Sari la conținut

Incident Pe Dn1 + Accident


tudor@manowar.ro
 Share

Postări Recomandate

zicea cineva un scenariu cu politistul din matrix cu pilula albastra si rosie ...pe care o ia?

 

mai oameni intotdeauana kestiile rele se resfrang pe cei mici , pt ca sunt slabi

gaura face gaura ....sunt o gramada de state in care nu sunt problemele astea sau daca sunt nu orice fraer cu o masina mai scumpa poate sa scape , sa lasam mai moale frica asta ca daca are niste bani in plus poate sa ne faca ca are relatii nu stiu unde,,,,sora mea este politai la rutiera , nu a luat niciodata spaga si nu a fost intimidata de nici un fraer cu bani , si i-a infundat pe absolut toti,a primit amenintari ,au incercat cu spaga etc ...si stiti care ii kulmea

ca intr-o zi cineva i-a oderit un post mai bun , ca sa inkida okii si a refuzat , care ii rezultatul la o asemenea atitudine?

 

liniste sufleteasca ,si cand isi cumpara de mancare stie ca bani de piane nu sunt patati cu sangele altora

 

 

si ii super tare senzatia

 

 

tudor ...sunt departe de tine... am trecut si eu printr-o kestie la fel tot cu trecere de pietoni dar fara decese

 

este foarte important ca declaratia sa fie cat mai complecta si precisa , vezi ca sunt inregistrari si la serviciul 112 , si acolo mai mult ca sigur sunt multe detalii despre accident ,

cocalarul daca vrea sa scape o sa aduca martori mincinosi

in proces sa aveti grija ca avocatul sa fie 100% de partea voastra sa nu faca greseli gen lipsa de procedura ,chemari in judecata gresite , incadrari gresite etc

procesul verbal si schita accidentului sunt iarasi foarte importante , trebuie sa fie complecte si precise ,daca sunt gresite poate sa scape in general procesul verbal si schita sunt primele lucruri la care se umbla , si nu uita de inregistrarile de la 112 neaparat sa le ascultati ,

cat mai multe poze din accident inregistrari video etc ...ca sa va asigurati pedepsirea criminalului ...

in general nu este nevoie de toate kestiile astea , dar nu stii de care ai nevoie

avocatul nu trebuie sa fie cel mai cunoscut stiut de cel mai bun etc ,ii suficient sa fie un avocat dar sa fie de partea voastra daca se poate ceva ruda ,etc

 

tu sa nu cedezi ca ii vorba de multa suferinta si sange imprastiat pe sosele .ii vorba de un copil care nici macar nu si-a terminat scoala.ii vb de o familie distrusa ,nu iti zic kestiile astea de parca nu ai stii ,toti le stim itzi zic astea ca sunt de partea ta !

 

 

 

nu a laut niciodata spaga si nu a deformat nimik , are sertarul plin de permise ridicate ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@sohei

 

Nu ma sperie nici o relatie a aluia. Voi fi alaturi de ei pentru ca asa e corect si pentru ca puteam sa fiu pe banda 3, sa opresc sa le dau prioritate si sa fie nebunul in spatele meu. Cum am zis o sa va tin la curent !

 

 

Eu din relatarea de pe Protv parca am inteles ca erau camere pe DN, nu ca ar fi de la vreo firma din zona. Imi aduc aminte perfect de o inregistrare de undeva de sus de deasupra soselei. Nu cred, ca cine stie ce firma avea ce cauta sa isi cocoate camera pt filmat intrarea tocmai deasupra DNului.

Parca..oricum bafta si spor la treaba! Sa nu care cumva sa te dai batut!

 

Este o companie care are camere care au surprins accidentul. Daca este si camera a politiei rutiere, cu atat mai bine !

 

manowar, cand te duci la dat declaratie, daca te astepti la amenintari etc, ar face bine sa mai chemi cativa motoristi, zii p,aici ca vreau sa-l vad si eu pe "omu'" ala...cel mai bine e sa-l filmezi cand ameninta, sau sa chemi o televiziune sau ziar, ca asa n-o mai poate da la intors...

 

Nu chem pe nimeni momentan, probabil tipul o sa vrea sa ma mituiasca. Stiu intocmai cum voi proceda, dar haideti sa vedem cum decurge totul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum e ? .... totul tine de carcacter si de educatie! la ce intrebari au fost in celelalte pagini ........ daca as fi politist nu m-as lasa mituit nici de presedinte, mai bine imi pierd serviciul! mai zicea cineva ca orisicine vrei sa-si scape pielea ..... aici nu sunt deacord ...... am gresit, atunci trebuie sa platesc iar inchisoarea e un loc bun de ispasit greselile! iar in legatura de ce zice cineva despre razbunare ........................ i-as lua gatul fara sa clipsc la nemernic daca fetita mea ar pati ceva :kiss: ....... pt copii traim si pt ei muncim .... asa ca fara ei .. care e ideea?!!?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum e ? .... totul tine de carcacter si de educatie! la ce intrebari au fost in celelalte pagini ........ daca as fi politist nu m-as lasa mituit nici de presedinte, mai bine imi pierd serviciul! mai zicea cineva ca orisicine vrei sa-si scape pielea ..... aici nu sunt deacord ...... am gresit, atunci trebuie sa platesc iar inchisoarea e un loc bun de ispasit greselile! iar in legatura de ce zice cineva despre razbunare ........................ i-as lua gatul fara sa clipsc la nemernic daca fetita mea ar pati ceva :) ....... pt copii traim si pt ei muncim .... asa ca fara ei .. care e ideea?!!?!?!?

:kiss: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum e ? .... totul tine de carcacter si de educatie! la ce intrebari au fost in celelalte pagini ........ daca as fi politist nu m-as lasa mituit nici de presedinte, mai bine imi pierd serviciul! mai zicea cineva ca orisicine vrei sa-si scape pielea ..... aici nu sunt deacord ...... am gresit, atunci trebuie sa platesc iar inchisoarea e un loc bun de ispasit greselile! iar in legatura de ce zice cineva despre razbunare ........................ i-as lua gatul fara sa clipsc la nemernic daca fetita mea ar pati ceva :kiss: ....... pt copii traim si pt ei muncim .... asa ca fara ei .. care e ideea?!!?!?!?

 

de acord cu tine dar nimeni nu poate sa stie cum ar reactiona la o asemenea nenorocire, dar sa iei gatul copilului vinovatului, cum zicea unu p'aici, mi se pare o adevarata tampenie si nedreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chem pe nimeni momentan, probabil tipul o sa vrea sa ma mituiasca. Stiu intocmai cum voi proceda, dar haideti sa vedem cum decurge totul !

 

Pai banuiesc ca o camera ascunsa e cea mai buna solutie. De altfel ar fi si usor sa-i intinzi o cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu tudor, nu mai bine pastrati detaliile pana la finalul, sa speram cu succes, procesului ? lumea e mica, e forum public si poate afla inculpatul pozitia ta.

 

Pai oricum nu am spus mare lucru, si pozitia mea nu e secreta. Nu prea are ce sa afle, in afara de pozitia mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai oricum nu am spus mare lucru, si pozitia mea nu e secreta. Nu prea are ce sa afle, in afara de pozitia mea !

 

Poti sa spui orice doreresti aici, pentru ca daca vei ajunge in fata instantei in calitate de martor, se vor lua in considerare doar afirmatiile bazate pe ceea ce ai vazut tu, nimic altceva. In afara de asta, daca ai sa urmaresti cu atentie reportajele aparute la stiri, ai sa vezi ca au mai fost cel putin inca doua persoane(un barbat si o femeie), care au vazut cum s-a intimplat accidentul si care si-au exprimat punctul de vedere. Daca procurorul care instrumenteaza cazul va considera ca este nevoie si de declaratiile acestora, va cere identificarea lor si aducerea in instanta pentru declaratii, tot in calitate de martori. Deci, chiar daca au refuzat sa-si dea datele personale...ghinion! Este un accident soldat cu victime si sunt obligati sa se prezinte la proces, daca procurorul cere asta. Cat priveste camerele de supraveghere...hm...sper sa aiba politia imaginile de care se vorbea in reportajul de la PRO TV. Ce pot sa-ti spun foarte sigur este ca ce-au folosit ei pentru montajul stirii...nu sunt imaginile de la accident, ci doar cateva cadre din arhiva...ca sa dea greutate stirii. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa spui orice doreresti aici, pentru ca daca vei ajunge in fata instantei in calitate de martor, se vor lua in considerare doar afirmatiile bazate pe ceea ce ai vazut tu, nimic altceva. In afara de asta, daca ai sa urmaresti cu atentie reportajele aparute la stiri, ai sa vezi ca au mai fost cel putin inca doua persoane(un barbat si o femeie), care au vazut cum s-a intimplat accidentul si care si-au exprimat punctul de vedere. Daca procurorul care instrumenteaza cazul va considera ca este nevoie si de declaratiile acestora, va cere identificarea lor si aducerea in instanta pentru declaratii, tot in calitate de martori. Deci, chiar daca au refuzat sa-si dea datele personale...ghinion! Este un accident soldat cu victime si sunt obligati sa se prezinte la proces, daca procurorul cere asta. Cat priveste camerele de supraveghere...hm...sper sa aiba politia imaginile de care se vorbea in reportajul de la PRO TV. Ce pot sa-ti spun foarte sigur este ca ce-au folosit ei pentru montajul stirii...nu sunt imaginile de la accident, ci doar cateva cadre din arhiva...ca sa dea greutate stirii. Bafta!

 

 

m-am uitat acum inca o data la reportajul de la protv..au spus clar ca exista filmari de pe dn cu soferul cand se duce spre ploiesti si doua ore mai tarziu cand se intoarce exact cu momentul accidentului!

or fi alea imagini de arhiva, dar sa inventeze ca e filmat de doua ori..?! e aberatie oare??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat acum inca o data la reportajul de la protv..au spus clar ca exista filmari de pe dn cu soferul cand se duce spre ploiesti si doua ore mai tarziu cand se intoarce exact cu momentul accidentului!

or fi alea imagini de arhiva, dar sa inventeze ca e filmat de doua ori..?! e aberatie oare??

 

Nu m-am referit la continutul editorial al stirii, ci la cel vizual. E o diferenta!

N-am spus ca e inventie, ci doar ca nu sunt alea imaginile de pe camerele de supraveghere. Mai pe romaneste...sa nu se bazeze pe cadrele folosite de PRO TV in montajul stirii. Omul a facut un apel, aici pe forum, daca exista pe undeva acele imagini. Probabil ca doar politia le are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

 

@cei care critica pe toata lumea in special Politia Romana... nepotii lui Mhai Viteazul...

V-as ruga sa va puneti in urmatoarea situatie (daca puteti...): sunteti un om modest, bugetar cu familie si copil de crescut. Sursa principala de venit este salariul dumneavoastra de politist pe langa cel al sotiei care cine stie cat este...

1. In timpul serviciului opriti pe un oarecare ca a incalcat nu stiu ce regula de circulatie, il sanctionati si nu este nici o problema... v-ati facut datoria.

2.Tot in timpul serviciului il opriti pe X care da un telefon si sunteti solicitati sa vorbiti cu Y (parlamentar, ministru, etc) si vi se cere indulgenta si clementa pentru "neatentia" (a se citi nesimtirea) celui pe care l-ati oprit.

Cum procedati?

a. Procedati perfect regulamentar si il sanctionati pe contravenient si suportati repercursiunile puse la cale de catre domnul Y (parlamentar, ministru, etc...). Rezultatul poate fi chiar eliminarea din sistem, sistem care va asigura acel salariu mizer (aproximativ 14 milioane pt un proaspat in meserie sau 22 de milioane pt unul cu vreo 15 ani vechime...), salariu care va permitea sa platiti rata la un logan...

b. Manifestati clementa si puteti fi sigur ca nu apar probleme si la munca in afara de cele de acasa...

 

Si atunci cine e de vina?! Politiatul sau sistemul infect in care convietuim ?!!

 

Pt cei care nu va puteti transpune in aceste situatii, ramaneti incontinuare Mihai Viteji si astept sa dati cu parul.

 

Cat despre cei care fac accidente in urma carora cei vinovati primesc pedepse cu suspendare sau chiar deloc... cele mai mici cunostinte in drept va ajuta sa intelegeti ca instanta de judacata hotaraste ce si cum.... nu Politia...

 

Esti cumva politist?

 

Ii obliga cineva sa se faca politisti? nu pt asta sunt platiti? 14-22 milioane reprezinta un salariu bun in Romania ca sa nu mai vorbim de 'nspe mii de favoruri, beneficii si program de gravide.

Daca nu sunt in stare sa tina piept unui telefon primit de undeva de sus sa se duca-n p.u.l.a mea la cules de capsuni. Nu uita ca juramantul depus e litera de lege si nu "decor".

In anii 70 in Italia au murit multi politisti, procurori si judecatori pt "neobrazarea" de a se impotrivi Mafiei italiene iar tu ii plangi pe cac.atii astia de politisti ca raman fara serviciu daca primesc un telefon de undeva.

 

PS: Trezeste-te la realitate.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am referit la continutul editorial al stirii, ci la cel vizual. E o diferenta!

N-am spus ca e inventie, ci doar ca nu sunt alea imaginile de pe camerele de supraveghere. Mai pe romaneste...sa nu se bazeze pe cadrele folosite de PRO TV in montajul stirii. Omul a facut un apel, aici pe forum, daca exista pe undeva acele imagini. Probabil ca doar politia le are.

 

 

a...da..ok asta observasem si eu, ca din imaginile de pe pro nu se distinge ceva...plus ca sincer, nu am observat daca pe imagini se vede clar masina aceea.doar am spus ca ei au precizat clar ca exista imagini din momentul accidentului filmate pe dn.acum na, fiecare a inteles cum a putut ceanume au vrut sa spuna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...