Sari la conținut

Canada Worst Driver


Tsunami
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva zile a aparut un now "show" pe Discovery channel.

Primul episod l-am urmarit acum 2 zile.

De cand mi-am luat-o pe Tsunami, abia ieri mi s-a facut frica in trafic dupa ceea ce am urmarit la televizor.

 

De precizat ca unii dintre soferi INCA CONDUC, si FOARTE SENINI DUPA CE PRODUC UN ACCIDENT, omoara un animal, lovesc un pieton etc. E vorba si de oameni cu bani care-si permit o asigurare uriasa.

problema e:

mie ce asigurare imi da un picior inapoi, sau cine ma va da jos din carut in caz de accident?

 

O tipa din soferii pe care o sa-i vedeti a avut mai mult de 30 de accidente cu politie in 5 ani de condus (are 21 de ani) si a lovit usor de NENUMARATE ori alte masini. O data a plecat de pe loc si a intrat fara sa vrea intr-un magazin.

 

Parintii ii platesc asigurarea. $9000 pe an (nici masina nu valoreaza cat platesc ei intr-un an), dar nu-i pasa. bani se gasesc.

 

un alt idiot, mergea pe autostrada cu 110 in spatele unui autotractor cu semiremorca, si "suparat" ca merge cu putin peste viteza legala, il depaseste, i se pune in fata si se urca pe frane. ca-n filemele cu prosti. norocul a fost ca tir-ul n-avea marfa (parca era unul de transport animale), altfel aveam unul mai putin. noroc si pentru nefericitii care circulau in apropierea tir-ului. odata ce semiremorca pierde aderenta, "incepe dansul" cu zeci de tone pe o sosea cu 3 benzi unde se circula intre 100km/h (viteza maxima admisa) si peste 150km/h

 

De retinut ca aceste "elemente" au fost aduse la "concurs" de rude si prieteni apropiati. Cati altii se afla in trafic?

(dupa "show", cei prezentati se pot urca in masina si conduce mai departe.)

 

In Canada (si cred ca in toata america de nord), examenul este unul teoretic, dupa care poti conduce cu insotitor, un an de zile, dupa care urmeaza testul cu instructori cu licenta (nu cu politie). este numai examen de traseu. poligon nu exista

 

CANADA WORST DRIVERS

 

Conduce de 14 ani si are 30 de ani:

She's been in 37 reportable accidents. Included hitting a woman she doesn't know ... twice

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo frate ce-i la voi acolo :banana:

 

Imi inchipui ca avem si noi specimene din astea, eu vad in medie cam 2 pe zi care nu stiu cum au reusit sa ia plasticul, si asta fiind pieton :D

 

Nici nu vreau sa imi inchipui ce-o sa fie cand o sa ma sui pe 2 roti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei seara dupa 7 in Bucuresti la fiecare 200m gasesti cel putin un specimen deosebit de periculos. Parca ziua sunt mai potoliti , poate din cauza aglomeratiei dar seara cand este mai liber parca a dat strechea in ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am vazut cea mai comica faza intre doua masini.

Pe o stradutza se intalnisera pur si simplu doua masini si nu aveau nici o sansa sa treaca unul pe langa altul (masini parcate pe ambele trotuare), deci era clar ca cineva trebuia sa dea inapoi, ca sa treaca celalalt. Ei bine, timp de 2-3 minute cat am avut treaba la un magazin din zona, nici unul nu schitza nimic, amandoi stateau cu semnalizarile aprinse, motorul la ralanti, pe liber si se facea ca are fiecare altceva de facut. Nu claxon, nu galagie, nimic. La un moment dat, normal, unu a inceput sa claxoneze, s-a dat jos din masina, a venit la geamul celuilalt sa vorbeasca, au inceput tratativele. Din pacate am pierdut finalul, pana am urcat la birou si am ajuns la geam deja se "risipisera", probabil si din cauza ca in spatele uneia dintre masini mai ajunsese alta si trebuia sa se gaseasca o solutzie. Cert este ca m-a amuzat teribil faza. Nici unul nu voia sa fie mai "destept" si sa "cedeze" :cheers:. Concluzia : astfel de specimene traiesc pe langa noi, uneori foarte aproape, in trafic. creapy....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... apropo de imbecilitate, l-am vazut acu cativa ani pe unu' in Ploiesti care statea la un semafor in MIJLOCUL orasului, in plin centru pe bulevard, asteptand la culoarea rosie... a unui semafor stricat (blocat pe rosu)

Era super amuzant sa vezi ca la fiecare 2 minute se forma in spatele lui o coada de masini care in final isi dadeau seama ca semaforul nu merge si incepeau sa-l claxoneze apoi sa-l injure ca in final sa-l depaseasca si sa se duca fiecare in treaba lui. Apoi dupa ce coada din spatele tipului se risipea apareau alte masini care nevazand faza repetau figura cu asteptatul la coada, claxonatul si depasitul!

Eu, fiind pieton in momentul ala al ramas de curiozitate pe trotuar v-o 25 de minute pana m-am plictisit si am plecat dar ala continua sa stea acolo.

 

A doua zi am trecut pe acolo si ma gandeam... cum ar fi ... dar deja semaforul functiona cum trebuie si tipul cred ca plecase si el in sfarsit :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de semafor....

 

Acum 2 zile la universitate politistul statea langa semafor si supraveghea traficul cu mainile pe langa corp (relaxat) fara sa dirijeze traficul semaforul pe verde, se gaseste unul de pe banda 2 sa bage o frana pana la capat si se opreste in fata semaforului pe verde si se uita lung la politist. Aia din spatele tipului mai aveau un pic si-l trozneau. Am ras la faza asta cu atata pofta ca era sa cad de pe bebeu.....Si politistul a ramas masca la faza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-o fi amintit ca in cartile de legislatie, scire daca e un gabor in interzdectie, chiar si daca sta cu mainile pe langa corp, inseamna "oprire". :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...