Sari la conținut

Multe Informatii


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

booon!

am nevoie de multe dimensiuni din motor cum ar fi: diametrul ferestrelor (sau laturile lor daca sunt patrate), unghiul la care deschide pistonul fereastra de evacuare, unghiul la care inchide pistonul fereastra de evacuare, dimensiunile baleiajelor, alezaj x cursa pistonului, etc! as vrea sa-i fac niste tobe provizorii si n-am chef sa desfac motorul acum (oricum trebuie sa-l desfac dar peste vreo 2 sapt) si vreau sa vad daca se simte o toba facuta cum trebuie! daca se simte ma bag si la marirea ferestrelor, etc. si implicit alte tobe! a! si mai vreau sa stiu si cati cai are jaweta!

 

multumesc! daca nu stie cineva pana la urma o sa-l desfac mai devreme si o sa vad ce pot scoate din ea!

 

p.s. o fac carenata si-i schimb si raportul de transmisie de la lant, vreau s-o fac sa mearga cu 140 in mod constant, sa se poata tine danutza dupa mine! :cheers:

 

p.s. 2 in curand poze cu (sper fff. repede) noua mea achizitie :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

booon!

am nevoie de multe dimensiuni din motor cum ar fi: diametrul ferestrelor (sau laturile lor daca sunt patrate), unghiul la care deschide pistonul fereastra de evacuare, unghiul la care inchide pistonul fereastra de evacuare, dimensiunile baleiajelor, alezaj x cursa pistonului, etc! as vrea sa-i fac niste tobe provizorii si n-am chef sa desfac motorul acum (oricum trebuie sa-l desfac dar peste vreo 2 sapt) si vreau sa vad daca se simte o toba facuta cum trebuie! daca se simte ma bag si la marirea ferestrelor, etc. si implicit alte tobe! a! si mai vreau sa stiu si cati cai are jaweta!

 

multumesc! daca nu stie cineva pana la urma o sa-l desfac mai devreme si o sa vad ce pot scoate din ea!

 

p.s. o fac carenata si-i schimb si raportul de transmisie de la lant, vreau s-o fac sa mearga cu 140 in mod constant, sa se poata tine danutza dupa mine!  :cheers:

 

p.s. 2 in curand poze cu (sper fff. repede) noua mea achizitie  :baldy:

244515[/snapback]

vezi AXA cu Scame

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

lasa caii din talon... unii spun ca ar avea 28 de cai, altii 27, altii 24... :cheers: oricum cretinii aia de la rar nu trec mai niciodata ceva corect in talon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi AXA cu Scame

244665[/snapback]

 

 

Stai asa bre ca nu-s mafalda ! :crack:

 

58x65mm alezajxcursa

 

Cai pt TS - 26 declarati de fabrica. La roata sunt sigur ca ajung maxim 20 daca ii masori pe dyno.

 

Restul il afli prin masuratori...frestrele nu sunt dreptunghuri perfecte pt a le calcula aria :cheers:

 

Ti-as sugera sa nu iti bati capul sa o modifici, nu castigi mare lucru. Lasa tobele asa cum sunt numai baga-le sitele inapoi :) Pune-i pinion de fuga si atat.Singurul lucru care merita facut e sa te asiguri ca merge perfect cum a iesit din fabrica. Poti lucra pe partea de fiabilitate, nu ca performante ca nu ai ce sa mai scoti din ea.Aprindere electronica cu senzor, de exemplu, de trabant. O fata cu frana pe disc. Pune-i cauciucuri noi.SAMD.

Orice i-ai face nu va merge cu 140 kmh constant fara sa crape :baldy: nici cu 130. Nici cu 120. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cu 100-110 cred ca poate merge constant, imi amintesc cand veneam de la Ploiesti acu 2 ani si zburdai pe langa mine cu Ijul cu Jawa ta incarcata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, 100-110 kmh e viteza maxima la care mergi fara sa crape, valabila pt o jawa in perfecta stare de functionare, cu pinion de fuga . Chestia e ca Jawa aia de o aveam eu nu era TS, avea numai fier cehesc in ea. :)

Un TS poate sa fuga si 140 dar in 5-10 minute la viteza aia e "gata" :cheers: , adica te depaseste la un moment dat :baldy: AMBIELAJUL :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...