Sari la conținut

Yamaha R6 2009


CoSSmiN
 Share

Postări Recomandate

Sa lasam un pic aspectul, ca nu numai pt el e apreciat R6.....ma intreb cati cai are modelu asta fiind asa concurentza la clasa 600cc intre niponi si Yamaha fiind mai nou cam tot timpul in fatza.....am gasit pe net 135CP @ 15000rpm :laugh:

R6 2008 are 135 Cp la 14.500 Rpm, 2009 nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ramas acelasi motor dupa 2008.. 135 cp

 

Asa ma gandeam si eu, mai ales ca se vede clar ca parametrii de putere maxima si turatie de putere maxima au ramas aceeiasi :) .....faza era ca tot auzeam chestii cum ca R6 2009 va avea turatia de putere maxima pe undeva pe la 16000 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ceva modificari la motor sau ceva ?Honda a bagat ABS+CBS...Yamaha ?Vreun sistem ride-by-wire complet ca pe Dorsoduro ?..ptr ca ma tenteaza serios Honda desi sunt fan Yamaha...dar CBR-ul nu e la fel de frumos ca R6-ele dar mai practic si mai sigur prin sistem brake-by-wire...

Editat de the-doctor_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E lucratura de marketing. O sa creasca vanzarea in randul R6 in felul asta. Diferenta de pret dintre R6 si R1 e nesemnificativa avand in vedere costurile de productie. Oricum, R6 este si va ramane cea mai frumoasa motocicleta din clasa ei :) Imi pare rau pentru gixxer :) parca sunt din ce in ce mai urate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E lucratura de marketing. O sa creasca vanzarea in randul R6 in felul asta. Diferenta de pret dintre R6 si R1 e nesemnificativa avand in vedere costurile de productie. Oricum, R6 este si va ramane cea mai frumoasa motocicleta din clasa ei :) Imi pare rau pentru gixxer :D parca sunt din ce in ce mai urate.

 

Pai cam ce pret o sa aiba R6-ele ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se vinde Yamaha R46 Valentino Rossi Limited Edition

 

model 2005

950 Km parcursi (practic e motocicleta noua)

impecabila (nu are nici o zgarietura)

Inmatriculata in Austria cu acte in regula

 

Pret 7900 Euro negociabil

 

Pe cei interesati ii rog sa ma contacteze pe YM Id : buattila

post-39857-1224700063_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva modificari la motor sau ceva ?Honda a bagat ABS+CBS...Yamaha ?Vreun sistem ride-by-wire complet ca pe Dorsoduro ?..ptr ca ma tenteaza serios Honda desi sunt fan Yamaha...dar CBR-ul nu e la fel de frumos ca R6-ele dar mai practic si mai sigur prin sistem brake-by-wire...

Si mie imi plac noile dotari de la honda, ma ajuta sa rulez mai in siguranta pe bulevarde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde Yamaha R46 Valentino Rossi Limited Edition

 

model 2005

950 Km parcursi (practic e motocicleta noua)

impecabila (nu are nici o zgarietura)

Inmatriculata in Austria cu acte in regula

 

Pret 7900 Euro negociabil

 

Pe cei interesati ii rog sa ma contacteze pe YM Id : buattila

 

Tare gluma asta.. cred ca esti paralel cu preturile reale, la banii aia iei 2007-le care e altceva... nu conteaza ca mobra ta are 1mie km sau colorata Rfumi ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare gluma asta.. cred ca esti paralel cu preturile reale, la banii aia iei 2007-le care e altceva... nu conteaza ca mobra ta are 1mie km sau colorata Rfumi ..

 

Vb fara tine baiete , ia intereseazate ce model e si ca e serie limitata . Si daca chiar te intereseaza scula da si tu un search pe net sa vezi cam pe unde se invarte pretul la modelul respectiv.

 

Uite te ajut eu : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.h...mp;drivingMode=

 

Si nu uita ca e negociabil!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb fara tine baiete , ia intereseazate ce model e si ca e serie limitata . Si daca chiar te intereseaza scula da si tu un search pe net sa vezi cam pe unde se invarte pretul la modelul respectiv.

 

Si nu uita ca e negociabil!!!!

 

Serie limitata, adica o vopseala aka "racing" Rossi, sa ia fata la fraieri.. nu mersi prefer calitate in detrimentul esteticii... zi-mi si mie ce mai are diferit in afara de stropeala aia si finala Termignoni ? Sa fim seriosi. Nu imi da linkuri cu searchuri pe afara, ca nu reprezinta piata de la noi.

 

Ar treb sa fie negocialbil bine sa o ia cineva la banii aia. Mai omule mai pui 5sute, 1 mie si imi iei mobra 2008...

 

P.S.: Esti total offtopic , anuntul trebuia sa il pui la vanzari nu pe acest topic.

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...