Sari la conținut

B 51? Bjb - Accident Vulcan


had3z_ro
 Share

Postări Recomandate

iar postez aici.

 

acum 30 de minute, la vulcan, un moto cu nr b 51(cred) bjb era pe jos, cu roata din fata rupta cu totul. omul era constient, ceva julituri la picior (era in pantaloni scurti). salvarea a venit la 2 minute dupa ce am ajuns eu, timp inc are am sunat pe un amic de-al lui de pe telefon.

pe sensul dinspre lira la sebastian, era o mini-duba de la rcs-rds zgariata toata pe partea stanga. probabil a vrut sa faca stanga si a intrat pe banda a doua fara sa se asigure, ca moto era cu botul tot in acelasi sens, n-am stat sa intreb lumea ce si cum

 

ultimul accident de l-am vazut a avut loc fix in acelasi loc :D

post-10771-1220461600_thumb.jpg

 

later edit: inca o poza cu "echipamentul". casca era scoasa / sarita cand am venit eu, si nu ajunsese inca salvarea

post-10771-1220461979_thumb.jpg

Editat de had3z_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E incredibil cum unii sofer pot fi asa de inconstienti... si unii dintre noi avem vina (mers prea tare, mers printre masini fara sa ne asiguram, etc), dar totusi in 70% dintre accidente cu moto implicate vina este a soferilor de masini...

Eu am doar de un an A-ul si cca 5000 km pe motor si slava Domnului nu am avut nici un incident grav si ni accident si ma rog sa ramana asa... insa cu ata nepasare si inconstienta fata de morociclisti mi-e din ce in ce mai frica... :D

 

Sanatate maxima motociclistului accidentat...

 

Va rog NU MAI TOLERATI INDIFERENTA fata de noi MOTOCICLISTII

 

 

 

 

 

iar postez aici.

 

acum 30 de minute, la vulcan, un moto cu nr b 51(cred) bjb era pe jos, cu roata din fata rupta cu totul. omul era constient, ceva julituri la picior (era in pantaloni scurti). salvarea a venit la 2 minute dupa ce am ajuns eu, timp inc are am sunat pe un amic de-al lui de pe telefon.

pe sensul dinspre lira la sebastian, era o mini-duba de la rcs-rds zgariata toata pe partea stanga. probabil a vrut sa faca stanga si a intrat pe banda a doua fara sa se asigure, ca moto era cu botul tot in acelasi sens, n-am stat sa intreb lumea ce si cum

 

ultimul accident de l-am vazut a avut loc fix in acelasi loc :rolleyes:

post-10771-1220461600_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate 4 topicuri pe accidentu asta .....STIU si eu intersectia aia ...e foarte FOARTE periculo-jegoasa ....pacat....speram ca e bine rideru'

 

si eu ce vina am ca nu s-au uitat restu de posteri ca era deja deschis? :D

 

@zair: i dunno, teribilism nu cred ca era, ca omul avea vreo 40 de ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti sa dormi ca era in pantaloni scurti ???

 

 

pacat ca devine o "nebunie" iesitul in pantaloni scurti....pacat ca tre' sa te echipezi complet pana la magazin, care e la 2-3 statii distanta....in mod normal n-ar trei ca iesitul prin oras sa fie asa periculos, in mod normal ar trei ca soferii sa respecte ceilalti participanti la trafic...in curand va deveni o nebunie si iesitul pur si simplu cu motoreta pe strazi....oricat de echipat ai fi...pacat...

 

dar asta e, ne lingem ranile, ne revenim, strangem din dinti si din fese si ne reparam motoretele, ca rca-u' boilor care nu te respecta nu ajunge si nu va ajunge vre-odata sa o faci cum era....si revenim pe strazi, cu frica, cu vesnica strangere din fese cand vezi un bot de masina ca iese de pe-o str. latularnica, ca se-apropie de linia care ne desparte benzile etc...poate copii nostri vor ajunge sa mearga pana la magazin cu motoreta fara frica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sum_sirr0 sti e o vorba nu exzista decat doua tipuri de motociclisti cei care au cazut si cei care o sa cada e o chestiune de timp , si eu inainte sa am accidentul ziceam bai nu o sa cad eu prea curand merg prea bine am scapat din multe situati critice si uite ca stateam aproape pe loc si sa urcat un bou peste mine deci in bucuresti si in general oricat de bun esti e un dobitoc acolo care te vaneaza :D.

Apropo eu am jurat ca dupa ce ma refact nu mai ies fara tot echipamentu pe mine si chiar mi-a dat cineva o ideie o vesta cu airbag pentru coloana face minuni .. daca o aveam pe aia acum nu mai stateam in pat e doar 9 mil si cand cantaresti 9 mil cu santatea ta .. credema

Apropo protejativa coloana e cea mai sensibila la un eventual accident eu am realizat prea tarziu .. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti de ce trebuie sa purtati echipament full? El trebuie purtat indiferent de conditiile meteo, indiferent de motocicleta pe care mergeti. Este pielea voastra oameni buni.

 

PS: Bine ca accidentul nu s-a soldat cu ranirea grava a respectivului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...