Sari la conținut

Transfagarasan


mih
 Share

Postări Recomandate

Salut ,

 

Pentru amatori si nu numai aveti mare grija pe portiunea Curtea de Arges - Balea . Asfaltul este varza .

 

ps: sambata seara am trecut pe acolo unde era un grup de motociclisti unguri trasi pe dreapta ghinionul fiind ca unul din ei sa ia prea mult de ghidon din cauza unei gropi si sa-si rupa clavicula . Interventia ambulantei pana la locul cu pricina a durat fix 6 ore!! Evenimentul petrecandu-se intr-o zona unde nu exista semnal GSM.

 

 

Mare grija again.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu joi pe acolo, de la jumatatea drumului spre Balea incepe cosmarul gropilor. Mai mult de 50 km/h nu se poate depasi, si pe unele portiuni acostamentul este surpat. Mare grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica ne-am dat pe acolo. cu ceva enduro nu sunt probleme, dar de sporturi e greu tare. Sunt foarte multe gropi si asfaltul are portiuni in care e acoperit de nisip. Mai sunt si multi imbecili care taie curbele si va puteti trezi cu ei. E o zona de mers linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Mai mult de 50 km/h nu se poate depasi, si pe unele portiuni acostamentul este surpat. Mare grija!

 

Inca o dovada in plus ca nu suntem in stare nici macar sa intretinem ce au construit altii acum 40 de ani...Ce sa mai vorbim de drumuri noi, autostrazi....Cat o mai dura coma acestei natii? :baldy:

 

Atentionarea este valabila si pentru cei cu masini cu suspensii modificate, praguri sport, jenti aliaj...

 

Off_topic:Asa o sa ajunga si drumurile noastre...cat de curand! :blink:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o dovada in plus ca nu suntem in stare nici macar sa intretinem ce au construit altii acum 40 de ani...Ce sa mai vorbim de drumuri noi, autostrazi....Cat o mai dura coma acestei natii? :baldy:

 

Atentionarea este valabila si pentru cei cu masini cu suspensii modificate, praguri sport, jenti aliaj...

 

Off_topic:Asa o sa ajunga si drumurile noastre...cat de curand! :blink:

 

drumul pe partea nordica mi se pare super bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...