Sari la conținut

Bataie Motor


Taz XL
 Share

Postări Recomandate

Salut! De vreo 3-4 luni sunt proprietaul unei honda xl600r care la momentul cumpararii avea o tacaneala la motor.Proprietarul a zis ca sunt tachetii(asa ma gandeam si eu).Am fost sa-i regelz cand surpriza! unul dintre ei avea patina care sta pe axa cu came rupta, bucata rupta statea linistita prin motor.Saracul motor esapa doar pe una din cele 2 tevi etc.Am cumparat o rampa cu toti cei 4 tacheti, l-am schimbat pe cel rupt i-am reglat etc.Toate bune si frumoase.Dar acum a aparut o bataie a motorului care nu prea mai este tzac tzac ci are un suntem mai gros.Se aude undeva in partea de sus a motorului.Acum intrebarea mea este: se pricepe cineva sa se uite, sa-mi dea un sfat poate chiar sa rezolve problema? :D Contra cost bineinteles! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! De vreo 3-4 luni sunt proprietaul unei honda xl600r care la momentul cumpararii avea o tacaneala la motor.Proprietarul a zis ca sunt tachetii(asa ma gandeam si eu).Am fost sa-i regelz cand surpriza! unul dintre ei avea patina care sta pe axa cu came rupta, bucata rupta statea linistita prin motor.Saracul motor esapa doar pe una din cele 2 tevi etc.Am cumparat o rampa cu toti cei 4 tacheti, l-am schimbat pe cel rupt i-am reglat etc.Toate bune si frumoase.Dar acum a aparut o bataie a motorului care nu prea mai este tzac tzac ci are un suntem mai gros.Se aude undeva in partea de sus a motorului.Acum intrebarea mea este: se pricepe cineva sa se uite, sa-mi dea un sfat poate chiar sa rezolve problema? :D Contra cost bineinteles! :ph34r:

te pricepi sa-l desfaci singur?

ma uit eu si-ti spun ce si cum, dar, mai inainte trebuie sa-l aud cum bate, asa ca nu-l desface inainte sa-l ascult.

la partea cu "contra cost", s-ar putea sa te iau la bataie daca vei insista sa ma platesti, ok? :rolleyes:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand as putea sa vin la tine sau sa ne intalnim undeva sa asculti galagia?

P.S.de desfacut singur il desfac dar nu sunt sigur ca il mai si fac la loc:D

Editat de Taz XL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand as putea sa vin la tine sau sa ne intalnim undeva sa asculti galagia?

P.S.de desfacut singur il desfac dar nu sunt sigur ca il mai si fac la loc:D

ia id-ul meu de messenger din profil sau apeleaza-ma pe pm sa-ti dau un numar de telefon daca ti se pare mai comod asa.

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...