Sari la conținut

Cine Merge Pe Transfagarasan


motoMitelu
 Share

Postări Recomandate

sunt in concediu si as da o tura ... preferabil cu inca cineva...cu viteza legala preferabil ! nu ne grabim...

 

dispus pentru maine dar nu pentru transfagarasan...ceva mai drept iar de viteza legala sunt deacord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dispus pentru maine dar nu pentru transfagarasan...ceva mai drept iar de viteza legala sunt deacord.

 

 

 

 

ma bag si io.......da n uikend.....astept detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in concediu si as da o tura ... preferabil cu inca cineva...cu viteza legala preferabil ! nu ne grabim...

 

eu am de gand sa fac o plimare ...sunt liber pe11.12.13,,,hai maine undeva:)

viteza legala insemnand?(nu prea fuge mobra mea..dehh 125cm) :angryfire:

dak nu merge nimeni pe traseu stabilit d mine..o sa te insotesc

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu merg cu o mobra de 125....deci maxim 100 km/h... traseul care il vreau e urmatorul... Plecare vineri 11.07. orele 8-9 din Bucuresti-Brasov pe DN1-Ghimbav (am o treaba acolo)-Cirtisoara-tranfagasan-curtea de arges-pitesti-(bucuresti) sau rm.vilcea-olanesti pt.cazare 1 noapte... daca intirziem pe drum putem face cazare la Bilea Lac sau cascada 1 noapte... daca e cineva dispus sa ma insoteasca rog PM sau telefon 0720/463636

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu merg cu o mobra de 125....deci maxim 100 km/h... traseul care il vreau e urmatorul... Plecare vineri 11.07. orele 8-9 din Bucuresti-Brasov pe DN1-Ghimbav (am o treaba acolo)-Cirtisoara-tranfagasan-curtea de arges-pitesti-(bucuresti) sau rm.vilcea-olanesti pt.cazare 1 noapte... daca intirziem pe drum putem face cazare la Bilea Lac sau cascada 1 noapte... daca e cineva dispus sa ma insoteasca rog PM sau telefon 0720/463636

 

gata ma bag :angryfire:

te-am sunat mai devreme dar erai ocupat cred 0727825064

 

man mi-am dat jos gipsu...ink ma doare mana si nu o sa pot conduce maine

bafta si drum bun

alta data cu alta okazie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu poti veni...daca te simti mai bine si te razgindesti te astept... oricum astept la Mcdonalds Otopeni intre 9-9.15 pe oricine doreste sa ma insoteasca chiar si ca pasager...greutate maxima 65 kg ca sa nu depasim greutatea maxima admisa...aviz pasionatelor de motoare fara motor... vin cu o motocicleta rosie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor...s-a aminat pt. maine dimineata plecarea... cine doreste sa ma contacteze la telefon

 

u cu ce moto esti?! enduro.... naked?!

ca astfel am putea modifica putin traseul

eu ies azi cu moto

...poate ne vedem pe undeva sa vb :angryfire:

maine vin si eu...mi-am luat o fasa elastica si nu ma mai deranjeaza mana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naked... nu merg pe drumuri de enduro...doar sosele...incerc maine sa plec pe la 7...as merge pe A1 si m-as intoarce pe DN1 sa evit aglomeratia... suna daca esti hotarit

 

pina la urma am plecat singur... pe transfagarasan am mai intilnit motociclisti,unii chiar din Bucuresti dar probabil nu au citit anuntul sau au grupul lor favorit... Traseul a fost urmatorul: Chitila-Pitesti-Curtea de Arges-Baraj Vidraru-Bilea Lac-Bilea Cascada-Fagaras-Codlea-Brasov-Predeal-Sinaia-Otopeni-Chitila=526Km

Timp total 12 ore...cu pauza de 1/2 ora la Bilea Lac si 1/2 ora la Mc in Brasov... plecare ora 14, sosire ora 2 AM

Motocicleta folosita : First-Bike Formula 125... v.max.max.=95 km/h pe GPS, pe vitezometru 100-105

s-a dovedit fiabila nelasindu-ma in drum si chiar si la mersul pe drum noaptea, lumina farului fiind suficienta... accesorii folosite : o mini-camera video fixata deasupra farului... a rezultat un film cam tremurat dar martor al experientei traite...

astept temerari pt. urmatoarea aventura cu moto First-Bike...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naked... nu merg pe drumuri de enduro...doar sosele...incerc maine sa plec pe la 7...as merge pe A1 si m-as intoarce pe DN1 sa evit aglomeratia... suna daca esti hotarit

 

pina la urma am plecat singur... pe transfagarasan am mai intilnit motociclisti,unii chiar din Bucuresti dar probabil nu au citit anuntul sau au grupul lor favorit... Traseul a fost urmatorul: Chitila-Pitesti-Curtea de Arges-Baraj Vidraru-Bilea Lac-Bilea Cascada-Fagaras-Codlea-Brasov-Predeal-Sinaia-Otopeni-Chitila=526Km

Timp total 12 ore...cu pauza de 1/2 ora la Bilea Lac si 1/2 ora la Mc in Brasov... plecare ora 14, sosire ora 2 AM

Motocicleta folosita : First-Bike Formula 125... v.max.max.=95 km/h pe GPS, pe vitezometru 100-105

s-a dovedit fiabila nelasindu-ma in drum si chiar si la mersul pe drum noaptea, lumina farului fiind suficienta... accesorii folosite : o mini-camera video fixata deasupra farului... a rezultat un film cam tremurat dar martor al experientei traite...

astept temerari pt. urmatoarea aventura cu moto First-Bike...

 

 

 

maestre.......or ejt demn de tot respectu....ori esti un farsor ordinar......uikendu viitor daca te mai tine ..........fac traseu' cu tine......acelasi.....promit sa merg usor.....am un transalp...............da mi PM sa stabilim detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...