Sari la conținut

Trotineta Mea


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

:laugh: :) :) Nu o sa ma iau de faptul ca nici macar nu stii sa scrii... (denastea) , nu o ma iau nici de faptul ca tu ai inceput cu flame'urile (atacuri la persoana, tradus pentru tine)....prietene... sau mai bine zis... putulica prin completarea datelor nu imi faci mie sau altora un bine.. iti reflecti personalitatea.. care in cazul tau e 0 (ZERO) Ramai ascuns in continuare... chiar te rog sa ma scutesti, ca de inteligenti care au vazut calculatoare sunt satul... e cale lunga de la a vedea pana la a avea... chiar daca in ziua de azi mai toata lumea are unul... dar in sfarsit eu din momentul asta am terminat orice discutie cu tine . Chiar te rog sa nu mai postezi pe topicul asta... vezi'ti de calculatoul si de motoarele tale.

 

 

LE : :D :P Da mai oraseanule.. stau la Eforie Sud judetul Constanta si asa ca pt cei care la orele de geografie rodeau stiloul si beau cerneala.. nu e chiar tara... dar asta e nu degeaba te'am facut pastarnac... si pe deassupra mai esti si castravete . Dispari lesinatule ce esti... Acum stiu de ce nu iti completezi datele... pentru ca la urmatoarea inundatie s'ar putea sa iti schimbi domiciliul... , nu toti suntem lafel... la unii domiciliul e un lucru fix la altii o variabila in cazul tau variaza in functie de ploaie . :P :rose: :rose: asta a fost in termeni stiintifici ca pt tine

Editat de silviu_mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru ca la urmatoarea inundatie s'ar putea sa iti schimbi domiciliul... , nu toti suntem lafel... la unii domiciliul e un lucru fix la altii o variabila in cazul tau variaza in functie de ploaie . :laugh: :) :) asta a fost in termeni stiintifici ca pt tine

 

Cred ca apa e mai aproape de tine..spor la innotat..pardon innecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silent-control : daca aveam de la cine primii un sfat competent jur ca il luam in seama dar asa... uite'te la poza ta de avatar.... esti "uilii" si mai esti si pe un drum public.... asa ca de ce te iei tu de altii cand nici tu nu esti diferit... aa da ma scuzati domnule dvs aveti experienta va permiteti.... pt tine "uilii" si "stopie" e cum e pt noi bagatul in viteza a I-a . Si nu stiu care dintre noi o sa ia vreo 2-3 in caz de accident ,eu care ma plimb pe un drum necirculat si pe care o sa imi rup gatul numai si numai eu , sau tu care faci wheelie pe sosea ??? Daca erai assa de experimentat si cu capul pe umeri faceai cascadorii pe un aeroport sau ceva .. dar ce dracu imi bag capul .. la tine da exeprienta pe dinafara.

PS : cand mai ai exces de experienta adun'o si tu in ceva si mai da'ne si noua cei fara prea multa experienta . Bafta

 

 

bang-bang : tu vezi'ti de ale tale !! Nu inteleg cum poti sa ma jignesti cand nici macar nu ma cunosti? Fac pariu ca esti un taran de la coada vacii care doar ce si'a luat calculator ! Asa ca du'te mulge vaca si lasa forumurile in pace! Completeaza si datele sa le vedem si noi ! Pastarnacule ce esti!

 

 

bai putza... can ai sa ajungi tu la experienta mea si la cat am calarit eu sa imi dai BEEP! esti oaie... in 2000 calaream comuniste de rupeam ... de atunci pana in prezent am bagat KM de n-ai tu par in cap!

 

tu esti generatia asta noua de figuristi cu motor care da bine la terasa, eu .... am prins si generatia cu comuniste (mobra, ij si regina JAWA) si sunt mandru de asta... imi amintesc cu placere de timpurile si vremile de atunci, insa can vad figuristi ca tine mii scarba sa le dau respect, TU NU ESTI MOTOCICLIST! esti... detinator/utilizator de motocicleta.

 

 

si.... pt informatia ta drumul pe care fac whellie e cumparat de taicamiu si nu e drum public ce proprietate privata! ..... can mai cresti si aduni experienta tine-o pt tine ca o sa ai nevoie sa supravietuiesti pe R6, cat despre mine iti doresc tot binele, dar fa-ti un testament... si zii lu taticu care ti-a luat R6 ca s-ar putea sa pleci sus mai repede decat trebuie!

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai putza... can ai sa ajungi tu la experienta mea si la cat am calarit eu sa imi dai BEEP! esti oaie... in 2000 calaream comuniste de rupeam ... de atunci pana in prezent am bagat KM de n-ai tu par in cap!

 

tu esti generatia asta noua de figuristi cu motor care da bine la terasa, eu .... am prins si generatia cu comuniste (mobra, ij si regina JAWA) si sunt mandru de asta... imi amintesc cu placere de timpurile si vremile de atunci, insa can vad figuristi ca tine mii scarba sa le dau respect, TU NU ESTI MOTOCICLIST! esti... detinator/utilizator de motocicleta.

 

 

si.... pt informatia ta drumul pe care fac whellie e cumparat de taicamiu si nu e drum public ce proprietate privata! ..... can mai cresti si aduni experienta tine-o pt tine ca o sa ai nevoie sa supravietuiesti pe R6, cat despre mine iti doresc tot binele, dar fa-ti un testament... si zii lu taticu care ti-a luat R6 ca s-ar putea sa pleci sus mai repede decat trebuie!

 

STai tu linistit ca nu o sa plec asa repede cum cred unii... si lu taticu' nu am ce sa ii zic pt ca motorul mi l'am luat din banii munciti de mine vara asta si nu cum fac majoritatea celor de varsta mea care isi iau motor din banii parintilor ... eu motorul mi l'am luat singur, echipamentul mi'l iau singur si tot ce tine de motor . asa ca nu mai generaliza te rog... ramai sanatos cu experienta ta si sper ca si tu la 18 ani ti'ai luat motor pe banii tai si nu pe ai tatalui tau . toate cele bune!

Editat de silviu_mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STai tu linistit ca nu o sa plec asa repede cum cred unii... si lu taticu' nu am ce sa ii zic pt ca motorul mi l'am luat din banii munciti de mine vara asta si nu cum fac majoritatea celor de varsta mea care isi iau motor din banii parintilor ... eu motorul mi l'am luat singur, echipamentul mi'l iau singur si tot ce tine de motor . asa ca nu mai generaliza te rog... ramai sanatos cu experienta ta si sper ca si tu la 18 ani ti'ai luat motor pe banii tai si nu pe ai tatalui tau . toate cele bune!

 

Dar daca si-a luat motor din banii parintilor e mai prost sau care e faza? Pentru ce muncesc parintii nu pentru copii? Ce gandire inchisa au cei care reproseaza faptul ca nu ne cumparam motorul din banii nostrii!!! Felicitari celor care isi iau motorul din banii proprii, sunteti adevaratii eroi, singurii care meritati sa iesiti cu motorul pe strazi, restul nu sunt facuti pentru motociclism doar au motorul de la taticu, e clar ca o sa moara de tineri pentru ca ei nu stiu cum e viata...asta ganditi unii? PATETIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca si-a luat motor din banii parintilor e mai prost sau care e faza? Pentru ce muncesc parintii nu pentru copii? Ce gandire inchisa au cei care reproseaza faptul ca nu ne cumparam motorul din banii nostrii!!! Felicitari celor care isi iau motorul din banii proprii, sunteti adevaratii eroi, singurii care meritati sa iesiti cu motorul pe strazi, restul nu sunt facuti pentru motociclism doar au motorul de la taticu, e clar ca o sa moara de tineri pentru ca ei nu stiu cum e viata...asta ganditi unii? PATETIC

 

 

 

daca e din banii lu taticu, nu te uiti! blana si gaz ... pana ce ajunge parintii sa iti desprinda creeri de pe un gard cu shpacu! :laugh:

 

daca e din banii tai inseamna ca ai pus osul la munca si.... te doare can iti crapa motoru de la mers po roata si can vine vorba de facut plinul la fel, nu ii dai forja - consuma mult, benzolu e scump si... piesele scumpe!

 

ai prins ideia? .....

 

esti inca virgin (in ale motociclismului) nu stiu... de ce iti mai expui parerile pe aici! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum urmeaza replica lui sil3nt_control :))) :P

 

LE : a urmat deja! :laugh:

 

 

asa e :) .... degeaba spun unii, vai imi ia tati motor si gata .. sunt baiat cuminte! :D

 

... spun din experienta mea, pana ce nu am pus osul la munca si am platit piesele busite de la whellie (ax cu came) nu m-am linistit, cand mi-am luat K2 - ul din banii mei am realizat ce si cum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e :laugh: .... degeaba spun unii, vai imi ia tati motor si gata .. sunt baiat cuminte! :)

 

... spun din experienta mea, pana ce nu am pus osul la munca si am platit piesele busite de la whellie (ax cu came) nu m-am linistit, cand mi-am luat K2 - ul din banii mei am realizat ce si cum....

 

 

Pot spune ca, cunosc sentimentul... mai ales ca maine tre' sa schimb uleiul . :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat uleiul :cheers: :laugh: :rolleyes: motul 15w50 300v si fitrul de ulei toata afacerea240 lei. manopera .. nimic am schimbat eu cu un prieten... abea astept sa vina caldura unpic sa ies sa ma plimb unpic:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
bai putza... can ai sa ajungi tu la experienta mea si la cat am calarit eu sa imi dai BEEP! esti oaie... in 2000 calaream comuniste de rupeam ... de atunci pana in prezent am bagat KM de n-ai tu par in cap!

 

tu esti generatia asta noua de figuristi cu motor care da bine la terasa, eu .... am prins si generatia cu comuniste (mobra, ij si regina JAWA) si sunt mandru de asta... imi amintesc cu placere de timpurile si vremile de atunci, insa can vad figuristi ca tine mii scarba sa le dau respect, TU NU ESTI MOTOCICLIST! esti... detinator/utilizator de motocicleta.

 

 

si.... pt informatia ta drumul pe care fac whellie e cumparat de taicamiu si nu e drum public ce proprietate privata! ..... can mai cresti si aduni experienta tine-o pt tine ca o sa ai nevoie sa supravietuiesti pe R6, cat despre mine iti doresc tot binele, dar fa-ti un testament... si zii lu taticu care ti-a luat R6 ca s-ar putea sa pleci sus mai repede decat trebuie!

ia uite aici cine e rau si cu experienta :D bai baiatule calmeazate si mai fa niste poze cu motoare :) ca de, ai experienta :) BAI ESTI NEBUN???? CATI ANI AI TU MAH DE AI ATATA EXPERIENTA????

Editat de jimmy bones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ia uite aici cine e rau si cu experienta :D bai baiatule calmeazate si mai fa niste poze cu motoare :unsure: ca de, ai experienta :rock: BAI ESTI NEBUN???? CATI ANI AI TU MAH DE AI ATATA EXPERIENTA????

daca tu asa mergi inainte de a avea carnet, si pe ce motor incepi :D ...apropo, stiam ca trebuie sa ai peste 21 de ani ca sa conduci un motor de peste 600cc

intelege ca daca vrei senzatzii potzi sa te dai si cu bicicleta prin padure, iar daca vrei acrobatzii la fel, potzi sa sari cu bicicleta pe scari.

s-o stapanesti sanatos dar eu nu te vad bine deloc. Grija mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu asa mergi inainte de a avea carnet, si pe ce motor incepi :rock: ...apropo, stiam ca trebuie sa ai peste 21 de ani ca sa conduci un motor de peste 600cc

intelege ca daca vrei senzatzii potzi sa te dai si cu bicicleta prin padure, iar daca vrei acrobatzii la fel, potzi sa sari cu bicicleta pe scari.

s-o stapanesti sanatos dar eu nu te vad bine deloc. Grija mare.

 

 

uraaa bravo ai mai facut un post! :D

 

stai ma in banca ta..... daca ma luam dupa tampiti ca tine nu ajungeam nicaieri! :unsure:

 

 

hai marsh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uraaa bravo ai mai facut un post! :rock:

 

stai ma in banca ta..... daca ma luam dupa tampiti ca tine nu ajungeam nicaieri! :unsure:

 

 

hai marsh...

nu te supara, dar se vede ca esti inca adolescent, desi fatza de deschizatorul topicului ai ceva experientza.

Nu stiu unde ai ajuns tu, dar itzi doresc sa ajungi cat mai departe si intreg.

asflat uscat

ps: uite cum ne amuzam... http://www.220.ro/Cum_sa_NU_faci_un_wheelie-112740.html

 

asa, si uite cum nu ne amuzam... /index.php?showtopic=84283

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... ai dreptate! sunt adolescent.... dar sunt cu mult in fata majoritatea adolescentilor de varsta mea !

 

 

si pentru curiozitatea ta .... am 2 ani de cand ma dau cu bmx-ul .... avand in vedere ca dai dume de biciclete!

 

stay down .... ai 2 :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... ai dreptate! sunt adolescent.... dar sunt cu mult in fata majoritatea adolescentilor de varsta mea !

 

 

si pentru curiozitatea ta .... am 2 ani de cand ma dau cu bmx-ul .... avand in vedere ca dai dume de biciclete!

 

stay down .... ai 2 :unsure:

 

hai sa incercam sa radem impreuna la o bere la una din intrunirile moto din sezonul urmator :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EEE incet ca sperii pestii ! Cred ca voi " este" dinaia cu prea multa experienta... ce treaba ai tu cu noi astia incepatori pe 600cc? adica... ce iti pasa tie daca crap eu? Ce iti pasa tie daca bulesc eu mobra atata timp cat mie nu imi pasa? Nu va inteleg !!! Voi aveti exces de personalitate.... !! Lasa'ma domne in pace... esti al n'spelea care imi zice ca mor... vad ca inca nu am murit am motorul de o luna. De o sapt am inceput sa ma dau pe o roata.... inca invat sa o tin sus ! Inca nu am cazut! daca e sa cad asta e... deaia nu poti tu sa dormi .. ca o sa mor eu! :unsure: :rock:

 

PS : jur ca nu va inteleg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e ca nu ai inceput bine pe R6 dar e palaria ta in joc , un sfat daca tot de dai pe strada aia incearca sa inveti franarea de urgenta si tine minte cel mai important mersul nu inseamna numai linie dreapta.

Chestia mai nasoala e ca tu zici ca ai limite dar trebuie sa intelegi ca odata ce ai pus mana pe gaz ai tras putin de el si sti ca mai ai de tras nu o sa te opresti in fiecare zi o sa tragi putin mai tare si mai tare.. si tot asa motocicleta aia e ca un mic dracusor care te indeamna la prostii pana te tranteste odata .

Eu iti doresc sa inveti si nu face pe desteptul cere sfaturi ca dupa cateva luni de calarit o sa ai impresia ca le sti pe toate dar aici am o veste nasoala " niciodata nu o sa ajungi sa le inveti pe toate " asa ca mai bine usor cu pasi de bebelus ca e mai sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e ca nu ai inceput bine pe R6 dar e palaria ta in joc , un sfat daca tot de dai pe strada aia incearca sa inveti franarea de urgenta si tine minte cel mai important mersul nu inseamna numai linie dreapta.

Chestia mai nasoala e ca tu zici ca ai limite dar trebuie sa intelegi ca odata ce ai pus mana pe gaz ai tras putin de el si sti ca mai ai de tras nu o sa te opresti in fiecare zi o sa tragi putin mai tare si mai tare.. si tot asa motocicleta aia e ca un mic dracusor care te indeamna la prostii pana te tranteste odata .

Eu iti doresc sa inveti si nu face pe desteptul cere sfaturi ca dupa cateva luni de calarit o sa ai impresia ca le sti pe toate dar aici am o veste nasoala " niciodata nu o sa ajungi sa le inveti pe toate " asa ca mai bine usor cu pasi de bebelus ca e mai sanatos

 

Sunt numai ochi si urechi...ai dreptate in ceea ce zici... desi de la o vreme incoa` mi'e si scarba sa citesc sfaturile pe care se trezeste x si Y sa le dea si care incep sau se termina cu : O SA MORI !!!

Inca nu ma dau pe sosea cu el... dar in curand, foarte curand o sa incep.. stiu ca nu se rezuma totul numai la mersul in linie dreapta.... dar deocamdata ma opresc la capitolul asta care... e cel mai usor... usor usor invat sa "ma dau" sa iau virajele in siguranta... si celelalte... stiu ca nu o sa le invat pe toate si ca la un mom. dat o sa ma tranteasca... nici nu vreau sa cred ca le stiu pe toate... sunt motociclisti care au zeci de ani... si tot au cazut ,da pai eu... Sper ca atunci cand (Doamne fereste) o sa se intample sa fi invatat macar lectia despre echipament :unsure:

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa incercam sa radem impreuna la o bere la una din intrunirile moto din sezonul urmator :D

 

 

vezi.... putem si vorbi ca oameni! :unsure:

 

Sunt numai ochi si urechi...ai dreptate in ceea ce zici... desi de la o vreme incoa` mi'e si scarba sa citesc sfaturile pe care se trezeste x si Y sa le dea si care incep sau se termina cu : O SA MORI !!!

Inca nu ma dau pe sosea cu el... dar in curand, foarte curand o sa incep.. stiu ca nu se rezuma totul numai la mersul in linie dreapta.... dar deocamdata ma opresc la capitolul asta care... e cel mai usor... usor usor invat sa "ma dau" sa iau virajele in siguranta... si celelalte... stiu ca nu o sa le invat pe toate si ca la un mom. dat o sa ma tranteasca... nici nu vreau sa cred ca le stiu pe toate... sunt motociclisti care au zeci de ani... si tot au cazut ,da pai eu... Sper ca atunci cand (Doamne fereste) o sa se intample sa fi invatat macar lectia despre echipament :D

 

Toate cele bune!

 

 

 

bravo mah! :D

 

take care! ..... si echipament full! :rock: nu de mult am spart gixeru meu K2-ul de 750 .... fara echipament ... doar cu casca si manusi! si nu a fost nice.....

 

acum port combinezon .... orce ar fi.... nu mai imi este frica de asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...