Sari la conținut

Pentru Toti Pustii Cu Scutere


uzunu
 Share

Postări Recomandate

http://www.gandul.info/actualitatea/o-fata...ml?3927;2803468

 

ATV-istii sunt cunoscuti in randurile enduristilor ca si motociclisti fara c0@!3. Asta deoarece ei cred ca sunt mai in siguranta pe 4 roti. De asemenea, majoritatea sunt atrasi de faptul ca nu trebuie sa mai dea examen si pentru A. In plus, sunt mult mai greu de condus din mai multe motive.

 

Multi parinti le cumpara copiilor scutere/ATV-uri, desi pustii sunt departe de a avea cea mai mica idee despre ce ar trebui sa faca cu ele, pe strada sau in teren (evident, exceptiile sunt putine, iar aici ma refer la cei care invata si se dau pe circuit organizat).

 

Puneti-le pe amandoua cap la cap si cititi linkul de mai sus. Si daca voi credeti ca voua nu vi se va intampla nimic, ganditi-va mai bine. Ati scapat doar din noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gandul.info/actualitatea/o-fata...ml?3927;2803468

 

ATV-istii sunt cunoscuti in randurile enduristilor ca si motociclisti fara c0@!3. Asta deoarece ei cred ca sunt mai in siguranta pe 4 roti. De asemenea, majoritatea sunt atrasi de faptul ca nu trebuie sa mai dea examen si pentru A. In plus, sunt mult mai greu de condus din mai multe motive.

 

Multi parinti le cumpara copiilor scutere/ATV-uri, desi pustii sunt departe de a avea cea mai mica idee despre ce ar trebui sa faca cu ele, pe strada sau in teren (evident, exceptiile sunt putine, iar aici ma refer la cei care invata si se dau pe circuit organizat).

 

Puneti-le pe amandoua cap la cap si cititi linkul de mai sus. Si daca voi credeti ca voua nu vi se va intampla nimic, ganditi-va mai bine. Ati scapat doar din noroc.

 

e adevarat ceai scris mai sus.....da pt asta nu trebuia sa deschizi un topic nou ca si asa era dedicat scuteristilor.....e exagerat deja cate topicuri se deschid am polea.....nu tre sa te superi amu macar u ai si zis una si alta mai sus...ma refer amu la altele:abtibilduri si din astea..is exagerate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot spune ca am inteles prea multe din mesajul tau, dar:

- topicul e facut pentru a atrage atentia

- "scuteristi" pana in 16 ani sunt mult mai multi ca "ATV"-istii de aceeasi varsta

- m-am saturat de atata inconstienta in mintea parintilor cu bani si fara creier

- sper ca macar unul dintre cei vizati de topicul meu sa-si reconsidere atitudinea vis-a-vis de motoretism in orice forma sub varsta legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gandul.info/actualitatea/o-fata...ml?3927;2803468

 

ATV-istii sunt cunoscuti in randurile enduristilor ca si motociclisti fara c0@!3. Asta deoarece ei cred ca sunt mai in siguranta pe 4 roti. De asemenea, majoritatea sunt atrasi de faptul ca nu trebuie sa mai dea examen si pentru A. In plus, sunt mult mai greu de condus din mai multe motive.

 

Multi parinti le cumpara copiilor scutere/ATV-uri, desi pustii sunt departe de a avea cea mai mica idee despre ce ar trebui sa faca cu ele, pe strada sau in teren (evident, exceptiile sunt putine, iar aici ma refer la cei care invata si se dau pe circuit organizat).

 

Puneti-le pe amandoua cap la cap si cititi linkul de mai sus. Si daca voi credeti ca voua nu vi se va intampla nimic, ganditi-va mai bine. Ati scapat doar din noroc.

 

11 ani ma? Doamne ce oameni...Cum sa iei dita'mai atv-ul la o fata de 11 ani? plm :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 ani ma? Doamne ce oameni...Cum sa iei dita'mai atv-ul la o fata de 11 ani? plm :)

astia da inconstienti...aveam si eu microb cand eram mai mic da` nici chiar asa.. si ma dadeam cu o amarata de motoreta cu pedale, dar nu la 11 ani :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 10 ani? asa un atv.... :unsure: :) :) ce reflexe are o fata de 10 ani pe un asemenea animal (atv).... daca tot au bani sa le ia asa atv, dc nu le cumpara si casca si protectii?

 

 

si cu topicul asta nu stiu la ce te-ai referit "pustii cu scutere" caci majoritatea avem mai mult de 16 ani si suntem in regula... asa zici de parca toti am avea 10-11 ani paici :crack:

Editat de norbi_bidi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea avem mai mult de 16 ani [...] asa zici de parca toti am avea 10-11 ani paici :unsure:

QED

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QED

:unsure: :) :) :crack: vrei sa zic ca toti avem peste 16 ani? nu zic pentru ca nu ii cunosc pe toti... dar pe cati ii stiu paici au peste 16 ani... tu asa zici "pusti cu scutere" de parca am avea 10-11 ani... eu nu cred ca este cineva aici care are 10-11 ani... daca este cineva, imi cer scuze :crack: [am incercat sa iti explic ce am scris in postul celalalt, fiindca nu cred ca ai inteles la ce m-am referit]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, am zis ca exista si unii sub 16 ani. Musiu denis, stefanwow si alti altii. Unde mai punem userii care nu posteaza si vizitatorii. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc (taricel) masini de multi ani. Ma dau cu bicicleta de si mai multi. Mai nou si cu motorul... Bag ceva in el de atv. Pe mine unul m-a speriat teribil unul asta iarna. Ce nu mi-a placut (pe langa faptul ca ma termina ghidonul ala, eu dau sa ma inclin el tot inainte merge.... :unsure:) ) e ca este greu de controlat la limita si tinde sa se rastoarne destul de usor. Mai mult, cand forta centrifuga te arunca in exterior, e destul de greu de intors ghidonul ala si de controlat eficient motorul. Pur si simplu, la limita, este greu manevrabil fiind nevoie de ceva forta si anticipare.

 

Din punctul meu de vedere se conduce mult mai greu decat un motor. Cine isi lasa copiii pe asa ceva nu e doar idiot, dar nici nu-si iubeste odraslele. Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la binediscutata faza despre cei care merg fara casca merg mai prin toate partile Bucurestiului si cu cat te apropii de centru cu atat vezi mai putini baieti fara casca. Cu cat te duci spre locuri gen ferentari... iesirile din bucuresti, la ei nici nu se practica. Nu stiu daca se gandesc "Ma as lua casca pe cap dar ma duc pana la var'miu vis-a-vis si n-are rost sa ma complic", sau "Abia mi-am facut suvitele astea blonde si mi-am pus si cercelu, e pacat, doar nu le-am pus degeaba, altfel nu le mai puneam, mama da-mi cheile de la scuter si bratara de aur de langa calculator".

Si ma intreb de ce ne opreste tot pe noi politia sa ne verifice aiurea, in loc sa se duca sa faca un mic filtru in ferentari. Mic. mic. Sigur se intorc si cu o basculanta de scutere furate. Pana la urma fiecare merge cum doreste si e direct responsabil de sanatatea sa. Tocmai de aia luna viitoare voi trece de la post-19158-1216822039_thumb.jpg la post-19158-1216822065_thumb.jpg. E si mai .. altfel, decat prima :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...