Sari la conținut

Honda CBR 125R


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

In trafic este cu totul altceva cum merg!!! dar cred ca am mai scris asta si mai sus unde i am dat pe o roata NU ERA IN TRAFIC, aveam echipament complet.....deci nu inteleg de ce am pasit cu stangul in lumea moto???? eu oficial am permis de 4 luni dar de la 10 ani am mers pe moto si in orash si in afara si asta conteaza mult. Ma repet in trafic merg normal fara nici o acrobatzie

Si pana la urma forumul asta e facut doar sa discutam accident sa fim prudenti si chestii??? atata timp cat nu am o categorie POZE nu am stiut unde sa il pun si am cam exagerat cu numele topicului

 

A fost doar un sfat. Ce faci in aceasta privintza te priveshte personal.

 

PS: ca fapt divers cu ce moto te-ai dat de la 10 ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mobra, moped, mai multe(cu astea m am plimbat)dar de 2 ani m am dat cu un scuter first bike de 50 si acu mi am luat asta

 

 

CU ce moto conteaza mai putin dar pointu era ca merg bine si prudent, am facut ceva drumuri cu moto ploiesti am facut cam 5000 de km si dupa aia vro 2 drumuri de buc si unu de brasov unu breaza etc si in km astia de incepator nu s-a intamplat nimik nu am o zgarietura pe ea si sper ca asa o sa fie si dea acum incolo si asta doresc la toti

ps dar binenteles ca nu refuz niciodata un sfat doamne` fereste eu sunt bucuros sa invatz lucruri noi in domeniu moto si nu numai si mai am foarte multe de invatat si realizez ca sunt doar la un inceput level one ehhhh dar toate au un inceput si sper sa nu aiba in cazul asta si un sfarsit

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra, moped, mai multe(cu astea m am plimbat)dar de 2 ani m am dat cu un scuter first bike de 50 si acu mi am luat asta

CU ce moto conteaza mai putin dar pointu era ca merg bine si prudent, am facut ceva drumuri cu moto ploiesti am facut cam 5000 de km si dupa aia vro 2 drumuri de buc si unu de brasov unu breaza etc si in km astia de incepator nu s-a intamplat nimik nu am o zgarietura pe ea si sper ca asa o sa fie si dea acum incolo si asta doresc la toti

ps dar binenteles ca nu refuz niciodata un sfat doamne` fereste eu sunt bucuros sa invatz lucruri noi in domeniu moto si nu numai si mai am foarte multe de invatat si realizez ca sunt doar la un inceput level one ehhhh dar toate au un inceput si sper sa nu aiba in cazul asta si un sfarsit

Dar ai zis mai sus ca a intrat unu cu o masina in tine si ti-a rupt scarita :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o sa terminam niciodata ciorovaiala.

Nu inteleg de ce trebuie sa adopte atitudinea capului plecat si a smereniei, mai trebuie sa-si puna batic pe cap . :lol:

Cobraart a avut un ton de bun simt si nu a sarit calul dupa cate am vazut din posturile lui. Atat vreme cat ii iese pasenta lasati-l tata sa zica ce are de spus si nu mai fiti atat de carcotasi (unii). Chiar daca ar face-o lata nu cred ca s-ar sfii sa spuna.

M-am saturat de atitudinea fals parentala a unora de pe forum. Ce se intampla or fi toti atat redusi incat trebuie in permaneta "educati"? Mi se pare o subestimare a subiectului care are la baza si o mica invidie, de fapt sunt sigur.

Ca sa o spun pe aia dreapta sunt unii care conduc de mult mai multi Km, au avut mai multe motoare si nu fac ce face pustiul asta. Ca sa nu ma exclud, nici eu nu fac ce face Cobraart.

 

Omul a incercat sa se exprime si pozele acelea au fost cel mai bun mod de a spune ceva despre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o sa terminam niciodata ciorovaiala.

Nu inteleg de ce trebuie sa adopte atitudinea capului plecat si a smereniei, mai trebuie sa-si puna batic pe cap . :ok:

Cobraart a avut un ton de bun simt si nu a sarit calul dupa cate am vazut din posturile lui. Atat vreme cat ii iese pasenta lasati-l tata sa zica ce are de spus si nu mai fiti atat de carcotasi (unii). Chiar daca ar face-o lata nu cred ca s-ar sfii sa spuna.

M-am saturat de atitudinea fals parentala a unora de pe forum. Ce se intampla or fi toti atat redusi incat trebuie in permaneta "educati"? Mi se pare o subestimare a subiectului care are la baza si o mica invidie, de fapt sunt sigur.

Ca sa o spun pe aia dreapta sunt unii care conduc de mult mai multi Km, au avut mai multe motoare si nu fac ce face pustiul asta. Ca sa nu ma exclud, nici eu nu fac ce face Cobraart.

 

Omul a incercat sa se exprime si pozele acelea au fost cel mai bun mod de a spune ceva despre el.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor, nu mai fiti rai unu' cu altul... Omu a reusit o chestie pe care a vazut-o la televizor sau intruniri si s-a bucurat. Si s-a gandit sa vada toata tara ce a reusit... Pana mea...asa s-o fi gandit el de bucurie. N-are rost sa va certati. Eu n-as fi pus poze.. Da' l-am vazut si am zis: unu din Ploiesti s-a dat pe o roata cu un cbr125.. Treaba lui...bravo...ma bucur pt el..

 

REMEMBER: "Iubeste pe aproapele tau ca pe tine insuti..." :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor, nu mai fiti rai unu' cu altul... Omu a reusit o chestie pe care a vazut-o la televizor sau intruniri si s-a bucurat. Si s-a gandit sa vada toata tara ce a reusit... Pana mea...asa s-o fi gandit el de bucurie. N-are rost sa va certati. Eu n-as fi pus poze.. Da' l-am vazut si am zis: unu din Ploiesti s-a dat pe o roata cu un cbr125.. Treaba lui...bravo...ma bucur pt el..

 

REMEMBER: "Iubeste pe aproapele tau ca pe tine insuti..." :ok:

 

Cum ai pus tu cuvintele in frazele astea se intelege ca eu am vazut la televizor ce am facut eu in poze si am facut de nebun ca aja am vazut la tv(nu o lua in nume de rau), ehhhh nu e chiar aja am facut pt ca imi place sa mai fac si ceva extra decat sa merg prin trafic,intruniri,plimbari ..... asta nu pt ca neaparat am vazut la tv sau in ziare sau nush unde doar ca mi a placut mie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

..asa shi?...... :baldy:

 

hai ca era nostim si trebuia sa spun...corect spus cu ambreiajul...

 

am vayut ceva poze cu un nebun care facea asta cu un scooter :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intelegem ca nu iti place sa faci wheelie si stoppie, dar le faci

:P :crack: :baldy:

 

nu dar cum a scris el acolo se intelegea ca eu am vazut la tv si a doua zi am facut ce am vazut in ziua precedenta la tv sa fiu motz si vreau sa zic am facut si o sa mai fac pt ca imi place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu dar cum a scris el acolo se intelegea ca eu am vazut la tv si a doua zi am facut ce am vazut in ziua precedenta la tv sa fiu motz si vreau sa zic am facut si o sa mai fac pt ca imi place

 

drept e ca si mie mi'ar place sa stiu sa fac..dar pana atunci mai este :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta imi sare in ochi de cate ori intru in ultimele zile...

Daca v-a derajat ca omul a postat poze, nu trebuia sa mai bagati comentarii... Trebuie sa fie loc aici si pentru cei tineri, care e normal sa fie mai teribilisti...

 

Topicul a ajuns iara la polemici fara rost...

 

PS: Am vazut in Ungaria 5 copii pe scutere, dintre care 3 mergeau intr-o roata. Unul mergea cu un genunchi pe scaun, cate 5-6 metri... Asta da echilibru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drept e ca si mie mi'ar place sa stiu sa fac..dar pana atunci mai este :P

Nu e chiar asa de greu ! Wheelie si stoppie poti face si cu o bicicleta. Tot ce iti trebuie este o strada cat mai libera, putin curaj si multa atentie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa de greu ! Wheelie si stoppie poti face si cu o bicicleta. Tot ce iti trebuie este o strada cat mai libera, putin curaj si multa atentie :lol:

 

haaaaaaaaa!!! asta la viteza mica dar, ia sa te vad pe tine facand un wheelie la 100 la ora sa vedem daca mai e ca pe bicicleta??? gandeste te de ce vb inainte sa postezi ca nu este chiar aja de usor.... ex: daca ai tinut acceleratia trasa o sec in plus te-ai dus pe spate, daca te dai pe spate cu corupul la fel, cand o pui jos roata trb sa fie perfect dreapta daca nu este cazi ca se duce motoru in stanga sau dreapta(derapeaza) si mai mullte chestii :P si nu face sa para ca este chiar usor ca aici chiar ca daca vede cineva ce zice "ia uita te ma ce usor e maine incerc si eu".... :baldy:

Asfalt uscat

 

Topicul asta imi sare in ochi de cate ori intru in ultimele zile...

Daca v-a derajat ca omul a postat poze, nu trebuia sa mai bagati comentarii... Trebuie sa fie loc aici si pentru cei tineri, care e normal sa fie mai teribilisti...

 

Topicul a ajuns iara la polemici fara rost...

 

PS: Am vazut in Ungaria 5 copii pe scutere, dintre care 3 mergeau intr-o roata. Unul mergea cu un genunchi pe scaun, cate 5-6 metri... Asta da echilibru.

 

Tare astia cu scuterele, dar cred ca sunt modificate.... si am vazut tot la fel in grecia se dadeau pe o roata si stoppie cu scutere si erau draci daia mici mai mult de 10-12 ani nu aveau

 

 

 

 

 

Cum arata mai bine??

Ce parere aveti mi-am facut semnalele negre fata,spate, stopu spate, si geamu/parbrizul negru... cum arata mai bine o sa pun niste poze cum era moto din fabrica si cum le-am facut eu :crack: Tin sa subliniez ca inca se mai vede cand dau semnal, pun frana ca inainte.

POZELE

ps: si v-am mai dat inca un subiect sa aveti la ce shii shiiui

post-5265-1132257120_thumb.jpg

post-5265-1132257314_thumb.jpg

post-5265-1132257361_thumb.jpg

post-5265-1132257432_thumb.jpg

post-5265-1132257538_thumb.jpg

post-5265-1132257623_thumb.jpg

post-5265-1132257705_thumb.jpg

post-5265-1132257842_thumb.jpg

post-5265-1132257928_thumb.jpg

post-5265-1132257976_thumb.jpg

Editat de cobraart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AA... tare sunt curios ce reactie o sa aveti... maine daca este timpul frumos si nu ploua sau ninge ca asa au anuntat o sa fac niste poze cu stoppie.Dar am o problema si cred ca o sa iasa ca un rahat eu nu am scarita de la mine pe dreapta si o sa se vada cam naspa ca nu am unde tine piciorul... hmm si sper ca nu o sa deschid topic la accidente sper... :crack:

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...