Sari la conținut

Reglaj telescop spate


Postări Recomandate

Salut lume.

 

Vin shi io cu o intrebare de baraj.. din nou... La Africa Twinu' meu, am impresia ca suspensia pe spate ii o tzara cam prea dura... Shi ash vrea sa "inmoi" telescopu'... am telescop central shi din cate am intzeles io ii cu capsula de nitrogen (capsula se vede in poza atashata)... Pe capsula am un reglaj, pe care scrie "Soft - Hard"... Io vreau sa-l dau mai spre soft, da' din pacate nu-mi dau seama care-i reglaju'... De ce nu-mi dau seama? pentru ca acolo am un shurub care se poate invarti cu shurubelnitza, iar sub el un alt shurub care se poate invarti cu cheia de 14... Dupa logica mea de fier forjat, eu zic ca ala care se invarte cu cheia de 14 ar fi reglaju' shi ala care se invarte cu shurubelnitza ii pus numa' acolo sa fixeze reglaju'... Problema ii ca ala care se invarte cu cheia are 3 puncte in care este fixat shi am impresia ca nu pot sa-l misc... n-am incercat pentru ca mi-i frike sa nu stric ceva... poate careva sa ma lamureasca cum dreq se regleaza kestia aia? M-am uitat shi in manualu' de Africa Twin, da' nu gasesc nimik legat de asta... :crack:

 

DDC

post-3067-1125467874_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oka... am intors de ala (2 ture complete), da' nu simt nici o diferentza... tre' sa intorc mai mult? oare daca intorc prea mult am shanse sa-mi iasa shurubu' ala de la locu' lui?

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...