Sari la conținut

Am Patit Si Eu Necazul...:(


aleczalecz
 Share

Postări Recomandate

Eram intr-o duminica dimineaza, mergeam la bunica mea intr-un orasel la vreo 40 km....aveam cam 70km/h, cand ce sa vezi?un "rau" cu un logan incepuse sa imi dea flash-uri , sa ma claxoneze sa ii dau bice....precizez ca idiotul avea drum liber putea sa ma depaseasca...dar nu, el vroia sa fie rau...si eu ce am facut?am dat, am dat, am dat pana pe la 120km/h cam asa....si la o intersectie un prost cu o dacie fix in fata mea....nu aveam decat casca...ce sa fac nu aveam timp sa fac nimic...?am incercat sa incetinesc si cand am vazut ca o sa il lovesc am sarit de pe motor....si am cazut in cap si mi-am rupt mana dreapta...si idiotul a sarit sa ma i-a si la bataie...eu ce sa ii fac..am 16 ani conduc cu A1 si am o aprilia rs 125 model 2007....adica aveam....spuneti-va parerea despre un sofer care dupa ce ca a gresit si mi-a iesit brust in fata a sarit sa ma ia si la bataie, strigand in gura mare "sa imi faci masina in momentul asta", dupa ce vazusem moartea cu ochii:(....eram speriat, foarte speriat...motocicleta era facuta praf...vina mea , recunosc, ca m-am pus la mintea unui tantalau si am dat bice pe un sector de drum unde trebuia sa merg cu 90km/h....normal ca am reparat masina aluia, si aucm caut piese la motor....mai imi trebuie carena stanga si carena fata cu far si parbriz...:bounce::( va urez asfalt uscat si sa nu faceti ca mine:(:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eram intr-o duminica dimineaza, mergeam la bunica mea intr-un orasel la vreo 40 km....aveam cam 70km/h, cand ce sa vezi?un "rau" cu un logan incepuse sa imi dea flash-uri , sa ma claxoneze sa ii dau bice....precizez ca idiotul avea drum liber putea sa ma depaseasca...dar nu, el vroia sa fie rau...si eu ce am facut?am dat, am dat, am dat pana pe la 120km/h cam asa....si la o intersectie un prost cu o dacie fix in fata mea....nu aveam decat casca...ce sa fac nu aveam timp sa fac nimic...?am incercat sa incetinesc si cand am vazut ca o sa il lovesc am sarit de pe motor....si am cazut in cap si mi-am rupt mana dreapta...si idiotul a sarit sa ma i-a si la bataie...eu ce sa ii fac..am 16 ani conduc cu A1 si am o aprilia rs 125 model 2007....adica aveam....spuneti-va parerea despre un sofer care dupa ce ca a gresit si mi-a iesit brust in fata a sarit sa ma ia si la bataie, strigand in gura mare "sa imi faci masina in momentul asta", dupa ce vazusem moartea cu ochii:(....eram speriat, foarte speriat...motocicleta era facuta praf...vina mea , recunosc, ca m-am pus la mintea unui tantalau si am dat bice pe un sector de drum unde trebuia sa merg cu 90km/h....normal ca am reparat masina aluia, si aucm caut piese la motor....mai imi trebuie carena stanga si carena fata cu far si parbriz...:bounce::( va urez asfalt uscat si sa nu faceti ca mine:(:rock:

 

Majoritatea invata pe pielea lor sa fie cumpatati. Din pacate si tu la fel, acum ai noroc ca esti ok si ca ai putut scrie. Data viitoare cand o sa mai vrei sa fii zmeu o sa ai in minte ca este foarte usor sa mori. Nu te acuza nimeni ca ai mers tare, insa data viitoare fa-o cand esti sigur ca nu te expui la pericole inutile. Apoi astia cu flash-uri, da-i drecu nu te mai grabi, important este sa faci tu manevrele in siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semnalizare dreapta si incetinit putin, cei care intradevar se grabesc depasesc si pleaca.

daca nu pleaca, tras pe dreapta, fumat o tigara/ facut nevoi lichide si plecat mai departe.

 

solutii simple, la indemana oricui, ocolitoare de necaz (dar si bravuri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce anume sa nu facem ca tine?

 

 

 

sa invatam sa ne controlam....mai ales cand tot felul de idioti incep cu fitze ca au si ei masini.....

 

P.S. probabil mi s-a parut ca nu m-am uitat foarte atent in oglinzi, avea semne dalea de incepator....dar nu mai stiu sigur ca nu m-am uitat atent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fraticule, tie nu ti se pare ca se precipita lucrurile in jur prea repede la 120 la ora? nu ti se pare cam mult pentru varsta ta?

 

 

un rs full power ( cum erau cam toate astea pana in 2006 si le detineau toti pustii cu A1) fuge 160-170 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fraticule, tie nu ti se pare ca se precipita lucrurile in jur prea repede la 120 la ora? nu ti se pare cam mult pentru varsta ta?

 

dar ma crezi ca in kilometraj m-am uitat doar cand l-am vazut pe ala in fata mea?ce sa fac si eu incepator...fara experietna...acum daca merg cu 50 mi se pare mult...:|, si aici iar am gresit, ca nu m-am uitat in kilometraj...nu aveam nici o iedee cum e la 120 sau la 90...eram pur si simplu enervat rau de idiorul ala cu un amarat de logan....avea basi in masinia si era smecher .... SMECHERUL LOGAN...

 

P.S. cu toate ca am declarat ca aveam 90(viteaza regulamentara) stiu ca in proportie de 90% vina a fost a mea...dar ce sa fac asa a fost sa fie... in partile alea spre constanta am fost de multe ori si e pustietate...

Editat de aleczalecz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un rs full power ( cum erau cam toate astea pana in 2006 si le detineau toti pustii cu A1) fuge 160-170 !

 

 

 

asa este...fug alea si eu fiind incepator nu am simtit...dar frate nu am avut niciodata probleme am mai mers si fara permis am mers linistit ca nu sunt genu sa ma enervez repede in trafic...stau calm merg incet, dar credcet-ma ca ma disperau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram intr-o duminica dimineaza, mergeam la bunica mea intr-un orasel la vreo 40 km....aveam cam 70km/h, cand ce sa vezi?un "rau" cu un logan incepuse sa imi dea flash-uri , sa ma claxoneze sa ii dau bice....precizez ca idiotul avea drum liber putea sa ma depaseasca...dar nu, el vroia sa fie rau...si eu ce am facut?am dat, am dat, am dat pana pe la 120km/h cam asa....si la o intersectie un prost cu o dacie fix in fata mea....nu aveam decat casca...ce sa fac nu aveam timp sa fac nimic...?am incercat sa incetinesc si cand am vazut ca o sa il lovesc am sarit de pe motor....si am cazut in cap si mi-am rupt mana dreapta...si idiotul a sarit sa ma i-a si la bataie...eu ce sa ii fac..am 16 ani conduc cu A1 si am o aprilia rs 125 model 2007....adica aveam....spuneti-va parerea despre un sofer care dupa ce ca a gresit si mi-a iesit brust in fata a sarit sa ma ia si la bataie, strigand in gura mare "sa imi faci masina in momentul asta", dupa ce vazusem moartea cu ochii:(....eram speriat, foarte speriat...motocicleta era facuta praf...vina mea , recunosc, ca m-am pus la mintea unui tantalau si am dat bice pe un sector de drum unde trebuia sa merg cu 90km/h....normal ca am reparat masina aluia, si aucm caut piese la motor....mai imi trebuie carena stanga si carena fata cu far si parbriz...:rock::( va urez asfalt uscat si sa nu faceti ca mine:(:D

 

Erai pe prioritate ...erai in regula cu carnetul .....de ce ai reparat tu masina aluia??? ....eu il bagam la puscarie :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fraticule, tie nu ti se pare ca se precipita lucrurile in jur prea repede la 120 la ora? nu ti se pare cam mult pentru varsta ta?

 

Lasa-l ma, bine ca e viu :bounce: macar a inceput cu moto mic. Altii cum fac 18 isi cumpara gixer sau r1. Lasa-l ca-i pe drumul cel bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea cu reparatu masinii mie imi da cu rest :bounce:

 

 

 

 

nuuu ori m-am exprimat eu gresit ori a-ti inteles gresit....o sa recitesc si o sa modific daca e ceva....nu i-am reparat nimic , in plus si-a luat el bataie de la soferul tatalui meu ca m-a amenintat a facut scandal acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca dintre voi doi, tu erai de fapt smecherul. cum singur recunosti ca esti incepator, de ce nu franezi cand il vezi pe ala in fata ta, in loc sa te uiti in bord ca bhoul.

 

ce sa mai franez frate in 20-30 metri cati erau?nu siam ce sa fac sa nu ma bage ci capul in spalpii aia de la geamuri, pur si simplu mi-a iesit in fata...era pe banda iesit tot...dar brusc asa probabil nu s-a asigurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuu ori m-am exprimat eu gresit ori a-ti inteles gresit....o sa recitesc si o sa modific daca e ceva....nu i-am reparat nimic , in plus si-a luat el bataie de la soferul tatalui meu ca m-a amenintat a facut scandal acolo

 

inca o greseala... ce ti-a facut omul sa-si ia bataie? Ai gresit, taci, joc de glezne si trece si arati respect fata de restul indiferent ca-s pe 2 sau 4 roti. Esti baiatul lui taticu, si cum sa il certe cineva ca baietelul era sa faca o boacana mult mai mare??? Fii cumpatat ca sa nu te rasfete tati si dupa gratii (asta asa cu rima gen parazitii).

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule, tu faceai liniute cu unu, erai smecher si nervos, presupun ca nu ai depasit prin stanga (asa cum scrie la carte), pur si simplu ai dat gaz din pozitia in care erai, te uitai ca bhou in lateral sa vezi cum il faci pe ala, normal ca nu ai mai vazut masina care iti iesea din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai franez frate in 20-30 metri cati erau?nu siam ce sa fac sa nu ma bage ci capul in spalpii aia de la geamuri, pur si simplu mi-a iesit in fata...era pe banda iesit tot...dar brusc asa probabil nu s-a asigurat.

 

UITE STII CE, EU NU AM FACUT TOPIC CA SA MA JUDECI TU, L-AM FACUT PUR SI SIMPLU CA SA SPUN ALTORA SA NU FACA LA FEL ADICA"SA NU SE MAI I-A LA INTRECERI PE SOELE SI SA NU FACA PE ZMEII", AM RECUNOSCUT , DA A FOST VINA MEA DAR NU TREBUIE SA MA FACI TU PE MINE POKEMON....

 

 

bai baiatule, tu faceai liniute cu unu, erai smecher si nervos, presupun ca nu ai depasit prin stanga (asa cum scrie la carte), pur si simplu ai dat gaz din pozitia in care erai, te uitai ca bhou in lateral sa vezi cum il faci pe ala, normal ca nu ai mai vazut masina care iti iesea din fata.

 

nu mai omlue ala nu m-a depasit....a stat tot timpul in spatele meu la cativa metrii de roata mea...daca frantam tare cand l-am vazut pe ala cu dacia in fata ma lovea asta, eram intrea ciocan si nicovala, pe bune deci el ma facea sa accelerez, se apropia de roata mea din spate si dadea flash si tiu-tiuuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...