Sari la conținut

Raid In Tunisia


Postări Recomandate

in urma cu doi ani am fost cu KTM in tunisia .Anul trecut am fost cu jeepul in tunisia si lybia .de ficare data am vazut peisaje pe care nu le poti vedea in europa .Anul acesta clubul SO-MOTO RACING organizeaza primul raid in AFRICA cu operator romin .Cei interesati de program si costuri pot sa ma contacteze la tel.0742336967----0722336967 email.shoppi@xnet.ro invitatia este pentru toti cei care au o mtocicleta-quad sau jeep

post-2929-1129143875_thumb.jpg

post-2929-1129143970_thumb.jpg

post-2929-1129144462_thumb.jpg

Editat de ne-ktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma cu doi ani am fost cu KTM in tunisia .Anul trecut am fost cu jeepul in tunisia si lybia .de ficare data am vazut peisaje pe care nu le poti vedea in europa .Anul acesta clubul SO-MOTO RACING organizeaza primul raid in AFRICA cu operator romin .Cei interesati de program si costuri pot sa ma contacteze la tel.0742336967----0722336967 email.shoppi@xnet.ro invitatia este pentru toti cei care au o mtocicleta-quad sau jeep

 

 

Aici sunt cateva poze de la Concursul din 2003 : Somodean in Tunisia - 2003

 

Oricum cred ca e o experienta unica...

 

PB060040.jpg PB040013.jpg tunisia_2003_104.jpgPB030004.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as cam baga..... daca nu dureaza mai mult de 2 sapt. ... mai mult nu pot lipsi ...dar tare ma maninca in palma ...mai ales ca masina mea ar face fata cu brio daca-i iau niste gume de nisip...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in acest raid se pleaca in 03 sau05 ian 2006 timp destul sa va unget lantu .Si eu in primul an am dus cu mine piese de foarte multi bani dar nu trbuie deorece nu se merge in regim de competitie .deci nu este nevoie de foarte multe pregatiri

 

costul pentu moto este intre 800 -900euro .IN aceasta suma este inclus transportul cu vaporul ,loc de dormit pe vas dus intors si permisul militar de trecere spre LE BORMA sudul tunisiei,

post-2929-1129235992_thumb.jpg

post-2929-1129236205_thumb.jpg

post-2929-1129236676_thumb.jpg

post-2929-1129236803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

o africa Twin ar merge? cu niste gume mai de enduro. Am fost si eu recent in Tunisia cu avionul, am facut si o excursie cu toyote in desert (si in oraselul in care s-a turnat Razboiul Stelelor) si a fost belea. Tot timpul m-am gandit cu ar fi cu motorul........

post-2175-1130016050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..............da merge si africa dar trebuie caucicuri noi de enduro cu creste paralele.vezi la www.michelin-motorrad.de cauti gelendesport .....rally.....desert si aici vezi cum trebuie sa fie profilu pentru nisip dar noi vom merge la plimbare penru asta sint bune si cele de enduro cu profil asemanator daca vrei mai mule informati tel.0742336967

post-2929-1130153411.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca tot cei peste 30 ani sint mai cu tupeu si curaj sa se aventureze in asemenea raiduri. spun asta deoarece inca nu sa inscris nici unu din cei pina in 30 ani .Mai mult curaj baieti din aceste aventuri aveti multe de invatat nu din plimbari pe macadam :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca tot cei peste 30 ani sint mai cu tupeu si curaj sa se aventureze in asemenea raiduri. spun asta deoarece inca nu sa inscris nici unu din cei pina in 30 ani .Mai mult curaj baieti din aceste aventuri aveti multe de invatat nu din plimbari pe macadam :P

 

Salut Luci,

 

In general participa la de-astea cei peste 30 ani dintr-un singur motiv - pentru ca isi permit. Stii si tu cum e cu banii la 25 ani. Nu e la indemana oricui in Romania sa scoata 2000 E pentru o distractie de 2 saptamani. Ca ordin de marime, asta e bugetul meu pentru tot campionatul de rally raid la anu' (inclusiv carpat express) - deplasari, piese, consumabile.

Cine are banii si timpul sigur va avea parte de o mega aventura. Si e important ca Nelu a mai fost si stie mersu' pe-acolo.

Bafta!

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cati km de desert are traseul? dpdv al consumabelelor (filtre, cauciucuri etc) cam care trebuie sa fie stocul?

exista riscuri politice sau terorism?

 

poate la tura din martie ne mai auzim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru tura din martie sint cam 1500km de piste si dune .Ca si consumabile ai nevoie de 2 filtre de ulei si ulei pentru 2 schimburi ,,,2 filtre de aer caucicuri doar cele de pe motor iar cu terorismul nu sunt probleme eu ultima data am baut cafea cu Binladen SI MIA PROMIS CA TOTI ROMINI CARE VOR AJUNGE IN AFRICA VOR FI FERITI DE DUSMANI DEOARECE SINTEM A DOUA TARA DUPA MOLDOVA CARE EXPORTAM FETITE SA LE SATISFACA POFTELE LA MUSULMANI,,,,,,,,stimati motociclisti TUNISIA este a 3 tara in preferintele rominilor de asi petrece concediul ..aceasta tara traieste doar din turism asa ca totul este :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...