Sari la conținut

Ducati M.H.


george
 Share

Postări Recomandate

Hmmmm, MH.....Mike Hailwood, legenda. MIKE THE BIKE, cum i se mai spunea. Ca sa va pot spune cate ceva despre Ducati MH, trebuie sa va explic cine a fost MH.( celor ce nu stiu deja). Mike incepe sa alerge in 1957. Incepe in scurt timp sa dovedeasca profesionistii. In 1958, la 18 ani, alearga la ISLE OF MAN. Termina al treilea la 250cc. La sfarsitul anului 59, Mike devine campionul britanic la la 3 clase, al parulea in campionatul mondial la 250, al saselea la 350, cu 74 curse castigate si 38 de noi recorduri. Continua sa castige si sa detina toate recordurile in urmatorii ani. Italienii ii fac o oferta ce nu poate fi refuzata si devine la sfarsitul anilor 60 pilot pt MV, contul Augusta. MV devine cele mai bune motoare de curse, cu MIKE ca pilot. 1968 devine primul an in care nu se prezinta la ISLE OF MAN. In 72 decide sa nu mai alerge deoarece devine pasionat cu Competitiile auto-Formula. 73 il gaseste campion la Formula II. In 74 are un accident care numai ca nu il omoara.Nu se simte apreciat ca pilot de curse (auto). La 28 ani revine la motociclism. Decizia lui socheaza lumea. Revine pe un DUCATI 900SS pe care castiga ISLE OF MAN in 78. Continue sa impresioneza lumea urmatorii 10 ani, pe diverse motoare cat si DUCATI. In 1981, la 41 ani, MIKE si fica sa isi gasesc sfarsitul ca urmare a unui accident auto. MIKE THE BIKE. LEGENDA. Ramane in memoriile tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO FRATE. CU poza aia cred ca ti-ai dat singur raspunsul. Sunt cateva cluburi numai de MH. Pana acum, doar auzisem de ei, dar acummmm.. SI oricum eu nu vad 1000 de buc acolo. Cand ai vazut tu MAh, ultima oara 20 sau 30 de R1 sau Fireblade'uri de aceeasi culoare toate intr-un singur loc? Daca scotecesti un pic mai mult o sa descoperi ca aveti cluburi de MH care se strang pe WILLOW SP. la curse. Crezi c-o sa vezi multi HOMBREs din LA pe 495 cu ele? I doubt it. Care Pilot Legenda a mers ultimul pe GSXR1000 2003 ,mah ? O fi fost vre-un dobitoc ala care in 98 a decis sa construeasca MH' ul in ONOAREA unui pilot. Si , NOI suntem AICI , unde exista 1 (ONE) , momentan. How's that for you....Mr.? Aveti atat de multe acolo, ca prietenii mei din NEWPORT BEACH se roaga de mine sa le-o vand, decand au aflat c-o am. Have a nice day :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) Nu as vrea sa fiu genul tipic de roman curios, dar totusi ma omoara o intrebare...: cat ai dat pe MH???? :( :D :P Din cate stiu eu un Ducati 999ss e vreo 20,000 euro, si de aceea nu stiu cam la cat ar ajunge "bijuteria" asta de motor. Felicitari inca o data pt faptul ca ai ridicat stafeta in RO prin achizitia lui... Raspunsul cu pretul nu trebuie dat obligatoriu... Mersi oricum :D :) :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule senator oresti, as vrea sa activati contu ala pe yahoo messenger , sa stam putin de vb, am aut ptr vreo 10 mii km r1 ala scapat in cazanu cu vopsea :D:D:D, voi trece in proportie de 90% pe un v-twin de 1000 cat de curand...sper sa imi iasa odAta treburile sa nu ma mai ia lumea de bagator in seama pe formuri.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule senator oresti, as vrea sa activati contu ala pe yahoo messenger , sa stam putin de vb, am aut ptr vreo 10 mii km r1 ala scapat in cazanu cu vopsea :D:D:D, voi trece in proportie de 90% pe un v-twin de 1000 cat de curand...sper sa imi iasa odAta treburile sa nu ma mai ia lumea de bagator in seama pe formuri.... :P

:) Stiam eu ca te stiam. "cazanul cu vopsea" l-am vazut acum vre-o 2 zile. Se tot muta de la unul la altul. Cred ca nu rezista numeni la atatea culori. Sincer eu cred ca arata bine dar hey.....everyone's entitled to an opinion. Cat despre bagator de seama....parerea mea......treaba ta.........mu sunt moderator............oferi respect........ai respect. :( ........Si fa 90%,,,,,100% ca twinurile au acel ceva......nici eu n-am stiut ce pana nu am luat unul........bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedem, sa vedem...viitorul ne-o va arata....

poate vad ca ajunge iar la tine, dupa vreo 20000 de km in plus looool

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...