Sari la conținut

O Intrebare Sau... Poate Doua?


ovisey
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

Scuze ca postez aici, dar de cand m-am inscris pe forum, cam pe aici imi duc traiul.

 

Am si eu o nelamurire:

 

am facut o pauza de vreo 10 ani fara motor, asta toamna mi-am luat un Virago xv 535.

Nu prea am condus afara din oras si vine concediul si as dori sa intreb daca tre sa platesc RO Vigneta pentru motor si daca da, unde dracu o lipesc? pe casca? Si daca exista posibilitatea sa platesc asigurarea RCA doar pe timpul sezonului respectiv pe juma de an din aprilie-mai pana in septembrie-octombrie.

 

Mersi mult, Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Scuze ca postez aici, dar de cand m-am inscris pe forum, cam pe aici imi duc traiul.

 

Am si eu o nelamurire:

 

am facut o pauza de vreo 10 ani fara motor, asta toamna mi-am luat un Virago xv 535.

Nu prea am condus afara din oras si vine concediul si as dori sa intreb daca tre sa platesc RO Vigneta pentru motor si daca da, unde dracu o lipesc? pe casca? Si daca exista posibilitatea sa platesc asigurarea RCA doar pe timpul sezonului respectiv pe juma de an din aprilie-mai pana in septembrie-octombrie.

 

Mersi mult, Asfalt uscat

 

 

rovigneta o poti lipi pe nr dar nu e obligatoriu, o poti tine in talon.

asigurarea o faci pe 6 luni si ai scapat de probleme. nu te obliga nimeni sa o faci pe un an

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rovigneta o poti lipi pe nr dar nu e obligatoriu, o poti tine in talon.

asigurarea o faci pe 6 luni si ai scapat de probleme. nu te obliga nimeni sa o faci pe un an

 

mersi mult, deci e obligatorie ROvigneta, cam cat costa? e in functie de cmc?

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rovigneta nu este obligatorie!!!( ma refer la taxa de drum)

nu trebuie s-o platesti!

Editat de grex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rovigneta o poti lipi pe nr dar nu e obligatoriu, o poti tine in talon.

asigurarea o faci pe 6 luni si ai scapat de probleme. nu te obliga nimeni sa o faci pe un an

MESERIASILOR.......rovigneta la motocicleta?,,,sau taxa de drum,,,,,,, va faceti de ris . :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator georgebushyo
rovigneta o poti lipi pe nr dar nu e obligatoriu, o poti tine in talon.

asigurarea o faci pe 6 luni si ai scapat de probleme. nu te obliga nimeni sa o faci pe un an

chestia aia de pe nr. de inmatriculare cred ca e data pana cand e valabil I.T.P.-ul... rovigneta?! la motor?! foutui in gat daca o inventeaza si p-asta... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rovigneta nu este obligatorie!!!( ma refer la taxa de drum)

nu trebuie s-o platesti!

 

sincer rovigneta (taxa de drum) n-am platit-o niciodata. nu stiam ca nu e obligatorie dar o tanti la peco mi-a spus ca trebuie s-o iau... ori e aia toanta si nu stie... ori a vrut sa-mi traga teapa... un lucru e sigur EU TREBUIA SA MA INFORMEZ, lucru pe care nu l-am facut. chiar daca era obligatorie nu cred ca ma zbateam mai mult decat am facut (adica o intrebare la peco) :disappointed: .

 

si eu care mergeam cu morcovelul de frica sa nu ma intrebe garcea de ce nu am :blbl:

 

stiam ca pe numar am lipit ITP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, pai, daca ma intreaba Garcea, o sa zic ca voi ati spus ca nu e nevoie :disappointed:

 

De altfel de cand cu scandalurile astea vis-a-vis de taxa de drum, cam de juma de an nu mai am nici la conserva.

 

Asfalt uscat.

Editat de ovisey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator georgebushyo
:blbl: pai vezi?! fa tu o rovigneta si lipeste-o pe parbriz sa se vada bine , si scrie asa pe rovigneta: "sa va fout in gat de hoti , daca o sa mai platesc ceva, ca sa circul pe drumurile "patriei" " :disappointed:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...