Sari la conținut

am probleme la Nipru


resimre
 Share

Postări Recomandate

stie cineva de ce a inceput sa curga uleiul la fiecare semering la Niprul meu?asa de tare , incat cizmele mele sunt pline de ulei.are bazinul de ulei marit,cata ulei trebuie pus?tot pana la nivelul indicat ?

Cum se numeste cauciucul gros care este pe partea de sus a tijelor impingatoare?

ajuta ceva daca schimb semeringurile?

cum trebuie montat radiatorul de ulei,si care merge la Nipru (de pe care tip de masina)?

Stie cineva cate semeringuri sunt pe un Nipru (inclusiv cel de la cardan,si toate celelalte), si pretul arox. ale acestora?

astept sfaturile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai daca inainte nu curgeau inseamna ca au imbatranit si/sau s-au uzat! schimba-le! nu stiu cate sunt si nici ce pret au, pot sa-ti spun in schimb ca la ij is 35.000 in galati!

radiatorul merge de la oltcit dar iti trebuie mai multe modificari , nu doar doua gauri si doua furtune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai pus prea mult ulei si simeringurile nu au mai rezistat la presiune.

Vezi daca nu stii cat ulei se pune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

auzi motomaniacule, da' stiai ca e posibil sa se "cam" f...utilizeze cuzinetii din cauza presiunii mult mai mici care ajunge la ei? eu de exemplu am dublat pompa(si m-a cam costat :P ) da' am renuntat sa mai pun radiatorul care l-am cumparat (alti 800mii........) acum ce sa mai zic, am intrebat in stanga si-n dreapta , ca doar altii au incercat , si sa stii ca asa e ..... :ok: se pot duce cuzinetii .... pt treaba asta eu as face in felul urmator: un alt alternator (probabil DENSO) pt a face fata unei pompe electrice (e pe net ceva de genul mocal, si baga 10 litri/min debit maxim.... da' e reglabil :birthday: problema e doar la consumul de curent!!! si in rest l-as lasa cum l-a facut masa aia rusoaica... :kick: ca eu sincer sa fiu m-am saturat de modificat(ce ti-am spus eu e doar 10% din tot ce am facut la niprul meu....:blink: dak mai vrei sa vb pe tema asta s-au ai vreo nelamurire poti sa-mi trimiti un P.M. s-au dak nu esti pe net un tel sau mesaj, 0724249674!

 

BAFTA!!!:kick:

 

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i se spune garnituri etanÂşare ghidaje tije împingătoare

î-ți ataÂşez foaia de catalog , din catalogul de pese unde le găseÂşti cu număr de serie(sovietic, normal!)

si simeringuri găseÂşti la magazinele care comercializează aÂşa ceva , îți recomand SKF

post-3884-1122237125_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presiune scazuta la cuzineti... se poate rezolva simplu: se pune o saiba sub arcul de la supapa de suprapresiune din pompa originala si ai presiune cata vrei. Nu trebuie totusi, exagerat, ca strica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...