Sari la conținut

Accident In Bucuresti Pe Stradute


Tudor Simionescu
 Share

Postări Recomandate

Salut!Sunt nou pe aici si sper ca am postat bine,nu as vrea sa incep cu stangul pt ca ce mi s-a intamplat mi-e de ajuns.Acum doua zile i-am uns lantul unui prieten la o busa si am iesit sa ma plimb putin,dupa c mi-am facut damblaua i am adus motocicleta si a plecat si el cu ea.Nu cred ca au trecut mai mult de 5min si ma suna sa imi spuna ca nu ii mai intra in viteza.Ma intorc la el sa vad despre ce e vorba si iau si eu motoru sa vad daca si la mine e aceasi problema.Am facut o tura,am facut-o si p a 2a era ok...cand sa ma intorc spre casa sa ii las motoru pe o straduta unu cu un Nissan Navaro in fata mea incetineste,opreste pentru ca din fata venea alta masina si nu avea loc sa treaca.Eu ma opresc la 1m jumate 2 de el,omu ingaduitor se ofera el sa dea cu spatele pentru a face loc dar din pacate nu cred ca s-a asigurat daca mai e cineva in spate si in secunda 2 m-am trezit cu el pe mine.Poate daca nu pleca tare si masina nu se ridica de fund ma lovea doar in roata dar asa s-a urcat p roata si a spart aripa fata.Inca nu stiu daca am ceva la roata sau la furca trebuie sa ma duc sa verific doar ca am cateva intrebari la care daca mi-ati raspunde as fii recunoscator.

1.Credeti ca pot sa repar motorul pe RCA-ul lui,sau mai bine scot bani din buzunar?

2.In cazul in care pot sa repar pe RCA unde trebuie sa ma duc sa imi faca o constatare?(la politie am fost si am dovada tot,iar motorul este asigurat la ASIROM)

3.Dupa ce imi face constarea si imi spun ei ce are motorul,presupun ca lucreaza cu anumite service-uri,imi puteti recomanda ceva?

 

Daca imi puteti da alte sfaturi cu siguranta o sa le urmez pentru ca sunt incepator si nu stiu prea multe.Oricum dupa distractia asta s-ar putea sa ma aleg cu o busa:))

 

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai fost la politie banuiesc ca ai primit si asigurarea tipului cu Nissanul.

1. La politie ce scrie la daune?

2. Te duci la asigurari pentru expertiza.

3. Trebuie sa insisti sa se faca o constatare si in service pentru defecte ascunse.

4. Poti sa primesti banii sau sa ii lasi pe ei sa se ocupe de reparatie.

5. incepator zici? te alegi cu o busa? e cam rea pt experienta ta. Dar la urma urmei e viata ta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea nasoala e ca el are busitura in spate. Daca unge pe nenea militianu', te trezesti cu puncte si pentru ca n-ai pastrat distanta si isi face el masina pe RCA-ul prietenului tau. Mergi la politie si vezi ce si cum. Daca politaiu' nu-i manjit, iti faci mobra pe asigurarea lui. Constatarea ti-o faci la reprezentanta Suzuki, am uitat cum se numeste da' s-o gasi unu' p-aici sa-ti spuna.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La politie am fost si s-a dovedit a fii vina lui normal,orice manevra cu spatele implica asigurarea ceea ce el nu a facut.

Asa este,busa este foarte mare.Este nelimitata,m-am plimbat ceva ceva cu ea si mai mult d 120 nu am mers si aici nu este vorba de curaj sau mai stiu eu ce.E chiar f usor sa mergi tare dar intrevin mult mai multe chestii.Vreau sa ma plimb cat mai mult cu motorul.In cazul in care ma voi alege cu ea sigur o sa o vand.

 

la daune am de verificat roata si furca.si e trecuta aripa fata ca e sparta..

cred ca cel mai convenabil ar fii sa imi dea ei mie banii dar in ambele variante presimt ca o sa stau enorm de mult pana se rezolva trb.

 

 

merci pt raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La politie am fost si s-a dovedit a fii vina lui normal,orice manevra cu spatele implica asigurarea ceea ce el nu a facut.

Asa este,busa este foarte mare.Este nelimitata,m-am plimbat ceva ceva cu ea si mai mult d 120 nu am mers si aici nu este vorba de curaj sau mai stiu eu ce.E chiar f usor sa mergi tare dar intrevin mult mai multe chestii.Vreau sa ma plimb cat mai mult cu motorul.In cazul in care ma voi alege cu ea sigur o sa o vand.

 

la daune am de verificat roata si furca.si e trecuta aripa fata ca e sparta..

cred ca cel mai convenabil ar fii sa imi dea ei mie banii dar in ambele variante presimt ca o sa stau enorm de mult pana se rezolva trb.

 

 

merci pt raspunsuri

 

 

iti spun eu pasii ...dar nu am timp acum sa scriu

da un tel 0752 301 112

 

 

iti spun eu pasii ...dar nu am timp acum sa scriu

da un tel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...