Sari la conținut

Cazare N Greciei ?


tud0r
 Share

Postări Recomandate

Salutare!!

DIn data de 20 august vreau sa merg undeva in regiunea Katerini , Chalkidiki , cu motoru . Voi care ati mai fost imi puteti recomanda exact un loc ...ma intereseaza cazare ieftina la casa NU CU CORTUL , undeva pe malul marii .. evettual daca stiti exact ce si cum , m-ati ajuta f mult .

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!

DIn data de 20 august vreau sa merg undeva in regiunea Katerini , Chalkidiki , cu motoru . Voi care ati mai fost imi puteti recomanda exact un loc ...ma intereseaza cazare ieftina la casa NU CU CORTUL , undeva pe malul marii .. evettual daca stiti exact ce si cum , m-ati ajuta f mult .

Multumesc anticipat !

 

Multe din camping-urile din Halkidiki au si camere (bungalow-uri). Pe bratul Sithonia, in partea de est a lui (zona Vourvourou) se gaseste ceva mai usor cazare la "particulari". Acolo gasesti ceva mai multe localitati mici (sate) cu camere de inchiriat. Daca nu gasesti prin zona litorala, poti intra spre centrul peninsulei (Sikia) si acolo gasesti ceva mai ieftin.

 

Din pacate, preturile au crescut destul de mult in Grecia (ca si la noi dealtfel) asa ca nu prea o sa gasesti "cazare-chilipir". La camping, iti pot da eu detalii, pentru ca in iunie am fost si mi-am pregatit in amanunt o noua iesire cu cortul pentru august asa ca am locatii, preturi, adrese si nr telefon pentru camping-urile din Sithonia.

 

Remix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si mersi de raspuns!!

Eu acuma sunt in Atena si vreau sa`mi fac vacantza din 20 august ...deci te rog daca poti lasa localitati cu numele sji chiar numere de telefon..cazare..orice ma intereseaza ...si sa`mizici daca ti-a placut...ca sa iti zic eu ce caut... este un acoperis deasupra capului cu cazare intre 15 si 30 de euro pe noapte ( aci camera cu 2 paturi nu pe persoana ) ...nu ma interesdeaza televizoare sau alte facilitati ca nu vreau sa stau i ncamera..doar sa am udne sa dorm sji sa am unde sa las echipamentu .. mi-ar palce pe malu marii cat mai aproape de mare sa pot iesi seara lap limbare sau chiar la baie direct...mersi !!

 

p.s. : daca ai mai fost...mancaer cat costa pe zi...alte detalii ce mi-ar fi de folos ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si mersi de raspuns!!

Eu acuma sunt in Atena si vreau sa`mi fac vacantza din 20 august ...deci te rog daca poti lasa localitati cu numele sji chiar numere de telefon..cazare..orice ma intereseaza ...si sa`mizici daca ti-a placut...ca sa iti zic eu ce caut... este un acoperis deasupra capului cu cazare intre 15 si 30 de euro pe noapte ( aci camera cu 2 paturi nu pe persoana ) ...nu ma interesdeaza televizoare sau alte facilitati ca nu vreau sa stau i ncamera..doar sa am udne sa dorm sji sa am unde sa las echipamentu .. mi-ar palce pe malu marii cat mai aproape de mare sa pot iesi seara lap limbare sau chiar la baie direct...mersi !!

 

p.s. : daca ai mai fost...mancaer cat costa pe zi...alte detalii ce mi-ar fi de folos ..

 

Hai ca e simplu : http://www.campsite.gr/en/abc.htm

 

Ai si telefoanele. Suni si vezi de bungalow-uri si preturi si iti ramane sa dai un google ca sa vezi locatia in imagini si daca iti place.

 

Nu inteleg cum poti fi in Atena si sa nu stii preturile la mancare... dar ma rog... cam 20 E o masa de 2 persoane. Am vazut si pizza de 8 euro si gyros cu 3.5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Noi am nimerit din intamplare (am mers unde am vazut cu ochii :P ) intr-un satuc la malul marii, Nea Mesaggala (sau, pe harta noastra Nea Mesangala), la 45 de km de Katerini, spre Larisa. Din E75 ai indicator catre Egani/Mesaggala si alte sate, spre mare. Nu este statiune, dar daca vrei un loc linistit unde sa ai si cazare, si unde sa mananci mancare traditionala si sa faci plaja, e ideal. Si am fost singurii turisti :kiss:

 

Asta e cartea de vizita pe care am luat-o de acolo, locul se citeste FOUNTAS sau ceva de genul,

post-25889-1216411296_thumb.jpg

dar mai multe indicatii nu as putea sa iti dau pentru ca am mers pana la mare, am intrebat "hotel" (nimeni nu stia engleza) si ne-a indicat cineva sa facem stanga pe malul marii si am ajuns acolo.

Omul are un motel, o terasa unde mancarea a fost super si bucata lui de plaja, toate una langa alta. Foarte amabil si primitor... si rupea si cateva cuvinte in engleza.

 

Preturi la inceputul lui iunie:

- cazare mini-apartament cu dormitor cu 3 paturi, baie si bucatarie cu pat, aragaz si balcon, in care am stat 4 persoane: 30 euro

- mancare 4 persoane (cate 2 feluri de mancare pentru fiecare :lol: ) si bere la greu: 60 euro

- mic dejun 4 persoane: 25 euro

 

Si doua poze:

 

vedere de la terasa

post-25889-1216411963_thumb.jpg

 

si vedere de la balcon: terasa si marea

post-25889-1216411974_thumb.jpg

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De c zic ca nu shtiu retzurile...pentru c una sunt preturile cu care iau sa zicem o cola al doza de la un chosc\ch..supermarket mare...si alta e sa le iau de pe plaja ( adica 2 euro badogul ) sau de la un supermarket sa zicem de langa casa si`n plus in statiuni din auzite preturiel difera ...de aia am cerut sa datele astea...acuma posibil sam a intrebi cum sunt i ngrecia si nu ma descurc...caut..am gasit si eu ep google dar credeam ca jtii ceva concret...o locatie...un numar de telefon :lol:

 

p.s.: poate ne`n`talnim p`acolo :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!

DIn data de 20 august vreau sa merg undeva in regiunea Katerini , Chalkidiki , cu motoru . Voi care ati mai fost imi puteti recomanda exact un loc ...ma intereseaza cazare ieftina la casa NU CU CORTUL , undeva pe malul marii .. evettual daca stiti exact ce si cum , m-ati ajuta f mult .

Multumesc anticipat !

ASPROVALTA (CAUTA CI WWW.VIAMICHELIN.COM)...SUPERTARE SI SUPERIEFTIN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu agentia romaneasca m-am gandit dar uite au fost niste baieti care m-au indrumat foarte bine referindu`ma la www.viamichelin.com si sunt pe cale sa ma cazez la Polichrono in halkidiki , sa vad cum trebuie sa paltesc avansul pt. camere...

 

p.s. la asprovalta nu mai era nimik convenabil liber :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...