot el sare cu gura, tarani prosti, l-a facut masa in masina firmei, naiba sa ii ia ca m-am saturat, nu mai circul in oras, mai ales astea mici si intortocheate...romanii nu stiu sa conduca si sa respecte PUNCT..conduceti cu cap ca se aduna prea multe pagini de accidente

ma, e clar: sunt multi prosti pe strazile noastre..si nu numai, dar de exemplu am fost in italia...acolo participantii la trafic sunt deoseama si motoristi si conservari si se respecta unii pe altii, toti sunt obisnuiti cu motociclisti, probabil si pentru ca sunt multi si in fine, nu comparam romania cu nici o alta tara pentru ca suntem varza, mai ales la capitolul strazi si soferi...varza ambele, si soselele si soferii...am fost alaltaieri in oras mai pe seara sa ma plimb sa ma relaxez si jur ca am avut parte de idioti tot drumul...in afara de vreo 2 prosti care au intors fara sa se asigure si au tasnit pur si simplu in fata mea mai se intalnesc si idioti handicapati care claxoneaza, te depasesc, chiar dc ai 50la ora cat ar trebui sa ai-eu de obicei circul mai usor in oras ca la cati idioti sunt nu stii care face vreo figura,in afara parca e mai safe-incetinesc, ii depasesc, logic, dc oamenii merg cu 20, apoi se repeta figura...ei chiar cred ca e interesanta faza dar sunt prea prosti...ce dracului sa le mai zici la astia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Impactul i-a rupt tanarului toate oasele mari din corp. "

I-au facut deja autopsia pe asfalt ? Au luat la verificat toate "oasele mari" la fatza locului ??? Ma lasi !!!

Pacat de el, dar mie nu mi se pare ca doar impactul cu asfaltul duce la asa ceva !!!

Odihneasca-se in pace !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deaj nu se mai poate spune ca motoarele sunt rare, chiar se gasesc in orice oras oricat de mic e el, dar ca mersul in oras sa devina safe, si nu o incercare de a ramane in viata, trebuie sa iasa la pensie astia care au crescut cu drumurile pline de masini, si sa dispara coruptia din pol. rutiera(vezi sa nu)...deci pana atunci ori scuipam in san cand plecam la drum si speram sa nu dea un dement peste noi, ori punem cheia in cui si ne plimbam doar pe dn-uri, A-uri s.a.m.d...oricum mi s-a luat pe moment de motor, am avut nevoie de el pana sa vin acasa, insa sincer cat a trebuit sa mergem prin oras am stat doar incordata, si decat sa merg incordata mai bine ma abtin...viata merita traita intreg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai daca imi areti si mie cum sa fac cand cat la 150 km/h iti sunt recunoscator. sa vad cum stie nenea sa cada. imi areti pe pielea ta. poate data viitoare imi iau motor ptr. simpla placere de a cadea...

strangi posturi, fiule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strangi posturi, fiule?

 

 

sunt 90 % sigur ca a murit din cauza castii...sarit dincap, si inca o data dat cu capul de asfalt... R I P ! este f comun! mai sunt unii care cumpara intarg casti la 50 roni! si altii care cred ca probikerul la 20 euro este o casca demna de incredere! acum, cine stie..poate nu avea casca legata..!

 

R I P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...