Sari la conținut

Saboti Frana


NaeL
 Share

Postări Recomandate

Te duci tu fain frumos la mazinu de ferodouri din bucuresti , îți iei un meter de ferodou elastic, un adeziv bicomponemt si vre-o zece nituri de 3 si într-o dupămasă , cu o bere lîngă tine îți faci două perchi de saboți de care să fi sigur în orice situatie .Si nu mai tre' să-l cauti pe tunaru, sau mai stiu eu pe cine care ar avea saboti spate pe partea stîngă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

îți spun unde e in Cluj:

...la 200 de metri de Gara Mică înspre Clujana, pe linia de tranvai , pe partea dreptă , laparterul unei căsuțe la starrdă.Spui 'ciocolom' cînd intri...

Ideea e că RAR-ul nu mai dă voie romînului să-Âşi schimbe singur ferodourile(pentru că dintr-o dată nu mai este 'safe'!), si pentru că producătorii de pese pentru cotețele Dacia s-au pris că cîÂştigă mult mai bine dacă vînd sabotul cu 250.000 decit ferodoul cu 10.000, si nu mai dau voie să se comercializeze ferodouri separat.Dar....Exisă o mulțime de utilaje industriale care nu au de-a face cu RAR-ul sau cu taxa băsescu, si care au frîne pe tambur, care , aÂşa se reparau , schimbînd ferodoul.si pentru care se găsesc ferodouri de diferite grosimi, lățimi....

Dacă în Cluj se găseÂşte , tre' să fie si în BucureÂşti(că-s mult mai Âşmecheri).

Dacă musai îți trebe , cu prima ocazie cînd ajung în cluj....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Langa Muzeul Taranului Roman,la vulcanizarea de pe colt,pe Mihalache e un atelier care reface saboti de frana,discuri de ambreiaj.Eu am facut la Renault.E un baiat tanar,ii face pe loc,pretz rezonabil si calitate: eu nu am avut probleme la Reanault,tzineau franele bocna si vreau sa zic ca m-au tzinut destul;mai exact un an si cred ca ala care l-a cumparat merge si acum cu sabotzii facuti acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...