Sari la conținut

Accident Moto Sos. Chitila 423


DarkRyder
 Share

Postări Recomandate

SMURD-ul, detansamentul Damaroaia, a fost trimis la adresa din topic in urma cu 9 minute la un accident rutier in care au fost implicate 2 vehicule -- moto si auto. Nu stiu detalii si nu imi sta in obicei sa deschid astfel de topic-uri insa locatia e ciudata ... la mine pe harta nr. 423 apare putin mai sus de intersectia cu Aeroportului si nu e nici o straduta pe cadastral desenata acolo si la cum se circula noaptea in zona ....

 

Daca avem membrii care stau pe Chitila sau Bucurestii Noi poate pot sa dea o fuga pana acolo sa vada ce si cum!

 

Ora sesizarii: 22.01

 

22.26 -- Mda la loc comanda se pare ca a fost intre un moped si o masina, baietii nu recunosc ca e accident rutier deci neinteresant nu va obositi :(

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram pe la victoriei, o rutiera fugea de mama focului spre miciurin (ion mihalache) m-am tinut dupa aproape de chibrit.. o luau inspre podul constanta, cred ca acolo se duceau, detlaii ceva ? era moped pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai sa razi,dar intradevar a fost vb de un scuter (vecin cu mine) care chiar era echipat corespunzator pt un scuterist :casca,vesta relectorizanta,chiar si scuterul era inmatriculat: doar ca conservarul cu dacia nu sa putut da singur jos din masina de BEAT ce era si dupa ce la dat jos pe baiat (acc clasic ,viraj la stg fara asigurare) datorita creierului inbibat cu alcool sa oprit abea dupa ce a trecut cu masina peste scuter,asa ca nu va mai grabiti cu chesti din astea (da un rahat nu mai conteaza )ca puteam fi chiar unul dintre noi si nu stim ce rezultat ar fi putut avea,stiu ca 90% din scuteristi isi iau viata la misto,dar totusi sa nu generalizam.

toate bune si Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau eu am auzit altceva despre acel accidente care nu prea confirma ceea ce spui tu ... daca intr-adevar asa s-a intamplat si nu vbim de 2 accidente diferite petrecute in acelasi loc atunci e chiar nasol ... imi pare rau de amicul tau sincer! Am tot respectul pt mopedistii care sunt echipati corespunzator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este nevoie sa-ti ceri scuze,dar chiar asa sa intamplat,din ce stiu eu la 0,40 alcool este dosar penal,iar soferul nostru avea 1,20,aproape de coma ,nu?

 

stai linistit, Nissanistul meu a avut 1,4. in principiu risca dosar penal si parca cinci ani de racoare. din cate tin eu minte. colegul scuterist cum a iesit din afacere, din pdv fizic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit, Nissanistul meu a avut 1,4. in principiu risca dosar penal si parca cinci ani de racoare. din cate tin eu minte. colegul scuterist cum a iesit din afacere, din pdv fizic?

1.14 vrei sa spui :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...