Sari la conținut

Concurs Off Road La Campulung


Postări Recomandate

Salutare prieteni

 

La inceputul lui septembrie, dupa ce ne adunam toti de prin concedii, clubul Off Road Adventure Romania organizeaza etapa in CN Off Road. Va fi concurs auto - moto - atv. Acum dupa buzau oamenii stiu si mai bine ce sa ne ofere dpdv trasee iar zona e de mare exceptie. Anul trecut a fost destul de nasol la moto pentru ca totul era inghetzat pe 1 Decembrie. Acum o sa fie super fun!

Mai multe detalii o sa va dau pe masura ce le primesc de la organizatori.

 

Important e sa va puneti 4-7 septembrie in calendar, sa va faceti rost de GPS-uri si de coechipieri.

 

Ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pe 28 august fac anii, si bag prima cat A, daca il iau, coechipier am, GPS am, curaj DA, echipez cum trebe motoru, schimb caucioacele si vin si eu!

 

 

 

exista anumite criterii, de inscriere, trebuie sa ai o anumita motocicleta?

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista anumite criterii, de inscriere, trebuie sa ai o anumita motocicleta?

 

din ce am mai vazut eu pe la concursuri de gen, o sa fie imposibil sa faci traseul si incepator si cu motor mare. Eu te sfatuiesc sa vii pe-acolo intai sa vezi despre ce e vorba si apoi tragi tu singur concluzii.

Bafta la examen!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bah ionute ca vine si valcea..tocmai am motorul in revizie generala..sa vezi beri ce tragem,sau vin ca tocmai se face tulburelul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bah ionute ca vine si valcea..tocmai am motorul in revizie generala..sa vezi beri ce tragem,sau vin ca tocmai se face tulburelul...

 

Le-am zis organizatorilor sa ia legatura cu Tony sa ii ajute omul la trasee moto ca stie toate gaurile pe-acolo.

Revin cu program si detalii cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am zis organizatorilor sa ia legatura cu Tony sa ii ajute omul la trasee moto ca stie toate gaurile pe-acolo.

Revin cu program si detalii cat de curand.

pai la el ma gandeam sa ne ajute cu ceva cazare &stuff...,e nelipsit la EMD...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am mai vazut eu pe la concursuri de gen, o sa fie imposibil sa faci traseul si incepator si cu motor mare. Eu te sfatuiesc sa vii pe-acolo intai sa vezi despre ce e vorba si apoi tragi tu singur concluzii.

Bafta la examen!

 

 

 

incepator in dale enduro.... ca am 20.000 de km pe sportane, cu KLR-ul am facut 200 hard enduro si cam 400 asfalt!.... dar mi se pare undeva la limita, poti sa faci si hard enduro nu e asa greu este ceva.... un hybrid intre cross si enduro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni

 

La inceputul lui septembrie, dupa ce ne adunam toti de prin concedii, clubul Off Road Adventure Romania organizeaza etapa in CN Off Road. Va fi concurs auto - moto - atv. Acum dupa buzau oamenii stiu si mai bine ce sa ne ofere dpdv trasee iar zona e de mare exceptie. Anul trecut a fost destul de nasol la moto pentru ca totul era inghetzat pe 1 Decembrie. Acum o sa fie super fun!

Mai multe detalii o sa va dau pe masura ce le primesc de la organizatori.

 

Important e sa va puneti 4-7 septembrie in calendar, sa va faceti rost de GPS-uri si de coechipieri.

 

Ne vedem acolo!

Sunt shi eu pregatit cu tot ce trebuie. Macar aici sa ajung, k imi pare tare rau k nu am fost la Bz.. Asa k am bifat in calendar.. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ekkemu - e gen enduro

@omu cu klr - daca crezi ca te tine baga-te. eu ti-am zis parerea mea.

@sorin - haide sa-ti vedem noua achizitie la treaba

@attilas - s-ar putea sa se ocupe organizatorii de cazare si sa intre in taxa de participare. Baietii de la off road cam asa fac

 

Revin cu detalii peste o saptamana - doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate daca n-am inca carnet???adik in martie fac ani dar am si coechiper si cunsoc traseul k sunt din campulung am ktm sx 250 si mai am unu cu xt de 600 coechipier sau nusht dar ma descurc!!credeti k am vreo sansa????sa intru in cursa????nu am carnet dar ma descurc bien pe moto am de la 12 ani cross!!cine e organizator????ca cunosc pe astia de aici care se ocupa cu off road!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine e organizator????ca cunosc pe astia de aici care se ocupa cu off road!!!

 

Gigi Gavrila. Il stie toata lumea in C-lung

Daca nu ai carnet nu cred ca se risca organizatorii. Daca se intampla ceva nasol iese rau de tot pentru ei. Vezi si tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap il cunsoc pe gigi gavrila :kiss: sunt prieten cu dansul si il cunaste si tata paote reusesc sa ma bage dar pe unde e traseul?????pe matau???sau leresti bughita???k sunt mai multe care au mai fost si anu asta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant,ma antrenez pana atunci.

Am copilarit in zona asta; macar pt asta si tot vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut e si domnu anton pe aici nu???k el mereu era cu astea organizeaza si el???????il cun si ei pe el:P:P:P

 

il stiu doar pe domnu anton ala care are un business cu beton.

altu nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha da am inteles oricum am vorbit azi de dimineata cu un prieten cu un cr care e intim prieten cu gigi si sar putea sa ne bage si pe noi io nu am carnet el are!!dar oricum vedem noi!!ms mult d informatii!!!bafta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e concurs de enduro sau rally raid?

 

nu e nici enduro nici rally. Hai sa explic putin cum e cu traseele de moto la concursurile din CN Offroad.

Traseul e o combinatie intre enduro si rally - adica ai si poteca si parauri dar si drumuri de caruta si forestiere. La clasa Extrem e mai enduro, mai tehnic, mai solicitant si la Open e mai usurel. Se face o singura bucla pe zi de 60 - 90 km. Navigarea se face pe GPS - seara predai GPS si cablu si dimineata iei GPS cu track-ul incarcat. In unele zone mai sunt si panglici, dar GPS-ul e de baza. Tot cu GPS-ul dovedesti la intoarcere ca ai parcurs tot traseul si nu ai deviat mai mult de 100m.

 

Sistemul de punctare si penalizari e mai complicat. Il explic doar la fata locului dupa prima zi de cursa, cu clasamentul in fata. Altfel e greu de explicat si de inteles. Costa doar o bere :kiss: Ideea de baza, ca la orice concurs - trebuie sa mergi cat mai repede daca vrei sa castigi :lol:

 

@Moz - hai ca e aproape de Buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt genul de trasee de anul trecut mai bine stau acasa

 

oamenii au luat feedback anul trecut si au inteles ce nu a fost bine. Anul asta o sa fie mai bine. Si la anu mai bine ca anul asta ... Progres frate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...