Sari la conținut

Weeeeeeee!


ninja
 Share

Postări Recomandate

Poza de sus cam seamana cu peisajul romanesc (dupa casele din departare...  :D ), dar parca totusi autostrada e mai buna ca la noi...

 

Cea de mai jos cred ca s-a terminat putin cam urat pt saracul om...

Cea dea doua nu pare a fi rupt aderanta la punctul acela. Misto poza... hai sa incercam si noi ,..la primavara. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin...ce ma intriga pe mine la prima e faptul ca nu are nici un fel de trepidatii in ecran la viteza acea. tot odata, eu unul personal nu am atins mai mult de 300, asa ca intreb pe cei cu experienta..poti la 320 sa mai si inclini motorul???ca in poza pare inclinat ..putin.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea de mai jos cred ca s-a terminat putin cam urat pt saracul om...

nu a cazut pt ca nu s-a rupt aderentza. Problema la busa (fiind destul de lata) e ca poti sa atinigi si cu toba si cu carena pe viraj (asa cum ai vazut in poza). Binentzeles ca daca incerci mai mult te vei da cu singurantza pe jos. Cam aia ar fi limita...

 

Pt oresti m h: Daca te-ai dat cu 300 inseamna ca stii cam cum e si cum te tzine aerul destul de vertical. Poti sa mai inclini motorul sa scimbi benzile, sa depasesti si/sau sa iei un viraj de autostrada (adica destul de larg). Cam aceeasi chestie e si pe la 320, numai ca viteza pare mult mai mare desi sint doar 20 km in plus. Pare o diferentza enorma (cel putzin mie asa mi s-a parut...). Oricum e super fun :P

Trepidatzii normal ca exista dar foarte mici. Daca ai un drum foarte bun si nu bate vintul din lateral, sau din fatza, atunci sa stii ca nu o sa ai trepidatzii aproape deloc. Mai poate sa ti se para ca sint trepidatzii si din cauza castii, daca nu sta fixa. Pt asta iti trebuie o casca foarte fixa ca sa nu se miste, pt ca pe la 300 incepe sa faca urit de tot. Eu am probat vreo 8-9 casti si cea mai buna a fost shoei. Statea la 300 de parca mergeam cu 200. Binentzeles ca se lipea de fatza si imi turtea nasu la viteza aia (daca scoteam capu afara) , dar macar statea fixa si puteam vedea ce se mai intimpla pe drum.

Oricum sfatul meu e ca cine are posibilitatea sa se dea cu viteze de astea (incepind de la 250 in sus), ar fi bine totusi sa se asigure ca are ceva experientza si stie sa frineze in situatzii de extrema urgentza. Tre sa vada super bine si sa fie atent pt ca la viteza aia face cam cite 90-95m/sec (lungimea unui teren de fotbal). Si neaparat sa fie strada libera si cel mai important sa nu prea incerce sa se dea in Romania ca sint ciini, vaci, betzivi, copii handicapatzi care arunca cu piatra de pe marginea drumului, gropi, pete de ulei etc...

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...