Sari la conținut

Ma Ajuta Cineva?


asklepios
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE.stie cineva de ce are mororul tendinta de a pleca de pe loc daca e in viteza si ambreiajul e strans la maxim? cablul e intins destul ca nici macar nu mai are joc la maneta.am constatat ca imi moare motorul daca tre sa opresc in intersectii si stau la relanti cu ambreiajul strans trebuie neaparat sa in pun rapid pe neutral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE.stie cineva de ce are mororul tendinta de a pleca de pe loc daca e in viteza si ambreiajul e strans la maxim? cablul e intins destul ca nici macar nu mai are joc la maneta.am constatat ca imi moare motorul daca tre sa opresc in intersectii si stau la relanti cu ambreiajul strans trebuie neaparat sa in pun rapid pe neutral.

salut. gandul care imi vine este ca arcurile de la ambreiaj sunt prea tensionate, nu este reglata bine din motor(partea unde intra cablul de ambreiaj). Zi un motor anume, sa se stie macar despre ce anume vorbim ca si caracteristici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii destul de intalnita aceastra problema, care este mai mult sau mai putin pronuntata.

 

la banditu meu, daca is in treapta 1, si ii rece motoru, chiar daca trag ambreajul nu pot sa o imping.

 

pai si? ai rezolvat problema ? e normal? te intreb ptr. ca acelasi lucru se intampla la mine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...