Sari la conținut

Ktm Street


marque
 Share

Postări Recomandate

Am o problema:azi am observat ca uleiul din pompa de ambreiaj si'a schimbat culoarea, din rosiatica cum era acum seamana cu o cacao mai spalacita.Ambreiajul tine normal, am desfacut pompa, uleiul nu pare sa aiba mizerie sau ceva depuneri, nu am 3000km inca, sa ma ingrijorez?!?

 

A?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema:azi am observat ca uleiul din pompa de ambreiaj si'a schimbat culoarea, din rosiatica cum era acum seamana cu o cacao mai spalacita.Ambreiajul tine normal, am desfacut pompa, uleiul nu pare sa aiba mizerie sau ceva depuneri, nu am 3000km inca, sa ma ingrijorez?!?

 

A?

 

 

si la mine si-a schimbat culoarea dar nu am avut probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
despre minusuri, ar fi problema bordului fantomatic, adica dispar parti ale afisajului digital. aceeasi problema si pentru 690 enduro. avem alte borduri in dulap, si o sa le schimbam la proxima revizie.

Si eu am probleme cu bordul... a cedat definitiv de doua ori, intr-un an si jumatate :lol:

Eu am modelul asta36715.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

690 enduro, supermoto si duke au acelasi bord, care se pare ca a fost reproiectat si acum ar trebui sa vina un lot nou din spania, unde sunt fabricate. poate mai bine la faceau in china. mai stiu un 690 enduro cu 2 borduri schimbate. asta sa fie tot necazul, ce sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

690 enduro, supermoto si duke au acelasi bord, care se pare ca a fost reproiectat si acum ar trebui sa vina un lot nou din spania, unde sunt fabricate. poate mai bine la faceau in china. mai stiu un 690 enduro cu 2 borduri schimbate. asta sa fie tot necazul, ce sa zic...

De unde ai aflat despre reproiectare? Sper sa fie adevarat! De ce oare dealer-ul meu nu stie asta?!

Am citit pe un alt forum (www.superduke.net) ca, anul trecut, in USA a fost rechemat un lot de Superduke pentru schimbarea bordului. Sa le fi schimbat si pe ale lor tot cu unele la fel de proaste, asa cum mi l-au schimbat mie? :friends:

Intr-adevar, nu e un mare necaz atita timp cit este doar el defect, pentru ca ma descurc foarte bine si fara el. Nu am neaparat nevoie de turometru, vitezometru, becuri martor pentru lumini si semnalizare sau pentru rezerva de benzina, dar sper sa nu am nevoie vreodata de martorii pentru pompa de injectie sau presiunea de ulei... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...