Sari la conținut

Chopper - 3d Studio Max


nodesign
 Share

Postări Recomandate

Ma gandeam ca aici e cel mai bun loc unde as putea sa cer niste sfaturi. Lucrarea e realizata in 3d Studio max, si vreau sa o fac cat mai bine,atat pe partea de inginerie cat si pe partea de design.

 

PS : nu stiu exact unde trebuia sa postez, cred ca aici e cel mai bun loc. Imi cer scuze daca am gresit. :cheers:

 

Chiar nimic? ;)

post-41330-1218701170_thumb.jpg

post-41330-1218701186_thumb.jpg

post-41330-1218701204_thumb.jpg

post-41330-1218701213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuarte tare !

 

misto lucrata, texturile is criminale, mai ales cromul si saua.

misto pozitionata si lumina.

soacra-mea : vezi ca nu i-a pus axul la roata fata !

 

felicitari !

 

daca ai nevoie de blueprinturi , sa-mi spui

 

 

de tutoriale, nu cred ca mai ai nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca aici e cel mai bun loc unde as putea sa cer niste sfaturi. Lucrarea e realizata in 3d Studio max, si vreau sa o fac cat mai bine,atat pe partea de inginerie cat si pe partea de design.

PS : nu stiu exact unde trebuia sa postez, cred ca aici e cel mai bun loc. Imi cer scuze daca am gresit. :cheers:

Chiar nimic? :D

 

Foarte frumoasa treaba!

Mai bine deschideai topicul in "Chopper, Custom & Power Cruiser..."!

Keep UP! ;)

 

soacra-mea : vezi ca nu i-a pus axul la roata fata !

 

de unde ai luat-o? :burnout: Vreau si eu una d'asta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aste-s de cand eram tanar, 3Dmaxu nu l-am mai deschis de 3-4 ani

 

Foarte frumoasa treaba!

Mai bine deschideai topicul in "Chopper, Custom & Power Cruiser..."!

Keep UP! :cheers:

 

 

 

de unde ai luat-o? :) Vreau si eu una d'asta... ;)

 

 

ce ? soacra ? ti-o dau pe-a-mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si aripa fata parca e pusa invers. Sau e deliberat?

 

PS: sectiunea Generatia urmatoare e pentru copiii motociclistilor. Poate s-o indura vreun admin sa mute topicul la chopp.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Ma gandeam ca aici e cel mai bun loc unde as putea sa cer niste sfaturi. Lucrarea e realizata in 3d Studio max, si vreau sa o fac cat mai bine,atat pe partea de inginerie cat si pe partea de design.

 

PS : nu stiu exact unde trebuia sa postez, cred ca aici e cel mai bun loc. Imi cer scuze daca am gresit. :friends:

 

Chiar nimic? :bounce:

 

 

Salut

Nu ma bag la sfaturi si poate sunt offtopic, insa sunt curios de ce ai l-ai lucrat in 3DStudio. Nu e prea greoaie modelarea? Sau componentele le modelezi in altceva si in 3DStudio faci numai rendering ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare, si eu am proiect de licenta o motocicleta boxer si va trebui sa o fac cu Max sau Solidworks, dar nu stiu daca reusesc ca sunt pe langa programele astea.........si vara se apropie serios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare, si eu am proiect de licenta o motocicleta boxer si va trebui sa o fac cu Max sau Solidworks, dar nu stiu daca reusesc ca sunt pe langa programele astea.........si vara se apropie serios

 

Daca ai ceva schite facute pentru motoreta putem discuta de partea de modelare 3D.

Mesaj completat

Ma gandeam ca aici e cel mai bun loc unde as putea sa cer niste sfaturi. Lucrarea e realizata in 3d Studio max, si vreau sa o fac cat mai bine,atat pe partea de inginerie cat si pe partea de design.

 

PS : nu stiu exact unde trebuia sa postez, cred ca aici e cel mai bun loc. Imi cer scuze daca am gresit. :rolleyes:

 

Chiar nimic? :)

 

 

man, n-ai mai progresat nici un pic?

sau ai trecut deja la realizarea ei si o sa pui poze ?

Nu stiu daca poti sa scoti niste schite sau desene de executie din 3DStudioMax, dar stiu ca SolidWorks poate sa-ti dea asa ceva (in ideea ca vrei s-o si faci din fier). Iar la partea de inginerie, nu stiu exact ce anume sfaturi vrei. Mergand pe ideea ca vrei s-o realizezi si sa te dai cu ea prin lume, as zice ca ar trebui sa incepi cu desenarea/pozitionarea elementelor functionale ale motocicletei: motor cu puncte de prindere, transmisia. Cu astea facute, poti sa vezi cum vine cadrul, dupa aia te intinzi la furca, samd.

Eu asa as face :cheers:

Mesaj completat

nu stiu daca asta e locul cel mai potrivit pentru link-ul asta. Pe mine m-a incantat munca rusului.

 

http://izismile.com/2010/04/27/great_chopp...rom_russia.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...