Sari la conținut

Unde Gasesc Sa Cromez Niste Jenti


Rafy rafy
 Share

Postări Recomandate

1. sunt jante nu jenti

2. depinde in ce oras, dar nu cred ca merita pt ca ti le ingreuneaza. Mai bine le vopsesti cum trebuie, adica le duci la o vopsitorie si ti le face ca noi, ce culoare vrei. Le da si cu lac si apoi le baga la cuptor.

Pt Bucuresti iti pot da eu un nr de tel. Este un tip de la un service de pe langa Cora pantelimon. Lucreaza destul de ieftin si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. ...dar nu cred ca merita pt ca ti le ingreuneaza.

 

de îngreunare nu cred că se pune problema, pt că stratul care se depune este de aprox 0.08 mm. mie mi se pare nesemnificativ, având în vedere că nu participă la MotoGP :P

 

Later Edit:

0.08 este stratul de crom (depus pe fier).

Dar probabil jantele sunt de aluminiu, Âşi nu se poate croma direct. Din câte am înțeles eu, prima dată, aluminiul se cuprează, Âşi apoi se cromează. Despre cuprare, nu am detalii...

ÂŞtiu că aceste operații se pot face în Gherla. Acolo duc eu piesele care pe fac pt Leoni :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. sunt jante nu jenti

2. depinde in ce oras, dar nu cred ca merita pt ca ti le ingreuneaza. Mai bine le vopsesti cum trebuie, adica le duci la o vopsitorie si ti le face ca noi, ce culoare vrei. Le da si cu lac si apoi le baga la cuptor.

Pt Bucuresti iti pot da eu un nr de tel. Este un tip de la un service de pe langa Cora pantelimon. Lucreaza destul de ieftin si bine.

 

Pai eu snt din bucuresti..lasa-mi pm cu nr de tel al tipului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune si titlul as vrea sa cromez 2 jenti de gilera dna .... aveti idee unde este un centru de cromare....si cam cat este pretul.. Un site ceva ? :angryfire:

 

 

salut , iti pot da un sfat , in comert se gasesc spraiuri de vopsea cu nuanta de crom cu alte cuvinte vopsea cromata , asha ti le poti face singur , iar apoi mai iti poti cumpara un sprai lac , pt luciu , cred ca nu mai e nevoie sa iti zic cum sa le pregatesti , smilgherul....bla bla , eu sunt pregatitor vopsitor la bmw , si vreau sa iti spun ca daca shtii sa folosesti spraiul ies perfect si ieftin

 

cu respect

cristi baca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu snt din bucuresti..lasa-mi pm cu nr de tel al tipului

îl pun aici, nu pe pm. poate mai vrea Âşi altcineva datele astea.

 

firma se numeÂşte SOMEG, Âşi este în Gherla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

nu recomand nimanui sa cromeze cu spary si apoi sa dea cu lac. spunea cristibaca ca merge si ca iese super ... mie nu mi a iesit. mi am cumparat spary crom ca sa mi fac un ornament. L am cromat, 2 straturi, arata super bine si l am lasat dupa ultimul strat 2 zile sa se usuce bine si apoi i am dat un strat de lac. Dupa o zi am constatat ca s a dus draq cromul meu acum e un gri urat, nu cred ca inca nu s a uscat lacul au trecut 24 de ore. Concluzie: nu recomand strat de lac peste vopsea crom

 

BTW zici ca am dat ornamentul cu aurolac, asa arata acum :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si mie ca si lui corado. Si alta belea e ca "cromul" acela nu are mare luci si e si foarte moale, se zgarie imediat. Deci fara lac e de kko. Si cu lac, exact un gri foarte urat, doar ca era stralucitor :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...