Sari la conținut

Neoprene Sau Burdufuri?


Postări Recomandate

Salutare

 

din ce am citit nu m-am lamurit

Cica neoprenele ( de la ktm ) ar fi mai bune, dar cica exista posibilitatea sa intre apa in amortizoare la comprimare, cand sunt imbibate cu apa..e adevarata treaba? a patit cineva ?

si tot din auzite cica se "jumulesc"/deterioreaza usor....

 

nu ma pot baza pe auzite asa ca rog pe cei care au avut sau au sa-mi spuna care e treaba cu neoprenele astea...cu burdufurile stiu cum sta treaba...aa...cam cat tine o pereche de burdufuri? asa aproximativ...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la DR pune burdufuri ... discuția cu neoprenele e pentru furcă upside-down (adică unde nu merg burdufurile)

 

bine bine, dar pot pune si neoprene si ma intereseaza ceva pareri de la utilizatori

treaba cu apa in amortizoare mi se pare cam trasa de par, totusi, tine ulei sub presiune si intra apa ....

 

numai bine

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine bine, dar pot pune si neoprene si ma intereseaza ceva pareri de la utilizatori

treaba cu apa in amortizoare mi se pare cam trasa de par, totusi, tine ulei sub presiune si intra apa ....

 

numai bine

 

:)

daca nu intri in maracini scapi 1 sezon cu acelasi neoprene,dar ele sunt facute strict ptr a proteja telescopul de praf,mizerie si zgariaturi..nu stiu ce vbiti voi de intrat apa si tinut ulei sub presiune..cum zicea si cineva mai sus se folosesc doar la furca upside-down,la cea clasica se folosesc burdufele alea gofrate din plastic care rezista si 20 de ani(am avut mai multe motoare cu burdufuri originale si cu varste de pensionare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, intrebarea mea e: de ce nu neoprene la furca normala?

dar nu te tine nimeni sa bagi neoprene si la o furca clasica,ideea e ca se preteaza mai bine burdufurile d.p.d.v. financiar..neoprenele de la soare,apa,namol..etc la 2 ani se uzeaza apar fisuri si trebuiesc schimbate,iar burdufurile sunt mult mai rezistente in timp..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...