Sari la conținut

Are Cineva Drum Prin Craiova?


sader
 Share

Postări Recomandate

Asta e Planetuta mea careia i s-a stricat cutia de viteze. Nu stiu daca va vine sa credeti dar nimeni nu are timp sa mi-o repare. Daca poate sa ma ajute cineva care se pricepe la Ij-uri va rog mult sa imi spuneti, va dau bani si va platesc si drumul daca e cazul. Stau de iarna trecuta uitandu-ma la ea neputincioasa. :lol:

Va multumesc anticipat,

Ana-Maria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e Planetuta mea careia i s-a stricat cutia de viteze. Nu stiu daca va vine sa credeti dar nimeni nu are timp sa mi-o repare. Daca poate sa ma ajute cineva care se pricepe la Ij-uri va rog mult sa imi spuneti, va dau bani si va platesc si drumul daca e cazul. Stau de iarna trecuta uitandu-ma la ea neputincioasa. :lol:

Va multumesc anticipat,

Ana-Maria.

sal!care-s simptomele:e blocata intr-o anumita viteza,nu intra in viteze....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o iau cu inceputul. Nu mai intra bine in a I-a. Trebuia sa tin piciorul pe schimbator ca sa plec de pe loc. Apoi s-a stricat a II-a, parca se auzea un trancanit. Mi-a desfacut-o cineva si dupa aia mergea I, II, dar nu mai avea doar 3 trepte de viteza... :lol:

Am mers cu ea asa vreo 2 saptamani si apoi a ramas doar in 2 viteze, deodata si la o un semafor nu mai vroia doar cu a I a, pana s-a blocat de tot. A trebuit s-o imping cu ambreiajul tras o bucata de drum, caci nu mai vroia nici sa iasa din viteza...

Acum daca ma gandesc bine nici ulei nu avea de ajuns in cutie, ca eu ca o fata ce ma "pricep", nu m-am gandit sa-i mai schimb uleiul din cand in cand.

 

p.s. Multumesc pt. raspuns.

 

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil ca sa nu fi pus furcile cum trebuie cel care ti-a 'reparat' motocicleta. Din cite zici, cutia pare cam terminata.

Cel mai bine ar fi sa cumperi o cutie noua, costa in jur de 150 Ron, si ai scapat de griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o iau cu inceputul..................din cand in cand.

In primul rand pune-i ulei pana curge pe la busonul de nivel, apoi incearca un drum scurt de proba si vezi cum merge! Daca nu revine la normal, trebe desfacuta cutia pt a vedea ce are. Piese daca este cazul cumperi dupa constatare. Din pacate esti prea departe pt a te putea ajuta :lol: . In cearca sa iei legatura cu @costi bmw38: 0744974737 si vezi ce spune! Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarumana!

 

Asta e Planetuta mea careia i s-a stricat cutia de viteze. Nu stiu daca va vine sa credeti dar nimeni nu are timp sa mi-o repare. Daca poate sa ma ajute cineva care se pricepe la Ij-uri va rog mult sa imi spuneti, va dau bani si va platesc si drumul daca e cazul. Stau de iarna trecuta uitandu-ma la ea neputincioasa. :lol:

Va multumesc anticipat,

Ana-Maria.

 

Se stersese poza...

post-3772-1218020817_thumb.jpg

Editat de sader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...