Sari la conținut

S-a Mai Dus Unul...


DarkRyder
 Share

Postări Recomandate

Cati trebuie sa mai moara ca sa-si dea seama idiotii care fac legile ca e MUSAI sa introduca examenul de permis la toti care folosesc drumurile publice ?

eu am scuter si sunt si sofer prof , sunt de parere ca ar trebui sa fie ca afara , sa ai permis fie si B ca sa poti merge cu scuterul nu ca toti ROMII care se vad valentino rossi si ei habar nu au de legislatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. pentru scuterist dar este clar 100% de vina, neacordarea prioritatii la schimbarea directiei de mers.La Tm unu cu o dubita a semnalizat stanga si din spate a venit un moto ceva de 125 cred care s-a angajat in depasire si era si pe trecerea de pietoni (3-4 metrii dupa ea ) apoi a urmat coliziunea nu foarte grava ceva rupturi la membresi moto varza in fata si toata lumea zicea ca ala cu moto ii de vina dar politia cand a venit a zis clar soferul dubitei este de vina ca nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mha. pai si cand depaseste motoristul (vezi berbecii care se lipeau de cate un audi unul pe saptamana sau tipul de la cluj care s-a izbit in Peugeot-ul 407 ) si ala da semnal si se baga? Atunci iar nu-i bine. In pana mea. amandoi participantii la trafic au in obligatii sa se asigure. Atata lauda ca v-ati uitat in oglinda si ati vazut un prost ca va depaseste.... pai asta e si regula, din cate stiu eu asta si trebuie sa faci. "Daca nu ma uitam ma spulbera" Pai in pana mea... te uiti daca te duce mintea sa-ti pazesti poponeata. Nu zic de cazurile unde pui semnal si prostul din spatele tau se baga in stanga. Aia sunt penal de prosti fie ca sunt ei pe motoreta sau ei in masina. Dar atunci cand ai 1,2,3 masini in spate... e de bun simt sa vezi si tu daca nu depaseste vreunul coloana. La fel cum e de bun simt sa nu depasesti coloana daca vezi ca ei franeaza si nu vezi de ce. Ghinion curat.

 

Imi pare mai rau de militiacu din intersectie. Ca el doar isi facea datoria.

 

Doar ca unii (il stiti pe nenea de la P-ta romana si cateodata mai e plantat si la Scala.) baiatul ala e un pic sportiv extrem. Atunci cand vezi berbecii ca o calca pe Magheru si intra in intersectie tare de parca semaforul ar dura 4 ani pe rosu si de parca nu ar fi unul la 200 de metri mai incolo la care tot opresti sa sunt sincronizate de un betiv, chior, ciung, cu deficiente de concentrare. Baiatul ala cred ca nu vrea sa vada cum vine moartea, intotdeauna sta cu spatele unde e pericolul mai mare. De vreo doua ori eram ori pe jos ori in autobuz si am inchis ochii cand a trecut unul pe langa el. Sperati sa zic ca am inchis ochii cand am trecut eu pe langa el nu? :unsure:

 

Insanatosire grabnica si completa domnului politist.

 

 

 

 

 

Uite in Irlanda mai sunt. Nu multi, dar pe bulevardele principale cand e traficul mai trafic... am vazut. Dar stii cum trec astia pe langa el. Mai mai ca se dau jos sa o impinga. Nu mai zic de echipament ca are si niste led-uri domnu la centura. Cand intinde mainile, imbracat si in verde... zici ca-i pom de craciun. Aparat de respirat sa nu stea in fumul masinilor etc.

Dar in cazul in care tu esti pe linia de tramvai(pe sensul tau de mers fiind inca 3 benzi) incercand sa faci stanga dupa ce in prealabil ai semnalizat cu 50 de metri inainte si intorci capul totusi sa te asiguri si vezi ca pe linia de tramvai de pe contrasens vine un (cuvant urat),idiot,oligofren s.a.m.d. cu peste 100 la ora intr-un jeep-an de e aproape sa te faca varza ce poti sa mai zici?Patita de mine acum vreo jumate de an(de atunci ma uit si cand sunt pe banda de langa bordura in ambele oglinzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mha. pai si cand depaseste motoristul (vezi berbecii care se lipeau de cate un audi unul pe saptamana sau tipul de la cluj care s-a izbit in Peugeot-ul 407 ) si ala da semnal si se baga? Atunci iar nu-i bine. In pana mea. amandoi participantii la trafic au in obligatii sa se asigure. Atata lauda ca v-ati uitat in oglinda si ati vazut un prost ca va depaseste.... pai asta e si regula, din cate stiu eu asta si trebuie sa faci. "Daca nu ma uitam ma spulbera" Pai in pana mea... te uiti daca te duce mintea sa-ti pazesti poponeata. Nu zic de cazurile unde pui semnal si prostul din spatele tau se baga in stanga. Aia sunt penal de prosti fie ca sunt ei pe motoreta sau ei in masina. Dar atunci cand ai 1,2,3 masini in spate... e de bun simt sa vezi si tu daca nu depaseste vreunul coloana. La fel cum e de bun simt sa nu depasesti coloana daca vezi ca ei franeaza si nu vezi de ce. Ghinion curat.

 

Imi pare mai rau de militiacu din intersectie. Ca el doar isi facea datoria.

 

Doar ca unii (il stiti pe nenea de la P-ta romana si cateodata mai e plantat si la Scala.) baiatul ala e un pic sportiv extrem. Atunci cand vezi berbecii ca o calca pe Magheru si intra in intersectie tare de parca semaforul ar dura 4 ani pe rosu si de parca nu ar fi unul la 200 de metri mai incolo la care tot opresti sa sunt sincronizate de un betiv, chior, ciung, cu deficiente de concentrare. Baiatul ala cred ca nu vrea sa vada cum vine moartea, intotdeauna sta cu spatele unde e pericolul mai mare. De vreo doua ori eram ori pe jos ori in autobuz si am inchis ochii cand a trecut unul pe langa el. Sperati sa zic ca am inchis ochii cand am trecut eu pe langa el nu? :unsure:

 

Insanatosire grabnica si completa domnului politist.

 

Uite in Irlanda mai sunt. Nu multi, dar pe bulevardele principale cand e traficul mai trafic... am vazut. Dar stii cum trec astia pe langa el. Mai mai ca se dau jos sa o impinga. Nu mai zic de echipament ca are si niste led-uri domnu la centura. Cand intinde mainile, imbracat si in verde... zici ca-i pom de craciun. Aparat de respirat sa nu stea in fumul masinilor etc.

 

Daca merge unu' in spatele tau cu 30 la ora (cum am patit eu, ca presupun ca si la mine te-ai referit), dai semnal stanga, te uiti in oglinda si e tot acolo, fara nici o intentie sa te depaseasca, pui frana si incepi virajul, te mai uiti inca odata sa vezi ce face dobitocu'? Normal ca nu te mai uiti, ca da-l in p*izda masii, te-ai tot uitat de cand ai semnalizat, esti si pe mijlocul benzii, te-a vazut ca faci stanga! Ai facut totul regulamentar, semnal cu 40-50 m inainte, asigurare pana in ultimul moment si din fata si din spate. Te mai gandesti ca lu' ala din spate i se scoala in utimul moment sa te depaseasca? Eu nu cred. Nu poti fi cu ochii numai in oglinzi.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...