Sari la conținut

Accident Barajul Ciurel - Sambata


radupop
 Share

Postări Recomandate

Se poate, mi s-a intamplat si mie sa claxonez inainte de frana. Se intampla atunci cand nu-ti vine sa crezi ca ala din fata ta e ATAT de imbecil incat sa faca tocmai chestia aiaaaaaaaaa.... ba e!

 

E bine sa presupui ca daca alt sofer e in pozitia sa iti faca o nefacuta, urmeaza sa ti-o faca. Vine si asta cu experienta, presupun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

........ dracu stie ce-o fi patit ca dupa ce am iesit din voblaj si am oprit motorul, a luat-o la fuga si nu l-am mai prins. mentionez ca l-am luat in plin...in ultima secunda am tras stanga putin de ghidon sa nu-l iau pe roata. aveam 280 de kile si inertie mare ca altfel ma tranteam si eu de nu ma vedeam.

....

ce m-a mirat a fost ca nu am depasit viteza regulamentara, si eram si foarte atent. s-a intamplat atat de repede ca nu am avut timp nici sa duc degetele la frana. abia am apucat sa claxonez.

Asta am patit-o si eu cu o proasta( ca altfel nu pot sa-i zic :) din moment ce trece strada cu capul in punga). La viteza relativ mica,idioata traversa strada cu sens unic la intamplare...cand eram la cativa metri de ea s-a speriat de sunetul motorului si s-a intors brusc de unde venea, fix in fata mea, unde a facut ochii mari si a incremenit ca iepurele surprins de faruri... :( eu am apucat sa franez si sa culc motorul incercand sa o evit (eram pe piatra cubica cu ceva pietris pe ea) si cu roata fata a motorului culcat i-am "secerat" picioarele.Se pare ca nu a avut nimic grav din moment ce s-a ridicat si a rupt-o la fuga fara sa se mai uite in jur :)

 

 

P.S. Radu cu multĂŻ de "U", felicitari pentru recuperare si te asteptam pe sosele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Rambo, eu zic s-o lasi mai moale cu figurile ca o sa ti-o furi intr-o zi si nu o sa ai net la Mititica sa mai postezi aici. azi am intrat in unu cu vreo 40-50 la ora.  mi-a rupt oglinda pe dreapta si am avut noroc ca am reusit sa redresez fierul dupa ce intrase intr-un voblaj de toata minunea.

Bob, cred ca e timpul sa treci pe la biserica. a cata oara ai cazut cu motorul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...