Sari la conținut

Lubrifianti Shell


Ce parere aveti despre lubrifiantii Shell. Ma refer atit la uleiuri cit si la "cosmetice" de intretinere a motocicletei.  

30 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Intre timp am aflat ca in Europa se numeste RIMULA. Cat costa litrul, ma intereseaza cel sintetic ?

230868[/snapback]

 

 

Care dintre ele!?: Rimula Ultra 5W30 sau 10W40.

ATENTIE!

La 5W30 mod de ambalare 20 L sau 209 L :crack:

Iar la 10W40 mod de ambalare 4l, 20l, 209l :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intimpla cind se zgirceste omul.

Uleiul din bidonul galben (15W-40) care l-ai bagat in BMW est un ulei recomandat pentru Cielo, Oltcit etc.

229534[/snapback]

 

aproape ca te cred :crack: vezi ca este un topic undeva pe forum unde iti explica clar literele si numerele de la uleiuri , mai informeazate in loc sa spui ca omul se sgarceste.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io de cand am gasit apa in benzina (prin '97-'98) de vreo 2-3 ori, n-am mai calcat intr-o benzinarie shell, nici macar sa iau apa minerala sau sa merg la buda...

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io de cand am gasit apa in benzina (prin '97-'98) de vreo 2-3 ori, n-am mai calcat intr-o benzinarie shell, nici macar sa iau apa minerala sau sa merg la buda...

232429[/snapback]

 

 

Nu incercam sa fac reclama la bnzina, care indiferent de cine o vinde OMV, MOL, Agip, etc este toata produsa in Romania.

Incercam sa aflu opinia voastra despre uleiurile pentru motociclete si coesmeticele folosite la intretinerea acestora.

Sunt doua lucruri total diferite.

Cosmeticele si uleiul pentru motociclete in nici un caz nu se produc in Romania :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incercam sa fac reclama la bnzina, care indiferent de cine o vinde OMV, MOL, Agip, etc este toata produsa in Romania.

Incercam sa aflu opinia voastra despre uleiurile pentru motociclete si coesmeticele folosite la intretinerea acestora.

Sunt doua lucruri total diferite.

Cosmeticele si uleiul pentru motociclete in nici un caz nu se produc in Romania :crack:

232496[/snapback]

 

da, perfect de acord cu benzina

dar vezi, parerea majoritatii cumparatorilor despre o anumita firma este subiectiva, iar daca firma "greseste" cu ceva, pierde cumparatorii pe toata gama produselor care poarta respectivul nume, indiferent ca este benzina, ulei sau alte produse...

f. putini sunt cei care au o parere obiectiva...

 

si daca TOATA benzina de pe piata este romaneasca, de ce la alte firme nu am constatat aceeasi calitate (proasta) a benzinei in perioada respectiva?

parerea despre Shell mi-am facut-o in mai multe "etape" adica am alimentat de mai multe ori si de la statii diferite, considerand ca prima data a fost un "accident" prezenta apei in benzina....dar cand la o statie de cartier, fara (re)nume am gasit intotdeauna benzina buna, ce sa mai zic?

daca experienta mea cu benzina de la Shell a fost (foarte) neplacuta (stiti desigur ce inseamna apa in sist de alimentare pe timp de iarna...) ce incredere mai aveam eu, ca si client, ca uleiurile sau alte produse ar fi de calitate ?

puteam sa risc sa pun un ulei Shell de calitate indoielnica (in viziunea mea) in motor? plus ca, in perioada respectiva am perceput nemultumiri de la rude, cunostinte, mecanici, etc si despre uleiurile Shell. nu mai stiu in momentul asta despre ce tipuri de ulei era vorba, dar perceptia generala pe care am sesizat-o eu era defavorabila produselor Shell

poate a fost o "ratacire" de moment, dar pe mine m-au pierdut de client

a, la toate cele de mai sus se adauga pretul mai mare al benzinei (cel putin).

cum puteam califica eu "afacerea" asta: plateam si mai mult pentru produse proaste... nu semana cumva cu "bisnitareala" din piata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...