Sari la conținut

Cum Curat Galeria?


Postări Recomandate

Partea din fata a galeriei zici ca e din ceramica. Pamant ars de care nu pot scapa in niciun chip. Cum ma sfatuiti sa curat?

 

:kiss:

 

Nu te chinui. La urmatoarea tura va fi la fel.

Elimina doar surplusul nu te chinui sa ajungi la metal, si mai mult sa o faci sa si luceasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te chinui. La urmatoarea tura va fi la fel.

Elimina doar surplusul nu te chinui sa ajungi la metal, si mai mult sa o faci sa si luceasca.

 

Stiu bre, pe principiul asta am mers si eu, dar acum vreau sa vand mobra si as fi dorit sa fie ceva mai aratoasa.................

 

Sablare. A mea ziceai ca e noua dupa.

 

Multumesc pentru idee! Din pacate e ceva mai complicat ce zici tu. Eu ma intrebam daca a incercat careva vreo solutie d-asta gen Cilit sau stiu eu ce alt k.k.t din comert. Ceva care sa curete fara sa trebuiasca sa demontez galeria si sa merg cu ea la un atelier specializat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca vorbim despre acelasi lucru, dar eu am incercat cu un burete simplu de vase (cu partea mai hard :kiss: ) muiat in sampon din ala simplu de spalat masina/mobra. De zgariat nu se zgarie, dar e mult de frecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cilit anticalcar si burete de bucatarie(metalic).

eu am curatat-o fara sa o zgarii.

 

se mai poate curata si cu jetul de apa cu presiune(la scula mea de spalat am un cap care da un jet subtire si foarte puternic cu care poti lasa urme si pe beton)

 

alege si tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce ai periat-o? sarma sau plastic?

angi..curata intai cu o surubelnita stratul grosier si apoi cu o perie de plastic cat mai dur restul..apoi cu jet de apa o faci boboc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste postul 2 de pe prima pagina din topicul asta...

 

Bai bre, iti garantez ca merg mult mai bine ca multi de pe aici cu LC4, si in acelasi timp am stiut mereu sa-mi pastrez mobra intr-o stare impecabila din toate punctele de vedere. Asta cu "hai sa-mi las mobra murdara" sau "hai s-o zgarii cat mai rau ca doar doar 'oi parea si eu endurist", e pentru agarici corditi. Sunt sigur ca stii despre ce fel de personaje vorbesc. Asa ca.......................mergi pe burta ca mergi bine :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai eu ma gandeam serios sa imi cumpar o perie de sarma care se pune in cap la masina de gaurit si sa curat galeriile, nu fac bine sau :angryfire:

 

pana acum le-am curatat manual cu mana cu perie de sarma si au iesit acceptabil, la cat lut avea pe ele sunt multumit cum arata, poate pun si poze ...

Editat de dracushorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu scopul topicului a fost atins. De acum in colo vor fi doar discutii inutile. Asa ca........

Multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri.

 

:angryfire:

 

nu intelege gresit situatia..pur si simplu i-am raspuns omului la intrebare..fiecare isi tine mobra cum vrea si cum se pricepe mai bine(chiar daca mi se pare un pic exagerata treaba cu zgariatul galeriei)..asa ca repet curata cu o surubelnita si apoi cu o perie foarte tare de plastic..eu asa fac..hai bafta si spor..la curatenia de vara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...