Sari la conținut

Podul Colentina


invictus
 Share

Postări Recomandate

alooooooooooooooooooooooooooooooooooo. topicul e despre accidentul de la pod colentinaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!. . eu sunt si loganist si taximetrist. peste tot sunt uscaciuni. nu generalizati. aici, REPET, vorbim de accident. trebuie sa desenez ca sa intelegeti? sau facem de cacao si topicul asta?

ahaaa.....tu erai :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cer sfatul celor care au trecut prin asa ceva.

 

voi ajunge la proces cu cretinul.

 

cer pareri sfaturi pertinente despre cum as putea sa imi recuperez paguba.

 

ok il voi da in judecata, am deviz moto, am acte spital, eu nu mi-am revenit complet inca..

 

am incercat sa o rezolv cu el la insistentele lui, dar azi s-a sucit ca eu vreau sa-l insel.

 

nu vroiam decat banii pe deviz sa imi repar moto.

 

va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cer sfatul celor care au trecut prin asa ceva.

 

voi ajunge la proces cu cretinul.

 

cer pareri sfaturi pertinente despre cum as putea sa imi recuperez paguba.

 

ok il voi da in judecata, am deviz moto, am acte spital, eu nu mi-am revenit complet inca..

 

am incercat sa o rezolv cu el la insistentele lui, dar azi s-a sucit ca eu vreau sa-l insel.

 

nu vroiam decat banii pe deviz sa imi repar moto.

 

va multumesc anticipat.

eu sunt exact la fel ca si tine ..acum 3 sapt mi-a intors un taxi in fata .am cazut m-am dus la spital etc...mi-au zis ca tre sa astept ca cei de la cercetari penale sa ma cheme pt noi declaratii,si dupa finalizarea cazului,adik declararea vinovatului,il pot da sau nu in judecata pe taximetrist pt daune morale si materiale .salut si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu exista un termen legal in care poti sa depui plangere pentru proces penal sau civil.. dar nu bag mana in foc, azi voi vorbi cu avocatul mai multe..

te-au chemat cei de la cercetari penale pt declaratii???cred ca nu pt ca accidentul tau a fost dupa al meu ,si eu inca mai astept...de la finalizarea cazului si stabilirea vinovatului mi se pare ca ai un termen de cca. 60zile sau 90 dar nu sunt sigur.u vrei daune morale sau materiale??eu ma multumesc doar cu rca-ul taximetristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu m-au chemat o sa merg eu joi cu avocatul acolo.

 

devizul este de 4600 eur. asigurarea ofera 1500 eur. restul ii vreau de la individ.

 

http://www.fpvs.ro/organism_de_plata.html

 

am gasit linkul de mai sus, voi incerca si pe acolo.

 

in 2 cuvinte, asigurarile cea mai mare hotie legala !

 

 

intrebare.........

 

am primit raspunsul multumesc..

Editat de b09kze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu m-au chemat o sa merg eu joi cu avocatul acolo.

 

devizul este de 4600 eur. asigurarea ofera 1500 eur. restul ii vreau de la individ.

 

http://www.fpvs.ro/organism_de_plata.html

 

am gasit linkul de mai sus, voi incerca si pe acolo.

 

in 2 cuvinte, asigurarile cea mai mare hotie legala !

 

 

intrebare.........

 

am primit raspunsul multumesc..

dar cu asigurarile e stiuta treaba ca e mare teapa ...eu inca nu mi-am facut deviz ...ar trebui sa imi fac nu ?

 

din ce am citit in linkul dat de tine,acele despagubiri se acorda numai in cazul in care autovehiculul vinovat de producerea accidentului nu are RCA sau nu l-ai identificat ..presupun ca la tine avea rca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu exista un termen legal in care poti sa depui plangere pentru proces penal sau civil.. dar nu bag mana in foc, azi voi vorbi cu avocatul mai multe..

termenul in care poti depune plangere penala este de 60 de zile de la producerea evenimentului. pentru asta este nevoie de cel putin 10 zile de ingrijire medicala - atentie, nu spitalizare!. certificatul se ia de la IML si costa. pe deasupra e ca la rar. platesti taxa si-ti da 0 zile, apoi trebuie sa platesti contraexpertiza care e vreo 1000 ron... ca sa-ti dea dreptate. trimiterea la IML trebuie sa ti-o dea politistul care se ocupa de dosar. totusi, pana sa ajunga la acel politist, dosarul zace - conform legii - 30 de zile pe la parchet pentru a primi un numar unic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termenul in care poti depune plangere penala este de 60 de zile de la producerea evenimentului. pentru asta este nevoie de cel putin 10 zile de ingrijire medicala - atentie, nu spitalizare!. certificatul se ia de la IML si costa. pe deasupra e ca la rar. platesti taxa si-ti da 0 zile, apoi trebuie sa platesti contraexpertiza care e vreo 1000 ron... ca sa-ti dea dreptate. trimiterea la IML trebuie sa ti-o dea politistul care se ocupa de dosar. totusi, pana sa ajunga la acel politist, dosarul zace - conform legii - 30 de zile pe la parchet pentru a primi un numar unic.

"trimiterea" la iml nu ti-o da politistul...poate sa-ti dea si politistul adresa catre iml...dar poti sa te duci din proprie initiativa(adresa de la politie iti trebuie pe timp de noapte cand nu-ti face expertiza medico-legala la INML...decat cu adresa de la politie)...plangerea prealabila se face in timp de 60 de zile de la cunoasterea autorului...in principiu...n-ai nici o treaba tu cu numarul unic obtinut de la parchet...asta nu-ti afecteaza cu nimic exercitarea drepturilor tale de a depune plangere sau de a-ti obtine certificat medico-legal...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...