Sari la conținut

esapament sport


Leovince
 Share

Postări Recomandate

salut. de curand mi-am montat o toba LeoVince. am o intrebare: trebuie s a schimb arcurile de la ambreiaj si rolele de la variator? are demaraj mai bun daca le schimb? ms

234639[/snapback]

Cine ti-a vandu-to nu ti-a spus catrebui schimbate mai multe ca sa ai randament ?

Da trebuiesc inlocuite dupa care mai umbli umpic si la carburator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ti-a vandu-to nu ti-a spus catrebui schimbate mai multe ca sa ai randament ?

Da trebuiesc inlocuite  dupa care mai umbli umpic si la carburator

234692[/snapback]

ms. da in manual scria ca toba este ptr motoare originale nemodificate(cilindru ambreiaj etc. si la carburator ce mai trebuie sa umblu? supapele tre schimbate? mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ii in 2T. supape sau cum se numesc alea de la carb.

236775[/snapback]

 

Cred ca te referi la jiglere. Ai putea sa pui mai mari, sau poate scapi cu un simplu reglaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te referi la jiglere. Ai putea sa pui mai mari, sau poate scapi cu un simplu reglaj.

236799[/snapback]

da jiglere am vrut sa zic. am un sr si cu esapamentu vechi mergea 70 lejer.am cumparat un leovince,l-am montat si nu mergea mai mult de 55,am schimbat arcurile de la ambreiaj si rolele d la variator si nu merege mai tare de 60. ce as mai putea face? se pot regla? sau trebuie sa pun jiglere mai mari? cam cat ma costa? ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da jiglere am vrut sa zic. am un sr si cu esapamentu vechi mergea 70 lejer.am cumparat un leovince,l-am montat si nu mergea mai mult de 55,am schimbat arcurile de la ambreiaj si rolele d la  variator si nu merege mai tare de 60. ce as mai putea face? se pot regla? sau trebuie sa pun jiglere mai mari? cam cat ma costa? ms mult

236960[/snapback]

Daca spui ca esapamentul vechi te ducea mai tare ,demonteazal pe cel care il ai acum (daca este Leo Vince ZX hand Made ),si vezi ca este limitat ,are in intrerea de la chiulasa o saiba ,scoateo si o sa vezi atunci.

In general este o toba super tare .PROBATA

Daca vrei detalii sunama 0724561013 sau0746221402 Ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca spui ca esapamentul vechi te ducea mai tare ,demonteazal pe cel care il ai acum (daca este Leo Vince ZX hand Made ),si vezi ca este limitat ,are in intrerea de la chiulasa o saiba ,scoateo si o sa vezi atunci.

In general este o toba super tare .PROBATA

Daca vrei detalii sunama 0724561013 sau0746221402 Ciprian

237590[/snapback]

nu e ZX e hand made TT. mersi mult de ajutor cpm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
nu e ZX e hand made TT. mersi mult de ajutor cpm.

 

 

tt e una dintre cele mai slabe tobe d la leo vince :laugh: ....mai stiu pe cnv kre si-a pus tt si nu mai trecea d 60 ... asa k as putea spune k ai dat banii degeaba :cheers:

 

eu am zx si is destul de multumit de ea:)

 

Cine ti-a vandu-to nu ti-a spus catrebui schimbate mai multe ca sa ai randament ?

Da trebuiesc inlocuite dupa care mai umbli umpic si la carburator

 

 

ce sa mai schimbi ma ...inafara de role si arculete de la ambreiaj nu ai ce schimba...

 

 

la unele tobe se spune k ar fi bn sa ai carb d minim 19 ...am dat un exemplu...dar nu trebuie sa pui un esapament scump ptr un scuter cu cilindru de 50 din fabrica....

 

dak vreti bolizi treceti la high-end :love: :D :laugh:

Editat de vladsr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...