Sari la conținut

Accident In Timis


Ro-TM
 Share

Postări Recomandate

salutare.in data de 4 septembrie ma deplasam cu motorul in loc HITIAS ,JUD TIMIS,si la ora 17 un orb de 60 de ani cu o conserva dacia a iesit de pe un drum lateral si mi-a taiat calea fara csa se asigure ca eu eram pe drum principal cu prioritate.Din acest incident m-am dat de 3 ori peste cap cu motorul si numai o minune dumnezeiasca mi-a salvat viata...dar m-am ales cu leziuni serioase pe tot corpul si acum sant in bandaje total...si imi vine sa ma urc pe pereti de durere,SPER SA SE FACA DREPTATE IN ACEST CAZ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou neacordare de prioritate oare daca venea un tir il vedea mosulica ? Cred ca da sigur il vedea dar na pe tine cu moto ca esti mai mic..........

Sanatate multa si bine ca ai scapat doar cu atat si despre moto nu ne-ai zis nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.in data de 4 septembrie ma deplasam cu motorul in loc HITIAS ,JUD TIMIS,si la ora 17 un orb de 60 de ani cu o conserva dacia a iesit de pe un drum lateral si mi-a taiat calea fara csa se asigure ca eu eram pe drum principal cu prioritate.Din acest incident m-am dat de 3 ori peste cap cu motorul si numai o minune dumnezeiasca mi-a salvat viata...dar m-am ales cu leziuni serioase pe tot corpul si acum sant in bandaje total...si imi vine sa ma urc pe pereti de durere,SPER SA SE FACA DREPTATE IN ACEST CAZ.

 

Am fost acolo cu 5 minute inainte sa apara salvarea, eram doi cu motoare, am intrebat ce sa intamplat, ni s-a spus ca nu putem ajuta cu nimic, ca esti intre ai tai, pe maini bune ... si am plecat. Am inteles ca situatia era clara, voi sunteti de acolo din sat, si nu se punea problema ca mosu cu dacia sa aiba vreun comentariu (doar ca zicea de ceva masini parcate din cauza carora nu te-a vazut). Intai sa te refaci si dupaia ... daune spitalizare, daune timp pierdut si imposibilitate munca, motor ... etc. Pana la urma in afara de exeme de asfalt (dureroase intradevar) sa ai grija si sa nu fie si alte urmari, ca erai lovit si la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru e avariat fata,serios......inca nu ma pot deplasa la politie sa vad ce au constatat...e clar neacordare...dar culmea ca nu m-a cautat nimeni pana acum

 

pacat ca nu a avut mosu norocul sa se pupe cu un tir...dar sper sa mai aiba timp...prin ce trec eu acum sa nu fie nici dusmanii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... fatza era sparta toata, bordul era la vreo 10 metri. La locul accidentului era doar un politai local, care nu a dat voie sa miste nimeni motorul nici dupa ce ai plecat cu salvarea, si astepta sa vina rutiera cred pentru investigatii si masuratori. Cred ca politaiul de acolo, daca il stii, poate sa iti dea mai multe detalii. In mod normal cazul nu se inchide fara declaratia ta chiar daca asteapta pana te pui pe picioare, dar nu strica sa vezi ce directie iau lucrurile (declaratia celui cu dacia si a eventualilor martori; declaratii se luau deja cand inca era doar politaiul din comuna). O sa dureze totul ceva timp, timp in care nu sunt sanse sa te caute cineva de la politie, ci tu va trebui sa ii cauti.

Intai insanatosire grabnica (primele doua trei zile is mai crunte), si dupa aia le rezolvi pe toate pe rand ... daca putem ajuta cu ceva , zici.

Editat de sebic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AVEAM VITEZA MARE...55-60 CRED..DAR IMPACTUL A FOST FATAL PT CA CRETINUL A ACCELERAT CAND A IESIT IN DRUMUL PRINCIPAL....SI SE CUNOASTE SERIOS ROATA LUI PE FURCA SI ARIPA DREAPTA FATA CUM M-A BUSIT..O SA AM UN DRUM LUNG DE LUPTAT PRIN INSTANTA..AM VORBIT CU BOSOROGUL SI NU ACCEPTA VARIANTE...DIN CONTRA..TOT EL E CU CLONTUL MARE...POATE O SA AM NEVOIE DE VOI BAIETI...AM SI CEVA MARTORI CARE AU VAZUT IMPACTUL DIRECT.....DAR PANA NU IL VAD DUPA GRATII SI JUPUIT DE TOT NU O SA MA LAS...CHIAR DACA VOR TRECE ANI.....SAU IN CEL MAI BUN CAZ PT CA TOT E PIETON TREC EU CU MASINA PESTE EL CAND MA VOI FACE BINE,SA VADA UM E SA NU DORMI NOPTI SI SA SUFERI PE VIU...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....SAU IN CEL MAI BUN CAZ PT CA TOT E PIETON TREC EU CU MASINA PESTE EL CAND MA VOI FACE BINE,SA VADA UM E SA NU DORMI NOPTI SI SA SUFERI PE VIU...

 

Las-o mai usor cu planurile astea belicoase, iti fac mai mult rau. Concentreaza-te asupra ta, sa te faci bine, restul nu e important. Mosul poate sa astepte, da-l in plm .... Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AVEAM VITEZA MARE...55-60 CRED..DAR IMPACTUL A FOST FATAL PT CA CRETINUL A ACCELERAT CAND A IESIT IN DRUMUL PRINCIPAL....SI SE CUNOASTE SERIOS ROATA LUI PE FURCA SI ARIPA DREAPTA FATA CUM M-A BUSIT..O SA AM UN DRUM LUNG DE LUPTAT PRIN INSTANTA..AM VORBIT CU BOSOROGUL SI NU ACCEPTA VARIANTE...DIN CONTRA..TOT EL E CU CLONTUL MARE...POATE O SA AM NEVOIE DE VOI BAIETI...AM SI CEVA MARTORI CARE AU VAZUT IMPACTUL DIRECT.....DAR PANA NU IL VAD DUPA GRATII SI JUPUIT DE TOT NU O SA MA LAS...CHIAR DACA VOR TRECE ANI.....SAU IN CEL MAI BUN CAZ PT CA TOT E PIETON TREC EU CU MASINA PESTE EL CAND MA VOI FACE BINE,SA VADA UM E SA NU DORMI NOPTI SI SA SUFERI PE VIU...

 

Sunt needucati si lipsiti de respect prin aceste manevre. Multi ne vad si el cred ca te-a vazut, dar e spiritul asta de durere in pl, aaa lasa ca are timp sau se baga in stanga. Oamenii astia sunt incuiati mental si nu realizeaza ca nu poti frana la fel ca intr-o masina. Cu procesul o sa dureze mult, insa incearca sa-ti iei un avocat activ ca sa lamuresti cat de repede cu putinta.

ARDE-L PE TUTANKAMON !

 

Las-o mai usor cu planurile astea belicoase, iti fac mai mult rau. Concentreaza-te asupra ta, sa te faci bine, restul nu e important. Mosul poate sa astepte, da-l in plm .... Sanatate

 

De acord, lasa-l ca stresul si apoi parnaica, fie ea si 6 luni or sa te razbune. Tu concentreaza-te pe martori, este foarte important sa scrie acolo EXACT ce au vazut. Fii atent cum abordeaza politia martorii, eu de curand fiind martor la un accident: Esti sigur? vezi ca declari pe propria raspundere. Tu esti martor, dar eu trebuie sa fiu sigur ca cel vinovat plateste. Deci, esti 100% sigur ca asa s-a intamplat?

 

Bine, acum poate nu este o regula, dar martorii trebuie sa fie siguri pe ei. O marturie clara si concisa face un proces castigat, iar daca ai cativa martori, atunci... succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERCI DANNY...CE BINE ERA DACA AR FI FOST UN VIS URAT.........SPER SA NU TRECI NICIODATA TU PRIN CE TREC EU ACUM

 

Din pacate trec si eu, sunt imobilizat la pat de 1 luna ... hai sanatate multa.

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...