Sari la conținut

Curatare Toba 2t


Postări Recomandate

eu am curatat finala la yamaha yz de 125 in felul uramator : am dat jos toba , am desfacut-o in bucati ( am scos niturile si am tras afara partea cu teava pe care iese fumul) am scos si sita de pe centru cu tot cu vata , iar apoi am ars toba cu un arzator dinala cu gaz si am bagat o carpa imbibata in benzina sa se arda tot pe dinauntru , am ars si sita , dupa care am curatat tot cu peria de srma sa nu mai ramana cenusa aia rezultata in urma arderii. las final am inlocuita vata (era imbaxita cu ulei si jeg) am montat toba la fel cum am desfacut-o si am bagat 2 nituri si a mers perfect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei sa cureti la ea? nu inteleg. poti sa explici?

 

pipe-ul sau finala?

 

Finala, ma gandeam. Ca am eu o banuiala ca are cam multe depuneri. Problema mea e ca motoru' accelereaza destul de greu pana la 6000 de ture, iar dupa ce trece de 6000 incepe sa te dea pe spate. Si ma gandesc ca o fi evacuarea cam infundata, si n-au loc gazele sa iasa. Si din acest motiv nu prea pot sa urc niciun damb decat cu a 1-a.

 

Da' totusi fiind incepator, poate nu stiu eu cand sa-i dau gaz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...