Sari la conținut

Poze Din Tura De Dezmorteala


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Continuarea de la topicul asta, adik pozele :finger:

 

Copyright Semaca

 

post-2950-1128953636_thumb.jpg - cei 3 care au speriat Muntele Rosu (de la stg la dreapta: Molia, Semaca si subsemnatu'_cagulatu')

post-2950-1128953743_thumb.jpg - acolo sus eram noi la admirat :crack:

post-2950-1128953786_thumb.jpg - panorama de toamna de la Muntele Rosu

post-2950-1128953838_thumb.jpg - la Manastirea Cheia. In fundal, Ciucasul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De frig si pt ca eram pe picior de plecare :finger: Am stat de cateva poze si am intins-o. Ti-era dor de moaka mea ? :crack:

 

"Cineva" a lasat aparatul in masina la venire si am ratat poze destule la venire. Mai am peisaje, dar am zis sa nu bag aici chiar de toate. Cat de cat on-topic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De frig si pt ca eram pe picior de plecare :lol: Am stat de cateva poze si am intins-o. Ti-era dor de moaka mea ? ;)

 

"Cineva" a lasat aparatul in masina la venire si am ratat poze destule la venire. Mai am peisaje, dar am zis sa nu bag aici chiar de toate. Cat de cat on-topic :D

 

Nu trageti in fotograf !

Data viitoare o sa-mi iau poketu' si mi-l leg cu scoci pe casca !

 

Cate despre poze....cele de mai sus aproape ca sunt toate. Baga Thomas si ce a mai ramas :lol: :crack: ! Peisaje , daca le pot numi asa, facute stand in fund pe o poienita chiar cu putin inainte sa ma ia somnul....Ca ceilalti s-au cocotat pe o un deal cu 60 de grade inclinatie :finger: ...iar eu m-am intins incetisor pe paturica de iarba verde punctata galben pe alocuri cu basina porcului si am picotit printre tot felul de bondari, musculite blanoase si fluturasi. Si era liniste.....nani...

 

Eu credeam ca drumul la ducere,pe soare si caldurica, a fost solicitant . M-am inselat amarnic. La intoarcere a fost infernal. Coada de masini pe kilometri intregi cu mult inainte de Ploiesti, ca la bariera, o singura banda pe sens, intuneric bezna, faru meu cam chior. Si mergem, pe drum, pe mijloc , pe dreapta , pe stanga, pe langa drum.... mai lipsea doar pe sub drum. Cred ca unii dintre cei pe care i-am depasit au ajuns la 3 noaptea acasa in ziua aia. Una peste alta, o mai buna experienta de trafic, nici ca se putea si cum eu asta voiam, am avut parte din plin. Basca peisajele superbe de la ducere si serpentinele de la intoarcere, pe care le-am prins cand inca mai era lumina. Doamne ajuta !

 

P.S. Poza cu biserica nu e doar ce credeti voi :eek:. De mult imi propusesem sa mai aprind si eu o lumanare. Si chiar ne-a facut sa ne simtim bine si mai impacati cu noi insine. La ce drum a urmat, cred ca a Thomas a avut o idee excelenta :eek:.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni, ma bucur ca ati avut timp fain si gaz din plin.

Intradevar peisaju merita nota 10, asa cer nu gasesti decat in octombrie l amunte, si e cel mai curat albastru pe care l-am vazut.

ferice de voi, zburatilor.... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni, ma bucur ca ati avut timp fain si gaz din plin.

Intradevar peisaju merita nota 10, asa cer nu gasesti decat in octombrie l amunte, si e cel mai curat albastru pe care l-am vazut.

ferice de voi, zburatilor.... :finger:

 

mai tu MacLeod cind te faci bine sa iesi si tu la verdeatza? poate iti ie si un moto :lol:

 

dar ce ati facut de v-a prins noaptea? e kiar asa departe Cheia? sau prin poienitza de la Muntele Rosu v-a prin Mos Ene? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...