Sari la conținut

Bandit Cazut In06.06.2008


yzz
 Share

Postări Recomandate

salut! sunt sau eram mandru posesor al unui Suzuki Bandit din 2006. motorul este foarte bun si perfect pentru un incepator si mai ales pentru oras. pe 06.06.2008 am avut si eu accident. am luat o gura serioasa de asfalt. plecasem la o plimbare scurta prin oras si pe soseaua oltenitei un nene cu o dacie s-a decis sa faca stanga fix in mine ca a vazut el loc pe sina de tramvai printre masini sa treaca. urmarile le stie toata lumea: eu aruncat de pe motor prin aer destul de mult cazut pe o parte rupt mana stanga ( fractura serioasa) , zgarieturi pe ambele piciare, ca dehh eram in pantaloni trei sferturi spre rusinea mea:(, avarii la motor serioase, dar bine ca am avut geaca pe mine si manusile si CASCA care mi-au salvat viata!. casca este praf facuta, dar geaca ( alpinestars din material textil) s-a comportat exceptional. in fine politia a zis ca eu sunt de vina, etc. in concluzie sfatul meu tuturor este urmatorul : prudenta maxima in trafic si purtati ECHIPAMENTUL ca este cel care ne salveaza viata de cele mai multe ori!!!!

 

imi cer scuze ca v-am obosit si eu cu accidentu meu dar simteam nevoia sa vb cu cineva ca`s tare suparat ca cei de la casco nu vor sa`mi repare Banditu`:(((

 

asfalt uscat si numai bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
salut! sunt sau eram mandru posesor al unui Suzuki Bandit din 2006. motorul este foarte bun si perfect pentru un incepator si mai ales pentru oras. pe 06.06.2008 am avut si eu accident. am luat o gura serioasa de asfalt. plecasem la o plimbare scurta prin oras si pe soseaua oltenitei un nene cu o dacie s-a decis sa faca stanga fix in mine ca a vazut el loc pe sina de tramvai printre masini sa treaca. urmarile le stie toata lumea: eu aruncat de pe motor prin aer destul de mult cazut pe o parte rupt mana stanga ( fractura serioasa) , zgarieturi pe ambele piciare, ca dehh eram in pantaloni trei sferturi spre rusinea mea:(, avarii la motor serioase, dar bine ca am avut geaca pe mine si manusile si CASCA care mi-au salvat viata!. casca este praf facuta, dar geaca ( alpinestars din material textil) s-a comportat exceptional. in fine politia a zis ca eu sunt de vina, etc. in concluzie sfatul meu tuturor este urmatorul : prudenta maxima in trafic si purtati ECHIPAMENTUL ca este cel care ne salveaza viata de cele mai multe ori!!!!

 

imi cer scuze ca v-am obosit si eu cu accidentu meu dar simteam nevoia sa vb cu cineva ca`s tare suparat ca cei de la casco nu vor sa`mi repare Banditu`:(((

 

asfalt uscat si numai bine!!!

 

Pai si de ce ai fost tu de vina ca din ce spui tu inteleg ca a fost vina soferului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm nu stiu cum rezolva politia cazurile dar am avut un incident asemanator cu masina. Un smecheras m-a depasit pe linia de tramvai , eu mergeam intre benzi pentru ca jumatate din banda din dreapta era ocupata de masinile parcate. In timp ce ma apropiam de statia de tramvai prevazuta cu refugiu ptr pietoni am facut stanga sa zicem 30 de centimetri suficient pentru ca desteptul care trebuia sa intre inapoi pe banda sa ma loveasca. Vinovat am fost eu bineinteles, la cat de repede am intrat la politie si la cat de bine se cunostea cu politistii mi-a fost clar de la inceput. Mi s-a parut similar cu ce ai patit dar maniera de solutionare este total diferita.

 

 

Bine ca n-ai patit mai rau, insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cei de la casco nu vor sa o repare ca prefera sa imi dea avarie totala! si multi spun ca bine ca ai avut casco.... din partea mea, mai bine o reparam singur:( oricum am sa incerc sa schimb doar strictul necesar si sa vedem.... iar cu politia nu stiu ce o sa fac... politistul cand a venit a zis clar ca motociclistul e de vina. oricum bine ca am scapt eu dar ma oftic ca nu ma pot plimba si eu acum ca tot e vremea frumoasa.:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt tine, dar probabil greseala ta majora a fost ca ai avut prea mult bun simt si ai lasat lucrurile sa curga asa cum au venit. Mai citeste pe forum, si ai sa vezi ce inseamna sa fii roman. Trebuia sa-ti bagi pl grav, sa faci ditamai scandalu, sa fii nesimtit etc si nu cred ca te scoteau aia vinovat chiar asa usor.

 

O sa pierzi mai mult daca schimbi pe moto "strictul necesar" incat sa nu fie dauna, decat ai pierde daca ai lua banii pe ea si ai mai pune peste si ti-ai lua alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...